Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
1. aug 2012

baby poprosím o radu, mám robiť túto svadobnú tortu, a čo najvernejšie, môžete mi povedať, aká je to vlastne farba tých kvetov-ruží???? Akú si mám kúpiť, alebo je to miešaná farba z viacerých???? A ak by náhodou niekto mal na tú tortu priamy link, by som sa potešila, lebo je v dosť zlom rozlíšení, aby som si pozrela viac detajly, už viem, že jedno je srdce je nižšie ako druhé, ale to uchytenie závoja hore okolo tej ruže tam presne nevidím, tak ak by niekto vedel, tak vás poprosím. Dakujem vopred

abriela
2. aug 2012

@njonja nepoznam chut WI, len mmf a mliecny marcipan a tieto hmoty su perfektne. Takze na takej torticke by som si veru pochutila 🙂

artepf
2. aug 2012

@sisix mám uložený tenhle postup, ale popravdě se mi ta autíčka moc nelíbí, já jsem před sebou měla Bleska - hračku od syna a podle toho jsem modelovala - dělám tak většinu 😉 , takže sem dávám i postup i mého Bleska a Buráka na dortu 🙂
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=38743

sisix
2. aug 2012

@artepf diky, mam ulozeno. JA taky delal figurky podle predlohy, ale auto jsme jeste nedelala.

muffinka8
2. aug 2012

Prosim vas, pod potah je najlepsie dat rastlinne tuky ako Palmarin, Hera ... alebo mozem aj poctive 82% maslo vymiesat s cukrom a odrezkami?

jakelina
2. aug 2012

@muffinka8 máslo je nejlepší

sisix
2. aug 2012

@muffinka8 ja pouzivam jen maslo. Hera a tomu podobne nam nechutnaji 😖 i vanocni cukrovi delam jen s maslem. Abych pouzila heru, tak musi byt vyslovne psana HERA. 🙂

broucek2
2. aug 2012

@muffinka8 margaríny pod potah neeee, rozpouští to pak potahovku protože obsahují mnohonásobně víc vody než máslo

simasa
2. aug 2012

@monika76 neviem, preco by si odchadzala. Aj negativna skusenost je skusenost. A kazda skusenost je poucna. Neverim, ze uz nebudes piect a kedze budes, urcite sem patris 🙂

muffinka8
2. aug 2012

@jakelina
@sisix
@broucek2 dakujem. A maslo je predsa len chutnejsie 🙂 som v tom chcela mat jasno, lebo niekto aj hovori pri kolacoch, ze maslo a mysli tym ine tuky.

aduskatt
2. aug 2012

@muffinka8 Masloooooooooo, ciste, prave poctive vyborne maslooo🙂))

chanella
2. aug 2012

jaaaaj baby asi som to pototo :( korpus mi vonia trosku inak ako obycajne a asi viem preco? moze to byt slnecnicovy olej? inokedy davam rastlinny ☹ ale hadam to plnky vylepsia a nebude nic citit...

chanella
2. aug 2012

a este nieco, prosim vas pod potahovku mam dat kolko cukru do masla? ci podla chuti?

ladenka
2. aug 2012

Tak jsem se dneska pustila do jednoho punčáku pro manžela k narozeninám, a nevím proč, ale nechutná tak dobře jako minule ☹ Nevím kde jsem udělala chybu nebo něco jinak ☹ No snad, ho sníme 🙂

chanella
2. aug 2012

Baby a ked robite plnku s mascarpone a davate maliny, tak tie idu hned na korpus, alebo najprv plnka a potom ovocie? Lebo kamoska dava prv maliny a na to krem a este pokvapka korpus stavou

anibas
2. aug 2012

@rapunzel1 to asi budú krémové ruže a stred jemne poprášený oranžovou 😉 😉

broucek2
2. aug 2012

@chanella pod potahovku dávám většinou máslový krém, který používám jako náplň. Máslo s cukrem jsem ještě nezkoušela.
@rapunzel1 neměla by jsi nejlepší se zeptat nevěsty, jakou má objednanou barvu růží a udělat to podle ní?

aduskatt
2. aug 2012

@chanella ja zvyknem davat krem ovocie krem........myslim, ze slnecnicovy olej ti chut korpusu nezmeni, ak teda myslis ten klasicky slnecnicovy, co bezne pouzivame v kuchyni...........ja davam do masla cukru podla chuti🙂

aduskatt
2. aug 2012

@broucek2 tiez som svadobnu robila podla kytice nevesty🙂

chanella
2. aug 2012

@broucek2 ale ja som tento raz nerobila krem s maslom, tak preto ho nemozem dat pod potahovku, robim s mascarpone ;)

chanella
2. aug 2012

@aduskatt dakujem, si ma potesila ;) nakoniec som dala krem, ovocie, krem a trosku som korpus pokvapkala stavou z malin. Ano, klasicky slnecnicovy mam na mysli. No tak neviem, mozno mam len nejaky pomyleny cuch 🙂

aduskatt
2. aug 2012

@chanella tak ten olej ti urcite nezmenil chut korpusu🙂

ajka82
2. aug 2012

@muffinka8 teraz docitavam dozadu, lebo akosi nemam casu na net... ale eeeee ☹ to ti mohli odovzdat taku svadobnu trtu? 😢 😒

pristela
2. aug 2012

@chanella ja davam olej vzdy taky aky je , nejak nemrkam pri kupe ci je repkovy abo slnecnicovy ci aky, mam zvlast oleje na pecenie to je pravda pretoze do kuchyne pouzivame olivový , ale oleje /okrem olivoveho jasne vec/ absolut nezmenia chut korpusu.

@chanella ja davam krem do neho vtlacim maliny a hotovo , a cukor do toho masla podla chuti ja davam velmi malo, bo potahovky su i tak presladene, davam 82% maslo, cukor, kakao, a rozmixovaný korpus 😉

vera1132
2. aug 2012

Baby robievate tento krém do torty??
Vanilkový krém
250 g masla, 300 ml mlieka, 1 vanilkový práškový puding, 150 g práškového cukru, 1 lyžica rumu
Z mlieka a pudingového prášku uvaríme hustý puding. Necháme vychladnúť, občas premiešame, aby sa nevytvorila šupka. Maslo s cukrom vyšľaháme a po lyžiciach zašľahavame vychladnutý puding. Nakoniec primiešame rum.

pristela
2. aug 2012

@vera1132 ja idem robit asi dnes tento : **VANILKOVY KREM:
250 ml 33% slahacky
300 ml mlieka
2 smotanovo-vanilkove pudingy
2 van.cukry
1 prava vanilka - nemusi byt
1-2 biele cokolady
500 g masla
praskovy cukor podla chuti

V slahacke, mlieku s 2 van. cukrami uvarim puding,po odstaveni vmiesam bielu cokoladu.Pravu vanilku davam ked puding varim.Vyslaham maslo s praskovym cukrom a po lyziciach pridavam vychladeny puding.A hotovo

Holciny ho velmi chvalili, davam don este maliny a asi aj jahody 😉

pipka
2. aug 2012

@chanella chut ti mohol zmenit ak si pouzila slnecnicovy za studena lisovany...ja som ho raz omylom pouzila na majonezu a cely salat sme vyhodili, lebo nam to tak kazilo chut, ze sme to nemohli nikto jest 😅 😝

chanella
2. aug 2012

@pipka jaaaaaaaaj presne taky som dala ☹ len mi nevrav. ze cela torta moze ist do kosa 😢 kusom som si odstipla z korpusu, skor sa mi zda ta vona ina, dufam, ze az tak to chut neovplyvni....

pristela
2. aug 2012

@pipka ejha, taky ja nekupujem som si doteraz myslela ze vsetky za studena lisovane niesu na tepelnu upravu vhodne 😕 ale citam ted ze sa mozu, no ani kupovat nebudem 😀 kazdy za studena lisovany ma taku zvlastnu "vonu" a duplom chut, ja nemam rada taketo ani olivovy, bleeee, ani jeden salat s nim nezjem co mi to smrdí 😝

mariann2
2. aug 2012

@vera1132 ja robím vanilkový tak ako @pristela ale zarábam puding v mlieku, nie v šľahačke 🙂