Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
20. máj 2012

@lucy222 Ano tie srdiecka su na drotikoch ,dostanes ich kupit na internete alebo v inych cukrarenskych obchodoch. Drzim palceky nech sa ti torticka vydari.... 😉 🙂
PS: kup si radsej hrubsie ( c.20 -22), aby ti to tu hmotu udrzalo.
A este rada........nepomyl sa, u drotikov plati , ze cim je cislo mensie, tym je drotik hrubsi pevnejsi 😉

mamina1978
20. máj 2012

@atiatko tu na stranke je jedna taka skolska ....... kuk 😉
http://www.flickr.com/photos/mossys_masterpiece...

A este tuto druhu mam ulozenu.....vid foto 😉

mizulienka
20. máj 2012

ahojte, znova ste popridavali nadherne torty, @mariann2 ako si to vsetko stihla? kolko si ich vlastne na tento vikend mala?

dievcata chcem sa vas opytat, mala som jednu objednavku, vymodelovala som si kacicky ale objednavku zrusili, lebo maly ochorel, ale ze oslavu urcite budu mat neskor, ako si mam uchovat tie kacky, alebo myslite, ze mam modelovat nove? lebo teraz su tie kacky uz take vytvrdnute, ze na fest 😀 😀 😀

lusil2005
20. máj 2012

@mizulienka podla mna ich staci dat do chladnicky, tam nevytvrdnu uplne.

tu je moja dnesna...

aduskatt
20. máj 2012

@79zuzana dakujem, nevadi, nabuduce vyskusam,torta uz bola potiahnuta a dorabala sa, ale chuti aj tak🙂

aduskatt
20. máj 2012

@mamina1978 pozeram Ti do okien🙂)) akurat som u nasich🙂

aduskatt
20. máj 2012

@irriss Prenadherne mysulky🙂)) krasne sa Vam podarila, sikulky🙂

zuziq
20. máj 2012

@dadka212 dadka ako si prosim robila ten domcek? hlavne strecha? Spodok je viac platov a seba a ta strecha si ich oprela dosikma alebo si opat len skladala do vysky a vyrezavala? 😕

zz134
20. máj 2012

@lusil2005 uzasna!

dajna11
20. máj 2012

nedelný dezertík 😀

ajka82
20. máj 2012

aj my mame nedelny nedelny dezertik... na zelanie mojej dcery zeleny s kvetinkami listkami a ferdom mravcom a lienkou gvendolinou... tak si ferdo odfukuje na lucke a sniva o lienke...nechcel mi sediet na kameni 😅

ajka82
20. máj 2012
dadka212
20. máj 2012

@zuziq poskladala som na seba a zrezala...dávala som 6 plátov, piekla som korpus vo forme 20x20 každý z 5 vajec mramorový

atiatko
20. máj 2012

@mamina1978 ďakujem veľmi krásne .... za tip aj za čas, čo si mi venovala .... krásny deň 🙂

mia114
20. máj 2012

@simasa dakujem, moc 😵 😵 rovno si ich objednam 🙂

mysiatkoo
20. máj 2012

ahojte odbornicky. Urcite to tu uz niekde v ramci 3000stranovej diskusie padlo, ale ako zaciatocnik si dovolim opytat sa nanovo.... Kde zozeniem ten bielulinky marcipan? Dakujem!

mysiatkoo
20. máj 2012

ahojte odbornicky. Urcite to tu uz niekde v ramci 3000stranovej diskusie padlo, ale ako zaciatocnik si dovolim opytat sa nanovo.... Kde zozeniem ten bielulinky marcipan? Dakujem!

jakelina
20. máj 2012

@mysiatkoo v nějakém cukrářském shopu. Pravý marcipán není bílý, ale jsou i jiné hmoty napr. Smartflex, Pasta dama a jiné.

aduskatt
20. máj 2012

pridavam vcerajsiu rychlu tortu, robena zo zbytkov hmoty, co som mala doma a s vyraznym nedostatkom casu, takze prosim ospravedlnit nedostatky🙂))

lussy23
20. máj 2012

@miciatko nádherná. A To meno sa vydarilo, pekne urobené. A Ondrejko je tiež fešák. Prajem mu všetko naj. @lusil2005 nádherné dielko @aduskatt krásna @ajka82 krásna @dajna11 krásnučká tortička. @dadka212 krásnučké @mariann2 waw klobúk dole. nádherné tortičky @irriss nádherná

aduskatt
20. máj 2012

@lussy23 ty vzdy tak pekne okomentujes🙂) a ze si to vsetko zapamatas🙂) obdiv

gumkacka1
20. máj 2012

tak toto je moja vikendova

vlada111
20. máj 2012

@mizulienka a na čo by si robila nové? Ja mávam ozdoby v špajzy.

vlada111
20. máj 2012

@dajna11 a nabudúce prosím aj rez zvnútra 😀

lamps
20. máj 2012

@mariann2 všetky tortičky krásne a tá lienka má bombastický účes 😅 😅 😅 😅

lubicakovac
20. máj 2012

@salonka1981 ahoj, práve začínam skúšať s marcipánom, a všimla som si nie len u teba čo si mala foto torty na 60tku že ružičky máš také lesklé, to je nejaké špeciálna hmota, alebo lesk alebo čo, lebo som skušala len tak či mi to pôjde a mne sa tak neleskne a ani mi to nejako nedrží, čo som aj robila podla fotopostupu

miciatko
20. máj 2012

@lussy23 to nebola torticka pre mojho synceka on sa len ku kazdej torte nanominuje a chce foto 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
20. máj 2012

babulky otazka:
do tej pribinacikovej plnky ten puding OLE treba dat hotovy uslahany alebo len prasok vysypat a tak rozmixovat s tou slahackou a tvarohom? 😕

aduskatt
20. máj 2012

@pipka uslahanu slahacku, do toho tvaroh a potom vsypat prasok.tak to robim ja...........

mima1311
20. máj 2012

@pipka len prasok vysyp 😉