Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
16. sep 2012

@vecernicci ja hlasujem za stareho srnca s oooohromne velkými parohami !!!! 😀 😀 😀 😀

Baby a vy mi zas napiste akej farby tu krabicu chcete nech viem co si mam doma namiesat 😝 ja viem ze je to v podstate jedno 😀 no ale rozhodni sa 😀 😀 😀 😀 biela + to plus dajte vy 😝

rapunzel1
16. sep 2012

baby prišiel čas na tú moju prvú hlavnú svadobnú a mám nervy aby to vyzeralo ako na tej fotke, hmotu mám zafarbenú aj kvety sú vo výrobe, len mi to pripadá strašne fádne, keby som to nejak nerozjasnila leskom, možno tam aj je, len to na tej fotke nie je vidno. Uvažujem, aj kvety poprášiť do zlata a celú aj s kvetmi nejakým sprejom napr. týmto http://www.pravacokolada.sk/sk/spreje/1735-wilt..., len neviem ako ten sprej vôbec v reále vyzerá, aké máte s ním skúsenosti? Mám si ho kúpiť? ja mám len PME sustre sprax pearl a to sa bojím, že mi zafarbí do strieborna. A akou práškovou farbiť tie stredy ruží???? Jáj, toto kopírovanie tort neznášam, keby som si to mohla urobiť po svojom bolo by to oveľa jenoduchšie ako sa takto triafať 😒 😒 😒 toto je tá torta, takto má vyzerať, som zvedavá čo z toho stvorím ja

larah
16. sep 2012

@vecernicci ja by som chcela poprosit ešte tu modru silikonku, a babatko nahodou nemá?

anibas
16. sep 2012

@jenie123 poťahovala som celú tortu bielym poťahom a to tak, že v prostriedku som vyrezala dieru a tak položila na tortu a uhladila (nechcela som veľa poťahovky dávať, aj tak to ľudia nejedia) potom som urobila kôrku pizze dookola a do stredu dala červené ako kečup a potom šunku a zbytok prísad 😉

anibas
16. sep 2012

@pristela stačí biela, na farbe nezáleží ale na postupe - mňa zaujíma vrchnák - môj sa rozpadol 😠 😠

florentina
16. sep 2012

@vecernicci...nevím co to mají holky s těma srncema...asi mi něco uteklo 😅 , ale klidně jsem také za 😉

anibas
16. sep 2012

@jakelina to máte pásovú výrobu :DDDDDDDD

pristela
16. sep 2012

@rapunzel1 inak mne sa hodne nepacia oleskovane kvety, je to bŕŕŕ, taka umelina, vzdy mi je tak luto ked torta krasna a švihnu tam kvety nagebrene leskom 🙄 ako jemne poprašiť to ano, tak ze sa to malinko trbliece na svetle to vypada super take decentné, ale cele obmazane a třpitky do toho 😝 nééé , ale tak kazdy mame iny vkus 😀
takze ja byt tebou len jemne rozfúknuť perleť a hotofka 😉 neboj bude krasna, vybrali si taku , tak sa im taka páči 😉

dm1
16. sep 2012

@ikula2 ano da sa bielkova zafarbit na cierno ale treba dost farby. tak isto aj cierna cera hmota ja som tu farbila ceru s cukrom na cierno len to nie je moc dobre viidet https://www.facebook.com/media/set/?set=a.21388...

pristela
16. sep 2012

@anibas mam robit zavretu krabicu 😕 že? nechcete odo mna tu pootvorenu s kvetmi, že? 😕 bo ked pises ze cely sa rozpadol to myslis asi ten pootvoreny 😉 ten by som musela doma ne vytvrdne riadne, ale vsak to sa da aj slovne predvist 😅

anibas
16. sep 2012

@pristela aha - tak ďaleko som ešte nerozmýšľala 😀 😀 😀 dobre beriem späť !!! ale povieš ako režeš vrchnák ?? že ?? 😵 😵 😵

larah
16. sep 2012

babyyy ja neviem,čo do swapíku,ked ja neviem nič pekného vymodelovat a predvádzat možem jedine ako sa oblizuju prsty 😀 😀 😀

pristela
16. sep 2012

@anibas že? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anibas
16. sep 2012

@larah ja tiež neviem čo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ani sa mi nechce nič vyťahovať -mám upratanú kuchyňu 😝

dm1
16. sep 2012

Kocky pridavam svoju neplanovanu rychlovku preto ziadne zlozite modelovacky ale pacila sa moc aj 5 eur naviac som dostala 😵 . Inspiracia je z netu

pristela
16. sep 2012

@larah hocičo tvojimi rukami vyrobené , nemusi to byt vymodelovane z potahovky alebo nieco len na torty, mozes aj z dreva vyrezať 😀 😀 😀 ide hlavne o to , aby to bolo nieco od teba ale nieco comu by si sa aj ty potesila, nie nieco coho sa len chce clovek zbavit bo mu na to doma sada prach 😀 alebo mozes dat pomocky na torty, co nepouzivas alebo mas dvojmo, to sme sa dohodli s holkami ze to moze byť tiež 😉

rapunzel1
16. sep 2012

A ešte jedna otázka čo sa týka plniek, jedno srdce má byť orechový korpus s plnkami šľahanými nad parou karamelovou a čokoládovou, Druhé srdce má byť mramorový korpus s vanilkovu plnkou a druhú mám vybrať sama, hm, nápadou milion, ale čo bude dobré, chcú pevnejšiu plnku, kôli tomu, že bude vystavená celý čas vonku. Uvažujem nad čoko kávovou z šľahačky, masla, niečo ako falošný parížsky s kávou. Raďte moji rádcové..... 😖 😖 😖 toto bude ešte sranda

dm1
16. sep 2012

@pristela ta krabicka cigariet je uplne dokonala myslim ze nie je nic coby si nezvladla upiect ako torticku!

anibas
16. sep 2012

@dm1 Danka, že nič zložité 😅 😅 prekráááásna 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lucula73
16. sep 2012

@dm1 bože,tá je prenádherná............možem si uložiť?krása................ 🙂 🙂

muffinka8
16. sep 2012

Pre ocka.
V plnke je: 2 šľahačky, 1 horká čokoláda 52%, 3 tyčinky ľadové gaštany, 1 mascarpone, maliny.

jakelina
16. sep 2012

@anibas to fakt, ona válela hmotu, já potahovala a všechno mi pomáhala, podávala, potírala vodou štětcem a hned za mnou uklízela, to byla jiná práce 😀 😀 😀

mimcak
16. sep 2012

@anibas viem,že mňa sa nepýtaš,ale ja ked som robila naposledy krabicu tak som tan vrchnák urobila z tortovej oplátky a tú som obalila poťahovkou .Mala som tu aj fotku.A držal pevne vôbec sa nerozpadol.

dada2007
16. sep 2012

moje prvé muffinky 😅

dada2007
16. sep 2012

@lamps micka, hore na obchodnom 😉

rapunzel1
16. sep 2012

tohtovíkendové 🙂

vecernicci
16. sep 2012

@pristela parohy má tchán, teda pověšený nade dveřma, ne od tchyně 😀 😀 😀 😀 😀
@larah mimi nemá, když budou mít silikonky, tak nakoupím všechny, ještě se tam stavím i koncem týdne @florentina je tak hodná a vyzvedne mě přímo doma, tak můžu balit haaaaaafo pomůcek, teda doufám, že má velkej kufr 😀 😀 😀
@jakelina tak ji zaúkoluj jako pomocnici v kuchyni, ty velíš, ona maká 😀 😀 😀 😀 😝
@dada2007 ty jsou kouuuuuuuuzelný, nádherný 😵

vecernicci
16. sep 2012

tak holky rozhodnuto, bude srneček a pro @pristela jedny velký parohy, je může přivézt domů manžovi 😀 😀 😀 😝

roo
16. sep 2012

@nika1985 Mohla by si mi prezradit, ako si tvarovala tie kopceky na husenicku? Dakujem 🙂

jakelina
16. sep 2012

@vecernicci aby si to nevzal osobně a někam tě pustil, když mu řekneš, že budeš dělat parohy 😀 😀 😀