Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

maca77
21. jún 2012

ja začínam plniť prvú tortu a už mám dosť ... dnes som aj mm zahlásila nech do konca leta nepríde za mnou že ho niekto tortu pýtal 😝 😀

eliska22
21. jún 2012

ja som na tom baby rovnako, des bes 😠 😠 😠 tortu vyberám z chladničky, hneď sa rosí, to sa mi ešte nestalo 😠 😠 😠 unavená z tepla jak hovado a to ešte dnes ma čaká roboty kopec na tortách 😝 😝 😝 keď tieto torty skončia šťastne u svojich majiteľov - dve idú 40 km zajtra v tom hice 🙄 nebaví ma to dnes, nebavííí a na tortách to asi bude aj vidieť........ach smutná som z toho 😔

aduskatt
21. jún 2012

tak ja mam asi vynimocne dobry den...robim zo smartflexu, modelujem a uplna pohodka......sice mam zabednenu obyvku a pusteny ventilator, ale zatial je to ok, uvidime, ako to uschne

eliska22
21. jún 2012

@mizulienka taky tak tak by som tú tortu niekde pleštila, otrasná a tie krivé boky ☹ ☹ ☹ potom sa opijeme spolu aspoň takto cez MK 😀

mizulienka
21. jún 2012

@eliska22 presne aj ja by som ju najradsej niekde smarila...a mne z toho tepla a neustaleho otvarania zatvarania chladnicka prestava chladit...namraza jak slak a ziadny chlad, mna fakt odnesu....

mishulle
21. jún 2012

tak můj dnešní, nakonec místo perliček zelené lemy s mušličkami, malýmu nebylo dobře, tak jsem dala něco rychlýho

mishulle
21. jún 2012

Holky je lepší uchovávat dort v lednici navolno nebo v krabici?

pristela
21. jún 2012

@eliska22
@mizulienka holky ja sa zajtra aj pozajtra za vas opijem v reale, oki ? 😀 😀 😀 mne tak vytekal minule ten tvarohovy ale pak ked som rozkrojila tortu tak bol uplne tuhy a aj bolo hodne vela plnky a to som si myslela ze vsetka vytiekla ☹ ☹ takze nebojte dopadne vam to dobre !!!!! Ja zajtra v tom hice cestujem na tu Moravu aj s tortou sice mini ale aj tak som zvedava ci nedoveziem len kopku ☹ no a v sobotu 😀 😀 😀 😀 myslite na mna ako v tej najvacsej horucave beham po vonku natiahnuta do kroja s milionmi suknic 😀 a s ciernymi cizmami az po kolena 😀 😀 😀 😀 a hned vas studeny pot obleje ako mmna teraz 😀 😀 😀 😀 😀

simasa
21. jún 2012

@pristela Ja som mala pribinakovy v tej promocnej a tiez bol o dost redsi ako byva. Takze som tiez mala tortu krivu, no ale co uz, v tomto pocasi sa to fakt inak neda... 😝 Buduci tyzden svadobna - uz teraz mam srajdu (s prepacenim)...

pristela
21. jún 2012

@simasa ja robila dnes pribinakovy a bol uplne tuhy ako vzdy , ale vtedy som robila šlahacku s tvarohom ☹ to tieklo ako divé ☹ ☹ ☹
ale dosla som na to , uz neviem kto to tu pisal ze tvarohova plnka bez creme ole chuti ako pribinacik, tak ee, som to narocky robila a bez creme ole to chuti presne ako Miláčik /som to robievala deckam ked boli mini/ a po pridani creme ole je to uplne presne chut Pribináčiku 😵 😵

a holky mne ten rafaelo nejak moc nechutil 😕 teda dobry bol, ale zeby bol nejaky wow to ee, teda pre mna 😅 este mam z neho aj v mrazaku co mi zostal 😖 ja neviem asi preto maslo abo ja neviem , som asi naucena na tie slahackove plnky ☹

mishulle
21. jún 2012

jo a zlomila jsem si mušličkovou kostici

eliska22
21. jún 2012

tak jedna dobojovaná 😝 tie minie mi dali zabrať, to sú tie, čo som tak stresovala 😀 prvá s tými topánkami tú som robila 4 hodiny, vždy sa mi podarila každá topánka iná 😅 nakoniec som ju celú prerábala a tie dve už išli rýchlejšie 😝

dm1
21. jún 2012

@pristela ja som prave doplnila so salkovym kremom spodok svadobky a pohoda krasne sa mi to dalo zahladit tak som zvedava ako ostatne. v strede slahana nad parou vanilkova bude a hore falosny parizak 😝

eliska22
21. jún 2012

@mizulienka kuk aké to mám krivé na tých bokoch, to bude hamba 😝 ale kašlem ju, našťastie je to pre spolužiačku zo strednej, tak jej to velice rýchlo vysvetlím 😀

stankapk
21. jún 2012

ahojte kočky, poraďte mi 🙂 viem že pod poťahovku ide maslo s cukrom a prípadne odrezky z korpusu. lenže tie mi nezostali, tak sa chcem spýtať či môžem namiesto toho dať napr. piškóty, lebo robím plnku mascarpone+tvaroh, a toho masla na vyrovnanie by som musela dať veľmi veľa, čo by nemuselo byť chutné. ďakujem.

aduskatt
21. jún 2012

@stankapk mozes aj piskoty🙂

eliska22
21. jún 2012

@stankapk neviem ti povedať, neskúšala som, ale piškóty sú také tuhšie 😝

aduskatt
21. jún 2012

@eliska22 a mame aj fotopostup?🙂

eliska22
21. jún 2012

@aduskatt myslíš na tie minnie? tak to ma nenapadlo 😕 😕 😕 ja som ich robila podľa obrázku čo mi poslala tá spolužiačka 😝 a neviem ako by som ho nafotila, keď som to v kuse prerábala 😀 😀 😀

jakelina
21. jún 2012

@eliska22 vypadá super a postavičky máš krásné 😉

marry02
21. jún 2012

😉

stankapk
21. jún 2012

@aduskatt
@eliska22 tak som to radsej neriskla a dala iba maslo s cukrom 🙂

lussy23
21. jún 2012

@laura033 krásna torta @andrejecka krásnučká tortička @lifinka krásni šmolkovia @adrika202 mňam @eliska22 nádherná tortička @mishulle krásnučká

mia114
21. jún 2012

ahojte
tu su moje dnesne svadobne torty, ale poviem vam bolo to des robit v tomto teple ☹ som zvedava ako preziju cestu tych 250km ☹

mamina1978
21. jún 2012

Prosiiiiiim dievcata, vedeli by ste mi poradit , ked robite tie velmi tmavozelene listky , tak ich vytlacite z bielej hmoty alebo uz zo zelenej a potom to este dofarbujete, ci ako ????? 😕 😕 😕 A este poprosim ake cislo drotikov je najlepsie na listky,lebo vsade su ine cisla v postupoch.....Chcela by som si ich teraz objednat....... 😕 😕 😕 😕 😕

lamps
21. jún 2012

@mamina1978 ja som robila lístky len raz, ale robila som ich zo zelenej hmoty a ešte som ich povrchu dofarbila tamvo zelenou práškovou farbou. Dávala som ich na drôtik č. 26

ajka82
21. jún 2012

@mamina1978 tak ako lamps zo zelenej ale na 24ku som davala, ked boli listky take male centimetrove(presnejsie max. 2cm) tak na 26ku

alenv
21. jún 2012

@eliska22 Ahoj.. jestli bych ti mohla poradit.. tak já dělala minie 2x a osvědčilo se mi udělat obličej tak, že na černou kuličku vykrojíš srdíčko..to přilepíš na kuličku.. pak si uděláš takový malý váleček a ten přilepíš jako čumášek a do toho vytvaruješ tu pusinku 😉 já tam pak dávám i čumáček a vypadá to super 🙂

alenv
21. jún 2012

@eliska22 mám ji tady tak dělanou.. a prosím neber to tak, že by se mi tvé nelíbily jsou krásné postavičky.. jen já každou radu uvítám tak se snažím i já 🙂

mrka2
21. jún 2012

@alenv jej, tie su krasne, mne sa tvoja rada teda velmi paci, dakujem 🙂