Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

chanella
24. sep 2012

@lucula73 dakujem za tip, urcite skocim do hrackarne 🙂

teodorie
24. sep 2012

@janulabj tak pěkná postavička je třeba tady http://dorty.artmama.cz/beruska-10 a pak mám pár inspirací samozřejmě odtud ... 😀

fodorka
24. sep 2012

PROSIM ZIENKY RADUUUUU KE DROBITE LOD AKO ROBITE PLACHETNICE?ma to byt styl piartska lod pre chlapika no neviem ci mam pouzit nejaky vykres alebo vytvrdit smartflex???dakujem a este otazka opakujem po com robit ena sutzkovu mini torticky a ake velke???

dm1
24. sep 2012

@fodorka baby davaju ako plachtu bud na tenucko vyvalkanu a vytvrdnutu hmotu alebo jedly papier. Niekto dava aj skutocny papier len to je potom uz nejedla varianta

mamina1978
24. sep 2012

@fodorka Ak by si chcela....... postup na plachetnicu je aj na dvojke 😉 🙂

mamina1978
24. sep 2012

@fodorka tu je to, priblizne v strede stranky........... kuk .......................... 😉 🙂
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-2-fotopostupy-recepty/

mamina1978
24. sep 2012

@janulabj ...........................Inspiracie z internetu .................................... 😉 🙂
Ja by som pre pani ucitelky lienkovej triedy v skolke urobila taketo nieco 😉 🙂

lamps
24. sep 2012

@chanella to ti neviem povedať, ale podľa fotky ťažko určiť veľkosť torty, ono sa to môže len zdať, že sú hrubšie, ak je torta malá 😅

dada2007
24. sep 2012

baby, toto je na vanilkové rohlíky??? 😕
http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/45-...

alinka0501
24. sep 2012

@dada2007 áno, na vanilkové, ale je to také drobunké, ja mám tú na ktorej je ich menej a sú akurát ale môj manžel to zhodnotil, že on by aj tie menšie chrumal 😀

cestovatelkaandrea
24. sep 2012

tak v sobotu sme mali konecne narodeninovu oslavu Damiana s priatelmi a rovno sme to spojili s Klianovim narodenim. takuto tortu som spravila, prvy krat som vyskusala formicku babatka.

dada2007
24. sep 2012

@alinka0501 myslíš túto? aj ju používaš? urýchli to prácu?
http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/45-...

sisix
24. sep 2012

Holky, mam nabidku na van cukrovi. Kolik si mam rict za kilo? Jsou u Prahy. Poradte? diky

aduskatt
24. sep 2012

@dada2007 ja mam tiez plech na vanilkace a urychlilo mi to robotu asi o dve tretiny🙂

alinka0501
24. sep 2012

@dada2007 presne túto mám, keď som to robila prvýkrát, tak som pritom hromžila ale mala som dobré cesto, je priložené k forme (toto som robila asi 2 mesiace pred vianocami) a potom už na vianoce mi to išlo rýchlejšie ale použila som iné cesto a bolo strašne mäkké, tak som furt podsypávala.

jakelina
24. sep 2012

@cestovatelkaandrea moc gratulujeme k chlapečkovi. Dortík je parádní

mamina1978
24. sep 2012

@cestovatelkaandrea Jeej drobcek uz je na svete, to tebe bolo tak zle na zaciatku tehotenstva,ze ......
ale tak stalo to za to. 😵 😵 😵 😵 Prajem malickemu vsetko len to naj..... 😉 🙂

dada2007
24. sep 2012

@cestovatelkaandrea gratulka k bábu 😵 😵 😵 😵

emelia
24. sep 2012

Dievčence, ked kliknem na niektoru tortu, ze sa mi paci, uklada to niekam? Ze by som si to mohla pozriet? Myslela som, ze ano, ze budem mat tak vsetky torticky po kope a budem sa insiporovat pri pohlade na ne a neviem to nikde najst? 😖

anibas
24. sep 2012

@emelia si musíš uložiť sama fotky

aduskatt
24. sep 2012

@emelia veru tak, ako pise @anibas .vo vlastnom kompe si zriadit adresar torty- inspiracie a potom na tortu kliknut myskou pravym tlacidlom, dat ze ulozit a potom si oznacis ten adresar a mooozes sa cele dni kochat tortami🙂)))

anibas
24. sep 2012

Dievčatá pridávam môj vylosovaný swapík - kráááásne ďakujem jednej neznámej babuľke - doma mi to deti hneď všetko skonfiškovali 😀 😀 😀
Jooj a ako by som si dala ešte marlenku a čokoládkovú tortičku, a šišky z džemom, a slané koláčiky, a praclíky, a semifreda ..... 😵 😵

anibas
24. sep 2012

zase ruky rýchlejšie ako mozog 😝

aduskatt
24. sep 2012

@anibas zlatinko, este tu fotecku🙂)
inak tie sisky boli bombove, aj tie hamburgeriky a vanilkace a vlastne vsetkoooooo🙂

aduskatt
24. sep 2012

@anibas supeeer, aspon sa aj ja pokocham swapikmi, ked som uz nevidela ostatne, len ten moj..........a teraz aj Tvoj🙂 a od Lamps🙂

pipka
24. sep 2012

@cestovatelkaandrea gratulka k babatku 😉 ale teda riadny cloviecik...nech je stastny a zdravy 🙂 🙂 🙂

lamps
24. sep 2012

@cestovatelkaandrea gratulujem 😅 😅 😅 a želám veľa krásnych spoločne strávených chvíľ 😅 😅 😅 a veľa zdravia 😅 😅

Zajtra aj ja pridám foto môjho krásneho swapíku, dnes to nejde mám vybité baterky vo foťáku ☹

aduskatt
24. sep 2012

@lamps ja som zvedava, nech sa znova pokocham🙂

zeny moje, uz daaavno som nemala taky fajnovy vik mimo domu🙂

florentina
24. sep 2012

@anibas no já tu přikusuji čokoládovou tortičku....mňam, se @simasa opravdu povedla!...tak ale už tu mám jen takový malý kousíček...ách

anibas
24. sep 2012

@florentina áááááááách - neprovokuj 😀 😀 😀 😀 😀