Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
27. sep 2012

@lamps podarena torticka 😉

jakelina
27. sep 2012

@eliska22 juj a nemáš nějaké minivykrajovačky?? Že bys udělala takový vzor z nějakých drobných tvarů. Jinak mě nic nanapadá. Jedině dělat nějakou šablonu z papíru a udělat provizorně takhle. 😖

maya30
27. sep 2012

@dajna11 ja som robila takúto

mizulienka
27. sep 2012

no dievcata som hotova, za dnesny den musim urobit 4 torty 😕 😕 pokym deti spali, tak som stihla potiahnut 3 torty, 2 z toho ozdobit a este vecer ma 2 cakaju, ale uz teraz som ko 😢(
prajem vam aj sebe este vela sil 😀 😀 🙂

maya30
27. sep 2012

baby nerobili ste tortu s rodostromom ? Mam taku objednavku, tak som si stiahla nejake inspiracie a teraz mi baba zahlasi ze oni su velka rodina a ma tam byt okolo 40 mien 😕 tak neviem ako to spravim, chcela som najskor davat mena do jablcok ale tolko sa ich tam nevojde. Je to pre babku na 80tku a chcela by som tematicky odlisit deti, vnucata a pravnucata, ale napadaju ma len jablcka a listky, este daco by to chcelo, poradite ?

eliska22
27. sep 2012

@mizulienka ja som na tom tak isto, normálne sa premáham 😢

eliska22
27. sep 2012

@jakelina uvidíme uvidíme, dík za nápady, asi to nebudem komplikovať a urobím buď pidi mini kvietky alebo mini guličky a to tam nalepím..

eliska22
27. sep 2012

@anibas šak budem musieť 😀 už som na tvoj podnet aj lístky drôtikovala, tak uvidíme 😀 😀 😀

jakelina
27. sep 2012

@eliska22 a něco takového?? Nevím jestli máš tuhle formu nebo něco podobného?? http://www.obchudekubalonku.cz/detail.php?zbozi...

jakelina
27. sep 2012

@eliska22 no však něco vymyslíš, malé kuličky jsou krásné a jemné. Určitě to bude hezké. 😉

ladydia
27. sep 2012

ahojte zienky potrebujem radu, roztopi sa mi marcipan ked dam nan cokoladu? potrebujem ju posypat coko hoblinkami...a neviem co pod to aby mi to drzalo...DAKUJEM za kazdu radu...prikladam foto torty kt. mam robit

eliska22
27. sep 2012

@jakelina dík si zlatá, ale ja nemám doma ani prd 😠 moje pomôcky sú veľmi chabé ☹

jakelina
27. sep 2012

@ladydia já myslím že neroztopí.

eliska22
27. sep 2012

práve som z tej svadobky strhla dole poťah 😠 😠 😠 jáááááááj darí sa mi 😠

b.janka
27. sep 2012

baby som v šoku... akurát som mala telefonat že či by som na sobotu neupiekla tortu... doteraz som piekla len rodičom a súrodencom ako darček... a chce len maličkú... za 20€... viem že na tom prerobím... ale beriem to tak že ak sa bude ľúbiť tak by sa mi to možno mohlo aj rozbehnúť... myslím ako piecť pre cudzích... chce obliatu čokoládov a na vrchu napísané všetko najlepšie samkovi...nič zložité... len aby bola najlacnejšia... len vôbec netuším ako ju ozdobiť... ten nápis chcel len plnkou... ja to vykrojím z marcipánu... ale neviem či sa hodia chlapcovi spraviť nejaké ružičky či ako... prosím poradíte mi?... on ani nevie koľko má rokov 😀

dajna11
27. sep 2012

musím sa pochváliť ako mi mužík pomáha...aby som vedela krásne uhladiť loptičku....toto mi vymyslela bo ja mám fobie z toho 😀 😀

dajna11
27. sep 2012
jakelina
27. sep 2012

@b.janka možná nějaké proužky, kroužky, jenom tak jednoduše, když o něm nic nevíš.

b.janka
27. sep 2012

@jakelina ďakujem... ty si poklad... normálne z toho šoku mám okno... a nevedela som si nič vybaviť... od nervov nebudem ani spať... keď som piekla pre našich tak to bolo v pohode... veď to sú naši... ale takto cudzím.... už chápem tie vaše nervy

dm1
27. sep 2012

@dadka212 jeej ty si nasla pekne sablonky len to su plastove nie take lepiace ako mala pristelka ale aj tak super vzory. ved to ze tychto nie je moc vzorov.

dm1
27. sep 2012

kocky sa hlasim po 3 dnoch v tatrach 😵 a idem sa vas snazit docitat

b.janka
27. sep 2012

mám ešte otázku... varená čokoládová plnka (je aj v receptoch od @dadky212 mi vyjde na 1 prekrojenie či spravím s ňou 2 prekrojenia...formu mám 23cm... robila som ju ale vôôôôôôôôbec si nepamätám 😠

larah
27. sep 2012

Dievcata pridavam nejaké inšpirácie...

larah
27. sep 2012

a ešte niečo pre úsmev 😀

snu
27. sep 2012

@b.janka a keby si vykrojila z marcipanu neakych mackov? ja som davala na spajdlu a zapichla len tak pre radost,, alebo ine zvieratko,, 😉

eliska22
27. sep 2012

baby ja keď dnes dokončím tú svadobnú budem rada, zase som zistila, že mám málo ruží 😝 furt sa mi všetko na nej ser.... 😠

kiya
27. sep 2012

babulienky moje sikovne, nejaku dobru cokoladovu polevu, taku ze fakt dobru, najde sa dobra radkyna? moc moc dakujem

pristela
27. sep 2012

@eliska22 neboj dokončís, daj cafe vyloz nohy oddýchni a pak to pojde 😵 nakoniec bude krasna, neboj 😵 😵

ja tiez robim dnes svadobku 😀 a este netusim ako bude vypadat , ani ziadne kvety na nu nemam 😕 teda este nemam 😀 ani netusim ake a rano o 9 si dojdu pre nu 😀 😀 😀 a aby to bolo este lahsie ma to byt zas cisto biela 😉 život je kráááááásny 😀

anibas
27. sep 2012

@kiya s čoko neporadím 😒
@eliska22 to poznám 😠 😠 😠 😠 😠

aduskatt
27. sep 2012

zienky, trojposchodka, 15 x 21 x 28, myslite, ze je mozne urobit tak 7 kg? resp do 7 kg?