Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
31. aug 2012

@daducha juj az ma mrazilo pri precitani, moc drzim palecky drobcekovi aj celej rodinke

mizulienka
31. aug 2012

@pristela joj zienky beriem vas obidve, mozno za tych 10 dni by ste ma naucili drotikovat 😉 😀

pristela
31. aug 2012

@lawli jemine ta topanka vypada uuzasne 😵 😵 😵 teda vsetko na okolo, ale tu by som normal brala na nožku 😵

@mizulienka si ty normalna? 😀 😀 😀 pracovat ? na dovolenke? 😀 😀 keby si videla ako ja drotikujem trebars lalie, klepapa by si si po čele 😀 😀 uplne inak nez sa má , musim kuk holky na stretku , bo mne to nejak tak po ich moc neslo

mizulienka
31. aug 2012

@pristela ja som asi cudna, ale ja sa na dovolenke nudim 😉 najprv euforia, ze neusim nic robit, ale po 3 dnoch uz by som nieco robila 😀 tak to drotikovanie by bodlo 😉

lawli
31. aug 2012

@pristela ďakujeeem ,snažila som sa ...bolo to dosť na poslednú chvíľu ,tak kebyže mám trocha viac času ,možno by som vyčarila aj niečo krajšie...a možno nie ,niekedy sa narýchlo robí lepšie 🤐

dm1
31. aug 2012

@mizulienka no v tom vlhkom prostredi od mora neviem veru ci by ti to drotikovanie slo ale pohlad by to bol isto zaujmavy na plazi s drotikmi 😅

pristela
31. aug 2012

ženy co mna vcul napadlo 😀 idem zarabat mmf 😖 prosim vas ktore idete na stretko a objednavate si kupovane hmoty , nemate volne tie 7kg vedierka? prosiiim 😅 by mi take bodli , zarobim mmf dopredu do nich a mam pokoj

katkas1
31. aug 2012

@vmartinah ja by som chcela tie cisla

miciatko
31. aug 2012

@aduskatt skusila si dat do prievanu??

aduskatt
31. aug 2012

@miciatko neskusala🙂)) u nas doma prievan nie je, je tu tak teplo a bezvetrie, ze aj ked krizom otvorim, ani prach sa tu nedvihne🙂 a v podstate mi to je jedno, lebo torta sa neprevaza, .ono to pomalicky schne, ale stale nie je uplne sucha.......no co, neumyjem sa znova? 😀 😀 😀

miciatko
31. aug 2012

@pristela z coho to zarabas bo ja nemozem najst ziadne cukriky , iba farebne , dokonca aj v Kauflande nemali, drbne ma

luciahromadkova
31. aug 2012

@zuul nadherne, krasne, uzasne.... 🙂 , sa nedivim...ten spanok 😉

daducha
31. aug 2012

@zuul jej, ta farebna je robena podla mojej 😵 ? Poslala ti to nevesta ? Podarila sa 😉

lucula73
31. aug 2012

@mizulienka ano,ten mramorák ako mafiny robievam najčastejšie,je super,len furt hľadám taký klasický mufinkový recept 😀 .ale tak u nás sa zje všetko 😉
Ja som skúšala minulý piatok ten recept,čo sem dala tuším daducha,čo robila tie svadobné ......akože chuťovo bol fakt výborný,ale prvý deň sa to nedalo skoro vobec poriadne vybrať z papierika,na druhý to bolo lepšie,také to bolo krehké a mrvivé,neviem čo robím zle 😕

daducha
31. aug 2012

@dm1 no tento rok ich asi musi byt vela, maly mal uz troch,vzdy sme ich vybrali este celkom malickych,nestihli tam byt dlhsie ako par hodin, aj tento bol skoro vybraty a vraj vtedy sa nemôze nakazit a aha ho,hnusaka jedneho,nakazil nas 😠 .Ale tak su aj ovela horsie choroby,my sa z toho dostaneme.

Inak ja som zistila, ze normalne neviem robit cez den.Tak nasi vzali deti do zajtra na zahradu a ja sa neviem k nicomu dokopat 😝 .Zato ponocovat do druhej rana mi nevadi 😀 .Ale musim sa nakopnut, konecne chcem vecer robit aj nieco ine ako torty,sami s muzom ,zehlit musim 😀 😀 😀

daducha
31. aug 2012

@lucula73 jejda, tak to ma mrzi, ja som tiez hladala lahko dolovatelne a tieto boli super, krasne sa to dalo zlupnut dole a ostali cele,bez mrvenia .A hlavne boli vlhke ,vôbec suche 🙂 .

vlada111
31. aug 2012

@daducha jáááj moja, to by vzalo aj mňa ☹ Držím palčeky, nech to dobre dopadne. Kašli na to, že berie antibiotiká, to teraz máme všetci ošiaľ, že ATB nieeee, ale vôbec to nerieš. Dôležité je, že pomôžu.

sisix
31. aug 2012

@lokalistin to jo

aduskatt
31. aug 2012

taaak zenusky, pre tie, ktore chceli tortu v reze...uz je odstrojena, tak som ju cvakla aj takto.-)) a zelam si dobru chut

sisix
31. aug 2012

Holky, je mozna, ze se delaji prasklinky na hmote, kvuli tomu, ze je malo propracovana?

jakelina
31. aug 2012

@daducha prý žehlit, manžel musí mít z tebe nervy 😀 😀 😀

sisix
31. aug 2012

@aduskatt vypada uzasne. 😉 Kolik mas tloustu toho potahu?

jakelina
31. aug 2012

@aduskatt vypadá mňam, dívám se, že vyvaluješ hmotu jednou tak silnou jako já. 😀 😀 😀 😀 Já dělám asi abnormál tenkou tu potahovku, mívám tak tři mm a někdy ani to ne. 😀 😀

lucula73
31. aug 2012

@daducha nič ťa nemusí mrzieť,ja sa nesťažujem,len som konštatovala 😉 .....a ty si to miešala mixerom alebo ručne?
a dávala som aj ten bonbon rumový,veľmi to ochutil,fakt,len vo viacerých mufinkách mi padol úplne na dno,tak keď som vybrala mufinku,cukrík bol akoby prilepený na košíčku a na mafine zospodu taká diera 😀 .ale tak spapalo sa vsjo...možno ho ešte raz vyskúšam,ak som dačo dobabrala 🙂

lucula73
31. aug 2012

@aduskatt mňam,no dala by som si,ale teda tá hmota je statočná,nešetrila si 😀

aduskatt
31. aug 2012

@sisix
@jakelina ROBIEVAM TROSILILINKU TENSIU, ALE TERAZ SOM dala DOHROMADY VSETKY ZBYTKY HMOT, CO SOM MALA DOMA Z mmf A sMARTFLEXU, oranzove, ruzove, zelene, proste vsetko a zmagala to do potahu, kedze to ostava v rodine🙂) tato ma 4 mm

pristela
31. aug 2012

@miciatko no ja ted tiez nezohnala u nas nikde , az vo vedlajsom meste ☹ nabrala som 20balikov v kaufe a dnes zarabam naraz z 10tich 😕

@aduskatt ty kokso , ty potahujes na takto hrubo? a so smartflexom ? vsak to musis mat des drahe potahovanie 😀 😀 😀

aduskatt
31. aug 2012

@pristela ale to len teraz na nasej, inak nedavam tak nahrubo🙂 len som chcela minut zasoby starsich hmot, ktore nespotrebujem uz🙂 tam je smartflex a MMF tak asi 50/50

daducha
31. aug 2012

@jakelina 😀 😀 😀 , no môzem ja za to, ze ked koncim on uz spi ? A teda zobudit ho kôli comukolvek je nemozne 😀 .teda jedna je vynimka, ked deti ochoreju, to vyskoci v momente,lieta splasene a stresuje ze co budeme robit,ked maju napr. vysoku teplotu.No, dame sirup proti teplote,ked treba zabal a je to .v tomto je hrooooozny stresman 😀

simasa
31. aug 2012

@mizulienka Luci, uzite si to. Ja ked som prisla z dovolenky, tak som mala pocit, ze uz ani piect neviem 😀
Ale nejako som to "rozchodila". Takze dalsia 🙂