Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
3. sep 2012

Prosím vás, ak pečiete muffiny v silikónovej forme bez košíkov papierových, prilepia sa vám? alebo mám radšej formu trochu potrieť maslom či olejom?

dada2007
3. sep 2012

@pristela napr. dedina má 2 triedy.....po cca 25 detí, to máš 50........a je v dedine 70 detí...........tých zvyšných 20 sa môže ísť pás 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

dadka212
3. sep 2012

ja mám takú chuť spraviť nejakú tortu 😀 takú nervozitu mám v sebe môj prvorodný išiel prvý krát do škôlky, prvý krát je odo mňa preč, že neviem čo sa s ním deje 😅

afra
3. sep 2012

Baby, kde na slovenskom eshope kupim pravy holandsky marcipan? dakujem 🙂

aduskatt
3. sep 2012

my sme uz o deviatej prasili zo skoly domov

sisix
3. sep 2012

Tak my byli doma v 9 a zitra na ostro. 😀

sisix
3. sep 2012

@dadka212 ja ti reknu co se s nim deje. Hraje si a zvyka si na nove deti, pani ucitelku na rezim. Je mu tam dobre a na tebe si ani nevzpomene. 😀 a dort bych taky upekla. Ale uz mam pupek jak balon , musim prestat zrat 😒 😀

dadka212
3. sep 2012

@afra netuším 😅

@sisix no ja tiež, vieš kolko ludí sa ma pýtalo, či som znova tehotná 😀 už asi nemôžem ani v klude pribrať hneď musím byť tehotná 😀 a no hádam si zvykne a bude tam chodiť rád 🙂

dm1
3. sep 2012

juj kocky vidim ze skolku riesite. nas miloval skolku dokonca aj cez prazdniny sa pytal kedy pojde aj min. tyzden bol po 2 mesiacoch a pohodicka ani slzicka az v piatok lebo vo stvrtok sme sa dozvedeli ze ich triedu rozdelili..... s najlepsim kamosom s ktorym su stale ich dali od seba a nasho dali aj medzi nove deticky aj nove ucitelky.... aj som sa pokusala to vybavit ale nechcceli sa ani bavit so mnou ☹ . MM ho rano viezol a vraj plackal. uvidime co bude hovorit poobede

jakelina
3. sep 2012

@dadka212 😀 😀 😀 😀

dadka212
3. sep 2012

@dm1 tak toto nepochopím ☹ 😠 aspoň s kamošom ho mali dať, toto sa nerobí a potom, že tam deti nechcú chodiť, keď im robia takéto šoky 😝
@jakelina čo sa rehníš 😀 som mala pred rokom skoro o 20kg menej to robia tie torty asi prestanem piecť 😅

sisix
3. sep 2012

@dadka212 no to se mi taky stava. prej tehotna. Nevim, jestli je to vetsi trapas pro ne ci potupa pro me. Nejhorsi je, ze vim ze muzu mit i 58kg, jenze to musim cvicit a nezrat. A ja tak rada sladke. Buchty, dorty .... mnam. Uz ani nemam pomalu co na sebe. 😒

anibas
3. sep 2012

@pristela HOTOVÉ umelecké DIELO !!!!!!!!!!!!!!!!!! Prekrásna - fantastická - mne sa páčia tučniaky ( len neviem čo majú spoločné s Afrikou 😀 😀 😀 )

anibas
3. sep 2012

@simasa No môj "miláčik " reváááál - som počula cez okno - idem teraz po neho, aby tam nespal. Dúfam, že aj mokrú nehodu mal 😝 😝 😝 😝

njonja
3. sep 2012

@dm1 moja, drzim palce, aby si zvykol. Inac sa mi moc nepaci, ze vam nevysli v ustrety a takto rozdelili tie deti, ktore su skamaratene... je to pre nich este dodatocny stres a co im to spravi hodit ich do jednej skupiny..pre detsku dusu je to takto len trapenie a to len koli dakej hlupej pohodlnosti nejakych uciteliek....
Moj je dnes tiez prvy raz bezo mna..tak som zvedava...

miciatko
3. sep 2012

@dm1
@dadka212 u nas skolka bude aktualna na buduci rok a uz teraz rozmyslam nad neakou minikamerou ako by sa dala vymysliet nech vidim ze je v pohode 🙂))))), ja som strasny zavislak na deti , ked starsi odisiel na internat pred dvoma rokmi tak ja kazdy vecer sedela unho v izbe a slzy sa mi kotulali ako hrachy 😒

zabka88
3. sep 2012

@muffinka8 ahoj, ja som piekla a vymastila a to cesto bolo potom dosť mastne, takže ak tak len tak akože.. druhýkrát to skúsim už len s košíčkami .-) máš nejaký dobrý recept?

muffinka8
3. sep 2012

@zabka88 všelijaké mám, každému dačo iné chutí 🙂 ale mám len také úplne obyč. košíky a keď ich dám do formy a v tom upečiem, tak ten košík je taký ako navlhnutý tým muffinom a preto by som chcela skúsiť upiecť len v silikónke a potom dať do košíkov.
Chcela som pôvodne robiť Red velvet tortu, ale našla som na 98% podobný recept na Red velvet muffiny tak skúsim tie najprv.

daducha
3. sep 2012

@pristela teda tomu sa hovori pani torta ,je nááádhernááá 😵 .Kto iny by to vedel nakombinovat ak nie ty 😉 Super,super, super 😵 😵 😵 .Ja som sa fotiek nevedela dockat a hlavne som dumala ako tam tu lanovku zavesis a daockala som sa.Je uzasna 😵 .
Inak aj mi uz mame za sebou prvy skolsky den.Prvak doma uz pd pol 10 , vsetko ako po masle, bodaj by nie, ked cela partia zo skôlky su spolu este aj spolu sedia a za sebou, to ale dlho trvat nebude 😀 pri ich vykecavani a mladsieho cakam kazdu chvilu doma,manzel isiel dnes pre neho vynimocne uz po obede,plac sice nebol,len slzy na krajicku, no vyfasoval ucietlku co som este ja mala a 3 roky som pri nej zvracala 😝 .Skoda ze im nenechali tie iste ucitelky co minuly rok, iba jednu, tak som zvedava co z toho bude .NO uz su doma ,utekam vyzvedat 😝

vlada111
3. sep 2012

@ajka82
@simasa
@mates22 naša v pohode, prišla som po ňu, zdvihla hlavu a hrala sa ďalej 😀 Len sa mi nepáči, že celý týždeň bude chodiť len do desiatej, bojím sa, že si zvykne a potom to bude brať len ako hru a hurá o chvíľu domov. U nás na dedine bol problém so škôlkou prvý rok, musela som ju vybavovať až u starostu ☹ Ale nakoniec ju vzali. Tiež tieto škôlky nepochopím. Štát bude radšej podporovať súkromné škôlky tým, že štátne zatvoril. Radšej nech otvoria nové štátne a nech sa platí o niečo viac, ale nie 500 EUR za súkr. Nechápem, prečo musí stáť škôlky len 10 EUR/mesiac, nech vypýtajú tak, aby nemuseli dotovať a budeme mať všetci deti v štátnej škôlke za rozumnú cenu ☹

vlada111
3. sep 2012

@dadka212 neblázni, ja toto obdivujem. Keď pečiem nedám skoro nič do úst, len ochutnám krém na lyžičku. Ale možno by som dopadla aj ja tak kebyže veľa pečiem, lebo pri pečení si rada krájam pre zmenu chuti slaninku 😀

dadka212
3. sep 2012

@vlada111 no ja tiež nejem keď robím tortu, ja sa najem až večer a to je ten problém 😝 cez deň nemám čas, to miešam, pečiem, varím, upratujem, chodím s deťmi von atď. potom večer to doženiem a dopadne to tak ako to je 😅 no už idem s tým niečo robiť....

heni79
3. sep 2012

@pristela
Z toho zadania si vytvorila super dielo. Nevedela som si to vôbec predstaviť, keď si o tom písala. A na fotky som striehla ako ostriež, že kedy budú. Super. A tučniaci sú ako živí! Si jednotka, čo dodať. 😀

@anibas
Oni tam žijú. 😀 Tučniaky africké. 😉
Ak pôjdeš do Kapského mesta, tak ich stretneš.
Teraz som múdra, ale kým moja naj kamoška nežilo pol roka v Kapskom meste, tak som tiež o tom netušila. 😅

heni79
3. sep 2012

Inak dievčatá, dens som robila tortu asi po mesiaci, iba tak, aby som nevyšla z cviku. Zarobila som si klasické MMF, ale tak sa mi nedarilo, ako ešte nikdy! Normálne som bola kľavá. Pomóc, ešteže to bolo iba cvične. Neviem, čo sa mi stalo. 😅

A z iného súdka. Prečasom som si objednala z Tortománia sadu kostíc. A dve sa mi zlomili. Nemám však blok (netuším, kde skončil), tak som to neriešila. Pred 1,5 týždňom mi písali z Tortománie, že mám nevyzdvihnutú objednávku, predmetné kostice. A že či ich prídem vyzdvihnúť, alebo to majú posunúť ďalej. Tak som im odpísala, že asi majú chybu v systéme, že ja ich mám už doma a už sa mi dve aj zlomili a keby som mala blok, tak ich dávno reklamujem. Cez víkend sme sa vrátili z dovolenky a našla som si email, kde mi napísala majiteľka Tortománie, aby som si prišla tú sadu vymeniť, že nevadí, že nemám blok. Tak som jej dnes písala, či ozaj a ona, že áno, že predavačka je informovaná a sadu má pre mňa odloženú. Že mám iba prísť a vymení mi ich. Tak sa tam poobede chystám. Príjemne ma prekavpil takýto prístup. 😵 😵

zabka88
3. sep 2012

@muffinka8 íha, nepodelíš sa s receptom ? 🙂 inak podĺa mňa to je vlastne úloha tých košíčkov vysať trochu tej mastnosty (teda ja mám recepty kde ide dosť oleja) a zároveň držať tie muffinky také makkučké a vláčne. keď chceš skús to v tej forme, ak ich necháš vychladnúť tak sa ti pekne vyklopia ale s tým omastením to fakt nepreháňaj ..

jakelina
3. sep 2012

@dadka212 ty přeháníš, viděla jsem fokty na FB a jsi kočka 😉 😀 😉

katuskad
3. sep 2012

@muffinka8 ja som piekla bez košíkov a nevytierala som, ked som vybrala z trúby, tak som nechala trošku vychladnúť a krásne sa dali vyklopiť....

zuul
3. sep 2012

dievcata moja dnesna rychlovka.
cokoladova + marscarpone s bielou coko a broskyne.

zuul
3. sep 2012

k vyrociu laskyyyyyyyy

zuul
3. sep 2012

babule a ozaj nejake inspiracie na tortu poker?