Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
7. jún 2012

@florentina no ja som objednavala uz biely a vsade boli mandle a nemohla som ho vobec zafarbit na sytu cervenu

lokalistin
7. jún 2012

@florentina mozno to bude tym, ze uz bol vybieleny tak ta beloba mi tu farbu zosvetlovala

irriss
7. jún 2012

🙂 Dekuju vsem za venovany cas (ztraceny cas)...dneska dostavam jednu bombu (facku) za druhou...jedna lepsi nez druha... 😢 posledni prisla pred chvili.. ☹ 😖 😠
Restaurace (pizzerie) nejdrive souhlasila, pak si to ale nasledne rozmyslela 😒 a nepovoli mi prinest dort - dort urceny pro tridu a profesorky me dcerky na oslavu ukonceni skolniho roku. (konci v sobotu😉
Vysvetleni: Pry nabizi dostatecne mnozstvi zakusku a zmrzlinovych poharu a byla by tratna... 😔
Zrejme i tratnou zustane, protoze deti budou mit od rodicu POUZE na menu"pizza" 😎

Kazdopadne vas cas pozitivne vyuziju a zuzitkuju🙂, vsechny "magie, fantazie...pomucky a receptiky" si skladuju a vyuziju priste... 😉

Preji VSEM krasne stravene chvile pri peceni a zdobeni 😉 - manzelum "tiche" nakupovani 😎 a provoneny byt..

zuziq
7. jún 2012

baby neviete ci sa niekde daju kupit palicky na lizatka? myslim nejaky obchod kamenny, cez internet sa mi to moc neoplati objednavat, nasla som ich len v peceniehrou a nemaju nic ine, co by sa mi odtial hodilo 😕

aduskatt
7. jún 2012

@mishulle dik za poklonu, ale az tak vela ich tiez nemAM ZA SEBOU, ABY SOM MOHLA POVEDAT, ZE SKUSENA..A TUSIM SI TO ALE IDEM OBJEDNAT, NECH MAM TU SVADOBNU KRASNU🙂

aduskatt
7. jún 2012

@irriss u vas je to vsetko nejake komplikovane...... 😒

aduskatt
7. jún 2012

baby sa tesiiiim..podarilo sa mi zohnat ozdobny papier v rovnakom odtieni zlatej, ako bude na torte🙂

mishulle
7. jún 2012

tak jsem měla jít chystat Kytičky na můj dort k narozeninám na neděli a místo toho jsem si koupila u vietnamců za 200,- velkou sadu na tvoření kytiček, tak jdu študovat - je k tomu i brožura a třeba něco na svůj dort využiju 😉

aduskatt
7. jún 2012

ja neviem zohnat v ziadnom shope tu zehlicku na kolme hrany 🙄 😕 bud ju nemaju vobec, alebo nie je skladom.

dm1
7. jún 2012

@aduskatt ani si ju nekupuj baby ju moc nechvalia. odporucam radsej 2 zehlicky klasika take kde ma jedna jednu stranu zaoblenu a jednu ostru a ostru hranu spravit na torte tak ze budes 2 zehlickami sucasne z oboch stran na hranu zehlit. neviem ci som to napisala zrozumitelne 😕 . Ale staci ti uplne obyc zehlicka co maju aj u cinakov.

aduskatt
7. jún 2012

@dm1 u nas ziadny obchod, kde maju take veci nie je☹ ja stale citam, ze u cinanov kto nakupil cosi, ale tu maju cinania akurat tak handry.........

aduskatt
7. jún 2012

@dm1 no, hadam si to viem predstavit🙂

aduskatt
7. jún 2012

@dm1 akurat teda ked si to tak predstavujem, mam obavu, ze ked budem tahat zospodu hore, tak si znicim zasa naspodu potah

jakelina
7. jún 2012

@lokalistin na ty růže to byla 28 drátek.

dm1
7. jún 2012

@aduskatt ani u nas nemaju nic len raz tusim mali a to sa hned rozpredalo. ja som si z ciech od jednej baby kupila tusim za 59 Kc. ono nebudes tlacit nejako brutalne tak si to neznicis len jemne na tu hranu najlespie skusit si potiahnut nejaku krabucu na vyskusanie 😅

aduskatt
7. jún 2012

@dm1 uvidime, co vymyslim🙂

lokalistin
7. jún 2012

@jakelina dakujem

lubicakovac
7. jún 2012

dnes som sa nudila, keď malý spal, tak som si len tak pre radosť spravila tortu a toto je finálna podoba 🙂

lili1986
7. jún 2012

@lubicakovac Krááááásne🙂)))))))))))))))))))

dajna11
7. jún 2012

@lubicakovac no teda.....ty sa máš.....že stíhaš ked malý spí....ja som sa opalovala 😀 😀 😀

artepf
7. jún 2012

@lokalistin použila jsem drátky myslím 28, tak jako píše @jakelina na růže 😉

artepf
7. jún 2012

@mishulle myslíš určitě tu "Floral sadu" - už jsem z ní pár věcí využila - na orchideje, narcisy, tulipány a včera na ty lilie, jak jsem sem ráno dávala, jsem s ní spokojená - na to, že jsem ji u nás koupila za 150,- 😀

artepf
7. jún 2012

holky ještě mám prosbičku - nevíte, kde se dá sehnat váleček, kterým udělám proužky jako třeba tady na tom dortu 😕

artepf
7. jún 2012

myslím teda ty botičky 🙂

dajna11
7. jún 2012

@mizulienka strašne ale že strašne krásna........hned ukladám....moc krásna 😀

dajna11
7. jún 2012

@artepf predávaju v e shopoch....

jakelina
7. jún 2012

Pro někoho kdo by chtěl postup na pivoňku,
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=421&...

reruna
7. jún 2012

@irriss téda to je pech.... na jednu stranu chápu tu pizzerii, ale u nás zatím do každé restaurace, kde jsme měli nějakou rodinnou větší oslavu, tak v klidu dovolili dovézt svoje cukroví, dort, koláče a tam jsme si objednávali samozřejmě jídlo a pití, kávu atd, no jiný kraj, jiný mrav☹ ale to nevadí, uděláš jim dort pak doma. A co kdyby si ho snědli ve škole - to by taky nedovolili?

reruna
7. jún 2012

@florentina mě se naopak tvoje příspěvky dobře čtou🙂