Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
7. jún 2012

@florentina podobný krém jsem jednou zkoušela, ale bez té čokolády, je dobrý, určitě někdy vyzkouším i s tou čokoládou

janula.h
7. jún 2012

@artepf dokonaléééééééééé !!!!
@jakelina aj ja ho mám 🙂

artepf
7. jún 2012

@jakelina fakt díky, ale ty růže pořád nějak nejsou podle mých představ, no až je upatlám, tak je sem dám taky na ukázku 😀 . A úplně tě chápu s tím trháním kytek, já jsem si včera vyběhla utrhnout trojlístek od růží, abych udělala co nejvíc podobné lístky těm živým, na dort pro mimčo, který budu dělat zítra, tak pak dám taky fotky 🙂

artepf
7. jún 2012

@anibas dělala jsem je s vykrajovátkem z té Floral sady, koupila jsem ji u nás u Vietnamců asi za 150,- 🙂 . No a to žilkování jsem dělala prostředek špejletem a ty drobné po stranách párátkem a myslím, že si ani žádný žilkovač nebudu pořizovat. Zkoušela jsem si to stopnout a jeden lístek mi celkově trval 5 minut, takže to šlo docela rychle 😉

pristela
7. jún 2012

@mishulle a do kedy to potrebujes ? robim dnes v noci 3krabice síce okruhle ale princíp je taký istý mozem ti nafotit ...ak nezabudnem 😕

jakelina
7. jún 2012

@pristela ty jsi krabicová královna, po mně to nikdo nechce. Jednu jsem vnutila kamarádce, která to nechala celé na mně a přitom to jsou tak hezké dorty.

mishulle
7. jún 2012

@pristela do 20. času dost jen plašim dopředu, fakt mi na tomlhe dortu hodně záleží, teda záleží mi na všech, ale tenhle je první pro široký příbuzenstvo z MM strany, takže tak
Moooc děkuju

jakelina
7. jún 2012

@mishulle to zvládneš. 😉

pristela
7. jún 2012

@jakelina si pamatas ako som strasne chcela robit krivu tortu? urobila som synovi a pak ju chcel kazdy az mi liezla krkom 😖 teraz to mam presne to iste s krabicami 😀 😀 mne zas nechodia take jednoduche objednavky ako mate niektore, ze len biely potah a v strede par kvetov 😢
ted som si objednala tu formu kvetinky 😀 😀 co sme vcera preberali na fb 😝 som zvedava na to potahovanie 😕

@mishulle neboj jasne, ze to zvládnes !!!!! tam je asi najpracnejsie urobit hrany, nic ine 🙂 tak ti to cvaknem 🙂

jakelina
7. jún 2012

@pristela no to tak někdy je. Takové jednoduché s kytičkama po mě taky nikdo nechce, tu co jsem dělala dnes jsem měla volnou ruku, tak snad mi ji nehodí na hlavu. Některé tety, takové ty starší nemají pochopení pro jednu kytku na dortu 😀 😀 😀

florentina
7. jún 2012

@abriela děkuji, je mi to jasné, nemusíš to hledat. Příště zkusím. Já si totiž minule upekla krásně rovné korpusy a pak jsem je blbec pěkně křivě rozřízla a pak jsem to musela složitě zarovnávat krémem.
@mishulle děkuji

florentina
7. jún 2012

@reruna mě se na něm líbí právě to, že do něj jde dát cokoli a je vždy jiný a dobrý a je to fakt držák

florentina
7. jún 2012

@pristela to budeš hodná, taky se ráda podívám na postup na krabici 😉

mishulle
7. jún 2012

@pristela já mám na hrany takovýto hladítko, mám i normální i na hrany
http://www.obchudekubalonku.cz/detail.php?zbozi...

florentina
7. jún 2012

holčiny co děláte na zakázku, jak domlouváte složení dortu se zákazníkem? Je to tak, že sami řeknou co by chtěli, či jim dáváte na výběr z nějakých možností korpusů, krémů atd. Já mám za sebou jen těch 5 dortů a pár lidí se ozvalo, že by možná chtěli dort, ale že prý zda mám nějaký nabídkový list. Prosím nejde mi o cenu, ale o to, jakou formou to případně prezentovat. Já jsem se ještě nerozhodla, zda do toho půjdu, ale přemýšlím jak se k tomu postavit.
děkuji Flo

jakelina
7. jún 2012

@florentina většinou jim něco nabídnu po telefonu, FB nebo někdo si řekne sám. To je různé. Všem se snažím na léto dát nějaký tvarohový svěží krém s ovocem, ale někdo chce prostě klasiku s máslem, lidi jsou různí

mishulle
7. jún 2012

holky musím říct, že mě mrzí, že jsem vás neznala a o dorty se nezajmala už před 5 lety když jsme měli svatbu, dort co sme měli se mým představám moc nepodobal ale dobrej byl to jo

pristela
7. jún 2012

@mishulle jee, to som este nevidela 😕
@florentina ja ked som raz zacala menovat vsetky plnky, tak ma v polovicke stopli a ze nechaju na mna 😝 alebo odporucim ktora ted frčí naj abo sa pýtam co najviac lubia, nie aku plnku ale aku potravinu 😀

mishulle
7. jún 2012

normálně přemejšlim, v Kubově školce má nějaká maminka portfolio s dortama, má jich tam asi 20, že bych tam prdla i svoje, já vim, že nemám dorty dokonalý, tak třeba uberu na ceně, běžně se tu dává 200zakg, tak bych dala třeba 150, myslíte, že to mám zkusit s mýma pár dortama?

florentina
7. jún 2012

@irriss ještě si po sobě čtu ten příspěvek....když jsem psala, že by to šlo bez toho 100%tuku, tak jsem nemyslela jako úplně bez ničeho, ale dát místo toho taky máslo. Asi je to jasné, ale jen abych tě nějak nemystifikovala.

mailli
7. jún 2012

vrrr... vrčela jsem a vrčet budu! dnes mi přišla oplatka na dort (obrázek) ze Slovenska... celou cestu přečkala v obálce v pohodě a když se vracím s malou z procházky, tak koukám, jak pošťák rve obálku do schránky a když mu to nejde, tak ji začne ohýbat na půl. copak ten chlap neumí číst, že je na obálce červeným písmem napsáho NEPREHÝBAŤ ???!!! já jak ho viděla, tak jsem jen vyjekla... naštěstí to nestihl přehnout úplně, takže se oplatka neponičila... ufff... 😖

florentina
7. jún 2012

@pristela @jakelina děkuji...já jsem si říkala, že nabídkové listy asi nefrčí 😎 ....mě to přišlo takové divné, ale asi zkusím něco sepsat.

@pristela ty tvoje krabice jsou opravdu nepřekonatelné. Prosím, když je to horní víko jako pootevřené, je to jen potažený korpus, či je to něčím vyztužené, aby držel a nerozlomil se? a čím to prosím podkládáš, aby drželo pootevřené? Děkuji

mishulle
7. jún 2012

@mailli ty pošťáci jsou fakt ho.ada

mailli
7. jún 2012

@mishulle no já myslela, že mě vomejou... sice to stálo jen pár korun a je to pro kamarádku (malý dortík jen a jen pro ni), která by to vzala v pohodě, ale... já myslela, že ho zadupu do země... viděl, že jsem natolik v šoku, že se sbalil, řekl nashledanou a pádil pryč

pristela
7. jún 2012

@florentina raz som robila dute veko, ako real na krabici ale pak som robila tak ako dnes budem potiahnuty korpus , ale potiahnem ho len vrch a boky to co bude dnu uz nie. a podkladam odrezky z korpusu

mishulle
7. jún 2012

@mailli mě takhle švihaj o zem s balíčkama křehké

aduskatt
7. jún 2012

@mishulle som premyslala si nieco take kupit..je to dobre?.ja mam iba tu klasicku zehlicku a s tou neurobim ostre hrany..............alebo neviem ako

mailli
7. jún 2012

@mishulle já chápu, že ti pošťáci a pošťačky nemají zrovna lehkou práci, ale tohle jsou vážně případy, kdy by ty lidi zasloužili nafackovat...

florentina
7. jún 2012

@mishulle hele to je jen na tobě, zda se ti do toho chce. Jako pokud jo, tak se neboj a zkus nějakou výrobu, za to přece nic nedáš. Taky se teď rozmýšlím, zda uděla něco pro jiné lidi, než rodinu, když zkušeností málo a nadšení velké. Jen mě k tomu napadají dvě věci. Zaprvé já bych asi neinzerovala někde takto veřejně, teda pokud na to nemáš ŽL a zřízenou výrobnu. Je podle mne něco jiného, když si to řeknou mezi sebou lidi, zkouknou fotky a dojdou. Nechci vůbec strašit, ale já bych se asi do veřejné inzerce něčeho, na co nemám povolení, nepouštěla. Teda třeba ho máš a nebo ne a nic se nestane, ale někteří lidé jsou zlí a umí pěkně zavařit. No a za druhé k té ceně. Já bych si řekla cenu nějakou normální. Pokud to člověk nedělá vyloženě jen pro zábavu a nechce si nechat zaplatit jen za materiál a energie, ale chceš to třeba časem mít i jako přivýdělek, tak se prostě nepodceňuj. Můžeš cenu snížit vždy dodatečně, pokud třeba s konkrétním výtvorem budeš mít osobně nějaký problém, ale jinak je nejlepší si vše spočítat tak, aby se ti to nějak vyplatilo. Jasně, vždycky můžeš časem zdražit a toto použít jako marketingový tah pro nalákání zákazníků. Já to ale prostě vidím tak, že když si budu chtít objednat dort, tak půjdu tam, kde mi ho udělají dobrý a hezký a nepůjdu někam, kde nebude dobrý, jen proto, že bude levnější. To prosím vůbec neber jako hodnocení tvých dortů, ale jen tím chci říct, že prostě když to budeš dělat, tak si věř, dej cenu normální, protože ten zákazník neví to zákulisí, proč máš tu cenu nízkou, že si třeba tolik nevěříš a bude očekávat stejně kvalitní dort a naopak pak nebude chápat, když pak budeš chtít zdražit. Jako mě 150Kč/kg přijde fakt málo, když si spočítáš náklady a čas, tak se to pak podle mne vůbec nevyplatí. No nevím, zda to vyzní tak, jak to myslím, mám toho v hlavě ještě dost, ale musím jít něco dělat a nechci to tu zaplevelovat svými ekonomickými úvahami, když si je nikdo nevyžádal, tak se nezlobte.

florentina
7. jún 2012

@pristela děkuji