Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
24. júl 2012

@luciahromadkova aka je cena tej smotany, nevies?

elixia
24. júl 2012

Kocky, existuje nejaky navod ako urobit takyto stred? http://track2.royalmail.com/portal/rm/trackresu...
Take po lopate potrebujem.... 😀

mrka2
24. júl 2012

@aduskatt no ked ja mam problem u nas zohnat 33, nie to este 36 percentnu. to ani naaahodou 😝 😀

jakelina
24. júl 2012

@elixia nic tam nevidím,špatný odkaz

jakelina
24. júl 2012

@elixia to si vrch potáhneš tou spodní barvou, dáš na to nějaký igelit nebo něco co pak vytáhneš, celé potáhneš a pak rozkrájíš do těch paprsků a vytáhneš opatrně ten igelit. Asi píšu jak pako, chápeš???

mates22
24. júl 2012

@jakelina já to pochopila a děkuju, už jsem si říkala, že to budu muset vyzkoušet, ale jak na to sem nevěděla :-d

jakelina
24. júl 2012

@mates22 tak ať se povede. 😉

mamina1978
24. júl 2012

@elixia Kuk 😉 tu je postup, mozno ti trosku pomoze 😉 🙂
http://dorty.artmama.cz/postup-na-roztrepeny-do...

mamina1978
24. júl 2012

@dajna11 uplne na konci, za klavirom a gitarou je sablonka........ vyzera to ako husle, no vsak kuk 😉 🙂
http://www.lovelytutorials.com/forum/showthread...

aduskatt
24. júl 2012

@mrka2 nemate kauf alebo tesco? maju v obidvoch, dokonca to vyjde lacnejsie ako 33ka

maya30
24. júl 2012

ahojte dievcata, chcela by som buduci tyzden robit tortu - prsia, ale puncove a nemam tusenia ako spravit tie samotne prsia - kopceky...nechcem ich mat cele z puncoviny, poradite ?

aduskatt
24. júl 2012

@maya30 upiect v malych miskach dva malinke korpusiky🙂

mrka2
24. júl 2012

@aduskatt nie, ja zijem v malom meste, tu mame len Jednotu, Fresh, CBA a Agro Milk. 🙂 v agre maju bezne slahacky,ale zaruka len 2 dni 😝 Vo Freshku vobec nemaju (nechapem..) a v CBA len trvanlivky. jedine v Jednote mavaju,ale nie vzdy. a 36-ku som tam veru nevidela.

aduskatt
24. júl 2012

@mrka2 ja zasa do Jednoty nechodim, takze neviem, ci tam mavaju

lucula73
24. júl 2012

dievčatá ahojte
prosím vás,ako by ste urobili tortu v tvare osmičky??lebo ten stred keď vyrežem,tak to asi nepotiahnem,že??
@anibas videla som tvoju tortu na 80 ku na tom,to si podla čoho vyrezávala tú krásnu osmičku?
ďakujem za nápady 🙂

dadka212
24. júl 2012

@maya30 ja som urobila na plechu jeden plát na punčák a ten som miskou narezalana krúžky a narvala to do tej misky ako klasickú tortu čiže aj s džemom aj s tým rumovým rozvarom a to som zaťažila....

maya30
24. júl 2012

@aduskatt to ano, ale co potom - rozrezat na 3 a prostredny plat popolievat ? lebo tocena sa v takych malych priemeroch asi nebude dat...

dadka212
24. júl 2012

@lucula73 veď urob v tvare osmičky tak, že tie stredy nevyrežeš úplne ale iba tak troška a oddelíš to inou farbou...

maya30
24. júl 2012

@dadka212 to vyzera byt jednoduche 🙂 a nepremocil to ten rozvar prilis ? ja len ci to nespravi sarapatu s potahovkou...

dadka212
24. júl 2012

@maya30 ja som tak robila prsia asi pred mesiacom a v pohode ja som poriadne potrela maslom a vydržali úplne v pohodičke 🙂 presne tieto sú to https://www.facebook.com/media/set/?set=a.40842...

maya30
24. júl 2012

@dadka212 vyzeraju super 😉 skusim to teda takto...a robila si v srdcovej forme ? Lebo ja by som chcela vyrezavat z okruhlej, len sa neviem rozhodnut aky priemer by bolo treba...

dadka212
24. júl 2012

@maya30 ja som robila v srdcovej forme v strednej a misky sú najmenší priemer 12cm z ikei

muffinka8
24. júl 2012

@dadka212 pozrela som si tvoje tortičky 🙂 krása 😵 a zaujímalo by ma ako robíš jogurtovú plnku s ovocím?

nikulqa
24. júl 2012

ahojte zienky prosim vas o radu,objednavka na vitazny pohar,akej farby treba dat potahovku ked chcem povrch natiret na zlato? a este ako sa pracuje so zlatou praskovou farbou?treba ju rozpustit vo vode alebo len stetcom pretiet povrch uz potiahnutej torty? dakujem krasne za rady....pekny vecer

jakelina
24. júl 2012

@nikulqa nabarvi na žluto nebo takovou tmavší tělovou

dadka212
24. júl 2012

@nikulqa ja farím na zlato normálne bielu poťahovku a tak že si zlatú práškovú farbu vysypem na nejaký tanierik, velkým štetcom používam taký kozmetický na líčka "pudrujem" to čo mi treba 😉 čím tmavšia zlatá farba tým lepšie a krajšie zafarbí, tie blede zlaté budeš mať iba také zlatisté trblietavé ale nezafarbia

elixia
24. júl 2012

@mamina1978 @jakelina perfektne baby,dakujem,velmi ste mi pomohli 🙂 S tym igelitom mi to vobec nenapadlo...som dumala,ci sa to potiahne uz vyrezanym alebo ako 😀 😀

vecernicci
24. júl 2012

@njonja to mám za celý měsíc, mám rozbitý foťák, tak jsem fotila mobilem a manža mi konečně stáhl fotky 😉