Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
2. okt 2012

@nika222 Najviac sa dava pod potah maslo vymiesane s cukrom, prip. nutelou, cokoladou a zvyskami korpusu, pretoze slahackove a pudingove plnky (ked je tam viac pudingu ako masla) potahovu hmotu rozpustaju. Treba si ten krem pod potahom poriadne vyhladit a po potiahnuti zasa poriadne vyzehlit. Takze zehlicka je dost dolezita pomocka. Pouziva sa aj MMF aj kupovane potahovky - neviem, ako to vychadza pri tej taxe 10 eur/kg (ja si zratam suroviny a pridam za pracu) - ale treba ratat s tym, ze je to najma hobby a asi nikto z toho este nezbohatol 😀 (teda na Slovensku)

dadka212
2. okt 2012

@dm1 aj ja som si objednala tu gumpastu 😀 ale z formiciek, v t-fornaxe majú len velké balenie na nete...to čo si dala link nie je gumpasta ale poťahovka....

jakelina
2. okt 2012

@nika1985 potřela jsem jemnou vrstvou marmelády, ale můžeš dát i máslo s cukrem nebo negetu.

dadka212
2. okt 2012

@snu tak na priemer 30 určite zafarbi celú hmotu ak chceš aj rúčky....

aduskatt
2. okt 2012

@nika222 tak ale na tortu predsa nedas 1,4 kg hmoty🙂) a ak das, tak je to torta o dostvacsia ako klasicka 24 cm🙂) z toho 1,4 kg kyblika urobis dve klasicke torty🙂...a zehlicku samozrejme ze pouzivam🙂...............co sa tyka potahoviek, tak pouzivam kupovane, pripadne miesam kupovanu s MMF🙂

nika222
2. okt 2012

@simasa tak preto som to mala hrbolate.... Uz budem vediet ako na to a kupim aj zehličku. A urcite to nejdem robit pre peniaze 🙂 len sa doma nudim a ide zima tak hladam nejake hobby 🙂
@ aduskatt hej hej to je pravda. mne ta 1,4 kg vysla na tri torty, ale asi som to dala moc na tenko. Na akä hrúbku to vaľkáte?

jakelina
2. okt 2012

@nika222 na tři mm asi

bzucinka2
2. okt 2012

@pristela ale nedostatky si nevsimaj, patrila medzi prve torty 🙂
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1675425...

bzucinka2
2. okt 2012
wera.g
2. okt 2012

@nika222 Ahoj Nika 😉 ja pod poťahovku dávam maslový krém, ten poriadne vyhladím, musí byť fakt rovný, potom ho dám vychladiť a až potom poťahujem 🙂 a vyhladzujem žehličkou, zozačiatku som ju nemala, ale je to rozdiel, je to fakt lepšie než improvizovať 🙂 a hej ceny sú cca 10€, aspoń čo ja viem, ale napr ja na 1 tortu (cca 3kg) miniem tak 700g poťahovky max, takže pohoda 😉

florentina
2. okt 2012

@lucinka děkuji, vypadá to dobře, ale bála bych se o to, že to bude křehké na převoz, dávala jsi to na dort hned, či až někde na místě určení dortu?
@dm1 a to ten dort ze slevomatu není ani celý potažený...holky nebojme se ocenit svou práci, řekneme všem 20euro za kilo a že jim dáme půlku slevu, ne? 😀
@vlada111 myslím na tebe a držím palečky!

florentina
2. okt 2012

@simasa ani v čechách 😀

florentina
2. okt 2012

@pristela á tak, kouzlo je v tom, že je v té šlehačce ta čokoláda...tak super,už se nebudu bát vyzkoušet a děkuji za odpověď. Ale teď na ten višňový "maglajz" jde šlehačka bez čokolády, tak to tak tuhé nebude....ale už se těším, až ochutnám, zítra vezu pro kamarádku....

drobec33
2. okt 2012

@dm1 ano s tym praskovym cukrom je to pravda. Ja som celiaticka cely zivot a dozvedela som sa to az teraz v sobotu na jednej velkej akcii pre celiatikov. A mm robil v cukrovare, tak mi vravel ze tam moze byt pouzity nevhodny skrob. Aj ked je to trapne, davat skrob uz aj do cukru .. 😝
Ja som zatial v penovych lepok nenasla a nastastie ani glutaman sodny. Kupujem ich v LIDLI. 😉
@jakelina

dm1
2. okt 2012

@drobec33 tak som si veru dobre pamatala ze som to niekde citala. veru nezavidim hroza co vsetko musi clovek sledovat a kde by ho ani nenapadlo ze mozu lepok schovat 😝

muffinka8
2. okt 2012

Sikovnice, skusal niekto parizsku slahacku z kinder cokoladok? 😅 i

jakelina
2. okt 2012

@dm1 no ona ta moje kamarádka čte všechno, říkala že i pudinkové prášky některé mají lepek, ale že cukr, to mě nanapadlo. Tak snědla malé kolečko marcipánu na muffinu, snad je tam toho fakt stopové množství.

dm1
2. okt 2012

@jakelina ale to nie kazdy praskovy cukor ho ma vraj povazsky cukor je v pohode treba pozriet zlozenie

drobec33
2. okt 2012

@dm1 no musim uznat, ze to nie je ziadna slava, ale da sa s tym zit. Ale faktom je, ze nas radsej satit, ako zivit 😖 Dokonca u nas je to este o to tazsie, ze starsia ma alergiu na psenicu a soju, takze mam s tym dost velky problem pri vareni a peceni.. 😒

jakelina
2. okt 2012

@drobec33 to věřím 😝

mamina1978
2. okt 2012

@luciahromadkova ....................................... inspiracie z internetu.....................................................

drobec33
2. okt 2012

@jakelina pravy marcipan je ok. Ty si robila z MMF, vsak? Lenze pri leciakii neexistuje povolene stopove mnozstvo, pretoze aj mini ciastkocky dost vazne skodia. Ale nemusis sa bat, urcite to bolo v poriadku.
@dm1 a my musime citat podrobne naozaj uplne vsetko co kupujeme. Aj na kozmetiku musime davat pozor. No to je na dlho. Horsie su tie skryte alergeny, ktore vyrobcovia tak vycurano uvadzaju. Preto ja pouzivam iba overene vyrobky 😉

mamina1978
2. okt 2012

@bzucinka2 jeeeej ja prave docitavam a pozeram, ze si dala uz aj ty inpiracie.... , tak su tam tie dve tehulky.... dva krat 😉 😀 opakovanie je matkou mudrosti 😀 😀 😀

jakelina
2. okt 2012

@drobec33 no právě si na to příště dám pozor. Schválně jsem jí dala to MMF, aby tam nebyl SF, ten vím že nemůže. Četla jsem složení cukru a píšou tam 3% škrob. Tak nevím jaký??? Může být i jiný než bramborový nebo kukuřičný?? Co myslíš???

drobec33
2. okt 2012

@jakelina ano moze, psenicny. Ja zo skusenosti nikdy nekupujem vyrobok, kde je napisane iba "skrob" a nie je uvedeny aky. Kvoli takymto vyrobkom som mala 3tiu recidivu pred niekolkymi rokmi. Uz to nechcem zazit 😠
Co je prostim ta SF - to je ten Smart fix, ci? Zemiakovy a kukuricny su uplne v poriadku. Dokonca je tusim uz aj ryzovy. Ide vyslovene iba o skrob zo vsetkych obilnin. 😒

jakelina
2. okt 2012

@drobec33 SF je Smartflex, ten není bezlepkový. Tak to je dost blbá informace, když tam napíšou jenom škrob a ne jaký. 😝 😝

drobec33
2. okt 2012

@jakelina hmm to si ma zasa ty nepotesila. Este som ho sice nekupovala, ale mala som v plane 😝

aduskatt
2. okt 2012

@jakelina mozno by nam to mohol prezradit vyrobca, skusim sa k nemu dopatrat a dufam, ze hadam, vedia anglicky🙂

dadka212
2. okt 2012

@drobec33 ak chceš bezlepkovú poťahovku tak White icing je bezlepková používa ju aj @zlatat to je naša odborníčka na bezlepkové, bezmliečne, bezvaječené torty 😉

aduskatt
2. okt 2012

@drobec33
@jakelina Micky, tak v Smartflexe Velvet je psenicny skrob☹