Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
20. sep 2012

@karaa ak nam staci 6 x1,5 l jemne sytenej vody, tak netreba..pripadne este dve flase dokupim aj neperlivej 🙂

makinka2
20. sep 2012

@sisix
@pipka
@eliska22
@ajka82 holky všem moc děkuju 🙂

broucek2
20. sep 2012

@dadka212 řeším úplnš stejný roblém a prý v Americe mají i jiné barvy

makinka2
20. sep 2012

@saminka Jééééééé mooooc děkuji .-) ještě sehnat ten bonbon 😀

lifinka
20. sep 2012

holky, tak jsem rozbalila ten čokotransfér z obalu, je tam teda ten vzor, ale ještě jedna průhledná folie? jaký je teda postup, děkuji? nevím, co s tou průhednou folií

jakelina
20. sep 2012

@karaa hrozno bych si dala 😉 😀 😀

dadka212
20. sep 2012

@dada2007 ja ho mám a používam, chvílku mi trvalo kým som mu došla na chuť 😀 ale už to ide a používam skoro pri každej torte 🙂
@simasa ok takže nič nemusím nosiť 😀
inak robila som ten swap a hrozné 😅 no musím ísť urobiť niečo iné pri vás to musí byť perfektné vy máte oči jak jastrab 😀

dadka212
20. sep 2012

@broucek2 ja idem robiť takú gýčovú tortu béžovo zlatú 😖 vôbec som s tou zlatou neni stotožnená, ale je to kamoška, tak musím 😅 a chce tam tieto kamienkové okraje, zlaté kvety v strede kvetov taký diamantík 😝

lucula73
20. sep 2012

@dadka212 a čo s tým valčekom napríklad robievaš?bo ja ho tiež mám a neviem ako na to........

dadka212
20. sep 2012

@pipka mne je jedno len mi dajte do zajtra vedieť ako ste sa baby dohodli 😀 a kde mám čakať o kolkej 🙂

katrin21
20. sep 2012

Baby, chcem sa spytata na toto:
parížsky krém:
v 1 šlahačke na ohni rozpustiť 100gr čokolády na varenie, nechať poriadne vychladiť v chladničke do druhého dňa a vyšlahať so smetafixom
...množstvo na jednu šlahačku 250ml ide 100gramov čokolády....do formy 24cm dávam dvojité množstvo

Je to podla vas myslene, ze z dvoch slahaciek urobim dve vrstvy vnutri torty? proste 2x rozrežem korpus a bude to akurat? Idem robit klasicku okruhlu tortu....
Chcem sa tiež spytat, ci to mozem dať do vnutra potahovanej torty ( nie pod potah ) , ako plnku, ci to nebude moc makke...
DAKUJEM !!!

katrin21
20. sep 2012

@dadka212 tusim to bol recept od teba 🙂

dadka212
20. sep 2012

@lucula73 hlavne tie "stuhy" okolo torty s nožom som to mala vždy také nerovnomerné, alebo keď robím pásikovú tortu

dadka212
20. sep 2012

@katrin21 ano je to myslené tak, že na taký priemer potrebuješ dvojité množstvo teda 2 šlahačky a 200gramov čokolády 😉

broucek2
20. sep 2012

@dadka212 já jsem je chtěla na tu poslední svatební jestě v době, kdy kamarádka chtěla jen krémový odstín a slaté lemování kolem pater. Celé to mělo být hodně jemné, tak tam by mi to nevadilo. Jinak ta tvoje už asi bude hodně síla. U někoho u vás na Slovensku jsem už tyto zlaté pásy viděla.

katrin21
20. sep 2012

@dadka212 ale na dve rozrezania, ano? je toho aspon 1cm potom na tej kazdej vrstve?

Baby, este sa chcem spytat - tusim Lucula davala v receptoch Pribináčikovy krem..
AKe ovocie by ste k nemu dali? rozmyslam, ze kakaovy korpus urobim a bud dam parizsky krem alebo ten pribinacikovy..len neviem, ake to bude, este som tortu s tvaroh. plnkou nejedla.. ludom to zvykne chutit?? je to dobre?

pipka
20. sep 2012

@dadka212 a kde presne byvas..priamo v PK? lebo ak uz pojdem do Vistuku cez PK, tak by bolo zbytocne aby si sa trepala do BA vlakom 😉 ja PK nepoznam..ale tak ma nanavigujes, kde by si ma tam mohla cakat aby som to mala cestou k odbocke na Senkvice 😉

dadka212
20. sep 2012

@broucek2 mne sa moc zlatá nepáči 😅 príde mi to velmi gýčové....
@katrin21 ano 2 rozrezania, čiže 3x korpus 2x plnka

broucek2
20. sep 2012

@katrin21 ráda dávám maliny nebo jahody

broucek2
20. sep 2012

@dadka212 taky se mi do nedávna zlatá nelíbíle, ale úplně šílená mi treď už nepřijde

katrin21
20. sep 2012

@broucek2
@dadka212 dakujem 🙂
rozmyslam, ze skusim ten pribinackovy, pre zmenu.. lebo vzdy robievam maslove , alebo pudingove a toto by mohlo byt fajn.... snad to bude dobre...
Len este na vrch musim nejaku maslovu urobit, pod potahovku, budem potahovat velvetom... netusim, kolko si jej mam spravit... ☹ mozno by nebolo od veci natriet to len nutelou??? robite tak niekto? nestecie to?

dadka212
20. sep 2012

@pipka ja som teraz v Limbachu, ja by som mohla prísť niekde k tescu to máš po ceste

dadka212
20. sep 2012

@broucek2 no keď sa nepreženie tak je to fajn 🙂
@katrin21 zmiešaj maslo s nutelou alebo aj cukrom a hotovo 😉

katrin21
20. sep 2012

@dadka212 fakt? to by ma nenapadlo nutelu s maslom .. hm.. asi skusim 🙂 dakujem 🙂

broucek2
20. sep 2012

@katrin21 udělala bych si maximalně z půlky másla. Nutelu jsem ještě nezkoušela. Taky jsem do nedávna dělala jen máslové krémy, ale poslední dobou si všichni oblíbili pribiňáčkový, tak dělám hodně ten, i kdyžpaříž je taky fajn, ale na tu většinou nemám čas čekat

katrin21
20. sep 2012

@broucek2 no ved prave, ja tiez narychlo potrebujeme upiect dcere na sobotu .... a dnes chcem korpus aplnku a zajtra vecer potahovať ....
a ked robis z polky masla, tak co das k nemu ? teda cukor, jasne, a este co? na klasicku okruhlu..

broucek2
20. sep 2012

@katrin21 dobrá je taky směs mraženého ovoce z Lidla

katrin21
20. sep 2012

@broucek2 dakujem, nieco kupim 🙂 mam doma nejake mrazene cernice, ale inak nic ... teda este max. mandarinky, ale.. to asi nie... tak take lesne ovocie by mohlo byt fajn 🙂

katrin21
20. sep 2012

OK, takže nejaky čoko korpus, aby nebol suchy, snad nieco najdem... k tomu ten pribinacikovy krem a na vrch potahovka , snad to bude OK

dadka212
20. sep 2012

@katrin21 čokokorpus v receptoch je super 😉