Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
17. máj 2012

Baby ....mne sa ten kvet tak paci......a neviem najst postup nan ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
Ked by ste nan niektora natrafili , tak prosiiiiim dajte vediet ........

alenv
17. máj 2012

holky můj dnešné pro mě katastrofa.. jedno auto jsem dělala přes dvě hodiny.. hmoty tuny a ještě jsem ho dělalal zadarmo😀 ale mám pocit, že je fakt šílenej.. je pro nejlepší kamarádku.

mamina1978
17. máj 2012

@alenv vobec to neni katastrofa ....tie auticka mas pekne 🙂

alenv
17. máj 2012

@mamina1978 ten superb se mi docela líbí,ale ta octávie je děs jeslti jsi to teda poznala 😀 😀 😀 ale hmoty jse v tom řádně a práce taky

janula.h
17. máj 2012

môj dnešný pokus o stencils bez stencilsu 😀 ale ešte musím poriešiť preloženie do "dózy na tortu" bez podložky(preto je len taká provizórna) ale nechám ju stuhnúť 🙂 máte nejaké tipy? ako ju preložiť bez ujmy?

dajna11
18. máj 2012

a zasa muffinky 😀 😀

simasa
18. máj 2012

Babuleee, nelajkujte mi tu tortu, ved to je staraaaa 😀

mizulienka
18. máj 2012

@janula.h Jani je nadherna

@alenv ved obidve auta su perfektne, co sa ti nepaci?

mizulienka
18. máj 2012

@daducha mala si pravdu, netrafila som sa 😉 torta ma 8,5kg, dohodli sme sa na 7-7,5 😀
je to pre kamosku davam jej aj lepsiu cenu, takze na tom nezbohatnem ale nevadi, aspon, ze uz je hotova 😉

jakelina
18. máj 2012

@mrka2 to tě obdivuju, já jsem byla v šestinedlí úplně marná 😝

mates22
18. máj 2012

@janula.h ...a jak se to dělá, stencils bez stencilu? je krásná. S přeložením teda fakt nevím, já jednou překládala jeden menší dortík a i to sem teda měla nervy, nakonec dobrý, vzala jsem to obracečkou, ale on byl opravdu malej................

tý jo a koukám, že se ten obrázek dá ještě zvětšit, tak to už sem asi ty moje dílka radši ani nedám, bude tam vidět i to, co pouhým okem ne 😀

janula.h
18. máj 2012

@mates22 nemala som šablóny ani farby iba poťahovkou som ho robila🙂 už je preložená zvládla som to 🙂

mizulienka
18. máj 2012

pridavam svadobnu

aduskatt
18. máj 2012

@janula.h je krasna ta torta🙂

mima1311
18. máj 2012

@mizulienka je naaaadherna a tie kvietky su fantasticke 😲 😉

janula.h
18. máj 2012

@mizulienka NICEEEEEEEE náááááádhera paráááááda šumna krasna 🙂 kvety dokonaléééé

alenv
18. máj 2012

@mizulienka tak octávie mi přijde nereálná 😅

dada2007
18. máj 2012

ahojte micky moje....mám za sebou nočnú tortičku-pak pridám foto....a prosííííííííím...........potrebujem nejaké fotoše torta kniha-pre 80ročnú pani učitelku.....že takú elegantnú.........nemáte niečo moje??? dakovalaaaaa

dada2007
18. máj 2012

@mizulienka v živote nespravím také kráááááááásne kvety ako máš na tej svadobnej.....kráááásna

mizulienka
18. máj 2012

@dada2007 ale urobis urobis, co by si neurobila, ruze su jedine kvety, ktore viem ako tak robit, ale aj tie sa daju urobit krajsie 😉
dakujem vam dievcata za komentare a lajky 😉

simasa
18. máj 2012

@mizulienka Krásna tortička.

marci2305
18. máj 2012

@mizulienka Ty kokos.....Tá svadobná je nádherná....Fakt úžasna 😉

mima1311
18. máj 2012

@mariann2
@janula.h
@ajka82 dik za radu baby ....vsetko sa mi zacina serkat ....vcera som ani prstom nehla 😒 som do chvile dostala triasku , zimnicu a 39,2 ...som total bola odrovnana , celu noc na wc 😝 uz je lepsie , tak vsetko stihat dnes 😲 korpusy som uz upiekla , uz sa chladia , aj krem hotovy , tak to zachvilu naplnim a budem sa trapit s ozdobami , ku veceru to asi potiahnem , to budu nervy , ja nikdy neviem tak do velka rozvalkat potah 😠
Kolko pouzivate balickov cukrikov na jednu tortu ? asi 24 cm z dvoch platov , raz prekrojene , teda budu 4 platy + plnka a banany ...mam zarobenu z 2 balikov , bude mi to stacit ???

simasa
18. máj 2012

@mamina1978 Aky kvet?

marci2305
18. máj 2012

@mamina1978 Ja som ho už niekde videla urobený...Keď prídem z práce, pokukám v notebooku...Dúfam, že ho nájdem... 😉

reruna
18. máj 2012

@janula.h krása! nechej ztuhnout a pak podsuň nějakou obracečku nebo dlouhý nůž, opatrně nadzvedni a podstrč ruky a přenes, kam chceš, tak jsem to aspoň dělala jednou já, ale raději zdobím už hned na podložce
@mizulienka krásná 🙂

reruna
18. máj 2012

@mima1311 mělo by to stačit a snad ti bude už líp

janula.h
18. máj 2012

@reruna ďakujeeeeem 🙂 aj ja tak robím len táto ide do takej dózy na tortu a by sa mi nezmestila s podložkou ☹

marci2305
18. máj 2012

Baby potrebujem suuuurne radu. Včera som sa snažila o moju prvú čokoládovú tortu..Postup som urobila presne podľa @pristela, no spoj mi nevyšiel. Tak mi môj drahý poradil, že si mám namočiť nôž do teplej vody a dorovnať....Ale mne sa to po bokoch potom tak rozcapkalo, že to bolo ešte horšie ako pred tým...Celkovo torta bola rovná..Lepila som tie pásiky z papiera na pečenie, len ten spoj okolo celej torty vyšiel nadoraz a tak mi tam vyšla taká nedorobená čiaročka...Tak ja krava som poslúchla rady chlapa, ktorý nemá šajn o pečení a dopadlo to katarstrofálne...Snažila som sa to potom zachrániť ešte nanovo jednym pásom ale to dopadlo ešte horšie... 😒 ☹ Šľahla som ju do chladničky a dnes ju musím dokončiť a odovzdať..Na vrch chcú iba MATERA z Mcqueena a nič iné...Takže nemôžem použiť ani nejaké kvietky na boky, nakoľko marcipán im nechutí. Poraďte mi prosím čo urobiť.. ☹ Rozmýšľala som nad fenom, trošku to nahriať a zarovnať...Ale bojím sa toho!

mima1311
18. máj 2012

@reruna dik 😉 tak sa uz len modlit az sa zas nieco neudeje ...uz je dobre , aj ked som slaba ako mucha ....

Kocky polievate , kropite , vlhcite 😀 niecim korpus ? davate dzem ?