Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
29. júl 2012

@vecernicci dobra dusa, mozes ma pridat k zoznamu ludi, co by radi mali Funky abecedu?

vecernicci
29. júl 2012

@abriela jasnačka, příští týden asi v úterý se tam stavím, @pristela chtěla ještě lištu s andílky , srdíčky , ta je taky pěkná, a na svatebáky jak dělaná 😉

rapunzel1
29. júl 2012

@pristela ste ma normálne potešili, že nemám len ja ten hlúpy pociť, že každé MMF je iné, a keď som robila tú červenú, tak som sa najedovala statne. A tež som nevedela, čím to je, vyskúšala som považský cukor v tom pol kg balení, aro cukor, castelo, už som nevedela čím to je z 6 tich pol kg balíkov červenej, boli ok 3 čo som potrebovala na odtiene a tri letel do koša a tež rôzne cukríky, aj tie kauflandové 300 g, americké... aj také monako od nás s obchodu, tie boli vždy super, a teraz neviem čo s nimi porobili, nedá sa z nich robiť nič ☹ , fakt nájsť cukor a správne cukríky.... aj jaj

abriela
29. júl 2012

@vecernicci si zlata. Dakujem.
@lawli mozem sa pridat k tebe s riesim nakupu od vecernicci?

lokalistin
29. júl 2012

@maya30 nadherna je

lokalistin
29. júl 2012

@vecernicci ale mne to ide rychlo ten prvy mi trochu trval ale potom to uz slo

lokalistin
29. júl 2012

@rapunzel1 @pristela ja som na zacietku robievala mmf a bolo ok ale potom som raz robila cervene a asi 3kg skoncili v kosi.A teraz to mam vzdy ine ide ma z toho porazit preto si uz len kupujem hmotu. Segra ked robi ma to vzdy take gumove nelepi sa netrha len sa to natahuje poriadne mi to ani valkat nejde a moje sa furt trha. Naposledy som robila cokoladove MMF a pridala ciernu ako ste radili bolo to strasne masne ale robilo sa stym super

lokalistin
29. júl 2012

baby inac vy mate tie torty take kraaaasne vsetky
ja nemam ziadne objednavky,ale nejak nemozem vydrzat idem skusit nejaky novy recept zoberem zajtra do roboty 😉

abriela
29. júl 2012

@rapunzel1 ja nepeciem vela, na cukor velmi nepozeram, ale myslim to co ty, ze z kazdych cukrikov je hmota ina. Aj ked okrem bielej, pridam vzdy aj do hmoty aj cokoladu

rapunzel1
29. júl 2012

@lokalistin červená, to je extra treda v MMF, prvú som použial extragelovku, vraj super farbí, no ... možno, ale ne MMF, doslova sa rozpadla, s gelovkou od wiltonu sa podarila, ale bola taká moc gumová, ale šlo to, červená od kovandovi v kombinácii s vodou nešla vôbec na poťahovanie, sa trhala a nakoniec som dala kovandov do trochu alkoholu, castelo cukor, ceru a vyšlo to, ale fakt už som bola s nervami na konci, ešte že som mala len jednu, len som bola naštvaná, dala bolo to pre susedu, tak som povedala 45 eur za 9kg tortu, čo som, ale tiež nečakala, že bude taká ťažká a vďaka spotrebe farby a cukru.... až som zarobila 5 euro, tak som bola dobrá 😒 a narobila som sa na nej teda riadne

pipka
29. júl 2012

@vecernicci aka abeceda? hodis mi link alebo foto? aj ja by som scelaaaaa 😅 😉 ja na stretko idem, tak by som ti hned zaplatila ak by sa dalo 😉

lokalistin
29. júl 2012

@rapunzel1 prosim ta ked sa robi slahany zltkovy krem nad parou ako to ma vyzerat, ze uz jedobry?

rapunzel1
29. júl 2012

@abriela fakt je to rôzne, niekedy si pripadám ako na šachovej partii, ktorú hmotu, ktorý cukor???? jajaj, dávala som aj čokoládu, ale len k čokoládovej torte, skúšala som bielu čokoládu a nedopadlo to moc dobre ☹ , zostala mi potom v chladničke taká total mäkká a divná, čo sa mi ešte nestalo, akú čokoládu dávaš k MMF, keď máš trebars robiť žltú, tak dáš bielu asi a akej značky a koľko? Ja robím MMF 180g cukríkov, cca 05 kg cukru a 60 g cery, pri amerických dávam za lyžicu vody, inak nedávam vodu. Ak má niekto lepší postup, rada sa podučím.

rapunzel1
29. júl 2012

@lokalistin šľaháš tak približne 15-20 minút a budeš vidieť zhustnutie, bude robiť po metličkách cestičku, ktorá sa bude pomalšie zatvárať, vyzerá to, ako keď máš uvarený puding, asi taká hustota a vtedy je hotový, super je aj s čokoládou a kakaom a aj s uvareným salkom, nech sa ti darí

lokalistin
29. júl 2012

@rapunzel1 dakujem

pristela
29. júl 2012

@rapunzel1 jaaj cicuska , ale vsak na mmf sa musi pouzivat iba ten cukor v modrom obale !!!! ja problem s mmf nemam nikdy, vzdy sa mi urobila v pohode a robim ju uz vyse roka ci kolko, ja si ju na pracu chvalim 😅 je pravda ze americke a rubino su rozdielne aj hmota z nich, ale zeby to bol nejaky problem to isto nie, vsak ja mam uplne vsetko na tortach len mmf aj ozdoby aj potah, len ted som kupila smartflex, ale uz nekupim 😀 😝
a sýte cervene alebo cierne ciste mmf neurobis take aby bolo dobre spracovatelne, jedine ak pridas bielu coko 😉 to je skodda minat suroviny !!! ja ked chcela cervenu mmf trebars na tych mc queenov tak som robila čoko mmf z bielej coko a uuuplne v pohode na prvy krat 😉
mna vzdy otravovalo len to zarabanie a cukor okolo, ale ak sa mi podari urobit take ako predvcerom budem happy a urobim veeeela vedier velkych 😀 😀 😀

pristela
29. júl 2012

@rapunzel1 ted citam hore , ja robim mmf len tak od oka uz , dam cukriky do mikrotrtky roztapat, k nim nalejem len tak od oka vodu a to je vsetko, pak uz len miesim s cukrom a ruky potieram cerou nic ine , a isto nie ziadne váženie, kolko cukru pýta tolko dám , ked mam este supnem niekedy aromu.

mima1311
29. júl 2012

@vecernicci aj mne by sa pacila 😒 ale nejdem na stretko 😒 skoda 😒

abriela
29. júl 2012

@rapunzel1 robim ako pristela, od oka. Podla receptu som robila len prvykrat aj to som cukor davala len podla hustoty. Ak nedavam cokoladu, umyjem cukriky, cize je v miske uz aj voda, lebo su mokre, dam aromu, alebo par kvapiek citronky, maly oriesok cery, roztopim a cukor uz len podla potreby.
Ak davam cokoladu, zvycajne bielu z lidla, (okrem hnedej hmoty) dam roztopit do mikrovlky. Ked je taka poloroztopena pridam cukriky a roztopim, cukor znovu podla potreby. Hmoty malokedy podsypavam - ak je to treba tak cukrom zmiesanym so solamilom.

jakelina
29. júl 2012

@pristela u nás žádný dobrý cukr moučka není, holky ze Slovenska, vy nám asi na sraz přivezete ten váš na vyzkoušení 😀 😀 Jedno kilo si prosím od někoho. 😉 kdo jede autem. Zaplatím tam 😀 😀 😀 na srazu.

mia114
29. júl 2012

Ahojte, babulky aku zelenu farbu pouzivate? chcem si nejaku kupit, a stale neviem ktoru, niektore ste tu mali take krasne zelene farb y na tortach?

pristela
29. júl 2012

@jakelina andelicka donesiem ti 😵 😵 😵 len mi to pak prosim pripomen, bo isto zabudnem

jakelina
29. júl 2012

@pristela jasně, budu ráda a připomenu. 😉

dadka212
29. júl 2012

@mia114 ja používam od wilton zelenú....neviem akú peknú zelenú mysliš, ale ak si zafarbíš hmotu na žlto a pridáš trocha zelenej tak budeš mať krásnu jablčkovu

marci2305
29. júl 2012

@mariann2 No robila som originál tiramisu. To je: žĺtky vymiešané s prášk. cukrom, potom som vmiešala mascarpone a posypala som kakaom...keď som ukladala. Piškóty som dávala na krém a prikryla opäť krémom. Máčala som korpus aj piškóty v káve s bailesom. 😉

aduskatt
29. júl 2012

@mia114 ja miesam zltozlatu so zelenou

mia114
29. júl 2012

mne sa npr paci strasne takato zelena. ja som uz skusala nafarbit zelenu so zltou ale nejak sa mi nepodarila moc pekna 😅 http://www.flickr.com/photos/25863947@N05/75796...

dadka212
29. júl 2012

@mia114 ja mávam takéto zelené ak farbím najprv na žlto a potom pridám trocha zelenej https://www.facebook.com/media/set/?set=a.38832...

marci2305
29. júl 2012

Moje piatkove 😉 Tá druhá je s čokopoťahom a vrch je to nešťastné tiramisu.. 🙂

rapunzel1
29. júl 2012

@pristela a koľko tej čokolády k tej MMF, vtedy si mi vravela 200 čoko plus 150 asi prášku, smotanu som nedávala, bála som sa potom o trvanlivosť a bolo to fajne s bielou mi to moc nevyšlo a to bola tiež biela z lidla ☹ , no nechci vedieť na koľkýkrát som potiahla toho môjho 7 kg maquina ja 😠 , keď len pridávaš do MMF čoko, koľko jej tam dávaš? A potom, keď ju viackrát prihreješ, nie je taká tvrdá potom, kôli tej čoko?
Ja som tiež špekulovala s kupovanou, uvažovala som tiež nad tým velvetom, alebo WI, hlavne teraz kôli tomu teplu,aj zarábaniu, ale boli sme na jednej oslave a mali tam tortu s kupovanou hmotou a to mi vôbec nechutilo, tak neviem, mi to pripadalo také umelé. Tak som na vážkach.
Čo sa týka cukru dlho som používala cukríky z monaka a cukor z lidla a bolo tu úplne super, nič sa nekazilo, kvety tvrdli omnoho rýchlejše než z haribo cukríkov, potom, sa nejak tie cukríky zmenili, vymenili nálepku, cukríky sa podobali, ale už sa z nich dobre nerobilo, a predtým bolo všetko ok, tak už neviem 😢