Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
9. okt 2012

@pipka no sak to🙂 si viem predstavit🙂

alti
9. okt 2012

Ahojky holky, bohužel co už chodím od března do práce nemám na dortíky čas a tak už jen pro radost zásobuju nejbližší rodinku. Sem tam jen nakouknu co krásného vytvoříte a co je teď tzv. "IN". Přikládám poslední radůstky a pokud některá z Vás má uložený nějaký dortík NA PRODLOUŽENOU (do tanečních) budu ráda za tip - vložení fotečky pro inspiraci.
Mějte se krásně, ať Vám to jde od ruky a máte z dortíků jen a jen radost. Pa

janula.h
9. okt 2012

Babyyyyy potrebujem inšpiráciu alebo radu idem robiť tortu na krstiny pre 10 ročné dievčatko choré na rakovinu ☹ chú ju pokrstiť akú by ste jej urobili tortu nechcú veľkú iba takú ku káve

aduskatt
9. okt 2012

@pipka a sak tam si mozme rovno zarobit na rychlokurzoch.tam ani najlepsi cukrari vraj nie su schopni urobit take torty ako robime na SVK..aj tie ozdoby co davaju vraj nie su jedle.....hovorila to kamoska, co tam zije🙂)

pipka
9. okt 2012

@aduskatt ano ano, aj ja mam kamosku, co ma frajera taliana a on len kuka na moje torty...ze keby som tam prisla, ze okamzite ma bere do roboty...on ma pizzeriu 😅 😀 😀 😀
takze idem..a nakupim vam 😀 😀 😀

aduskatt
9. okt 2012

@pipka tak si tam zarobime, xixi.teda na tie nakupy🙂

kanegoo
9. okt 2012

Ahoj holky, jsem tady nová a nevím, kde přesně hledat.
Za měsí mají prcci dva roky a chtěla bych poprosit, jeslit mi nějaká dobrý duše pošle recept na vyzkoušený a osvědčený marcipán na dort. Na netu jich je spousta, ale já nevím, který si vybrat. Ještě jsem to nikdy nedělala, ale chtěla bych to zkusit. Taky bych potřebovala inspiraci na dort pro páreček 🙂
Děkuji mooooc!!

simasa
9. okt 2012

@janula.h No, tak toto sa velmi zle cita. Ja som zasa robila tu poslednu futbalku, pre tak choreho chlapca. Darovala som mu ju k narodeninam. Snad sa z toho dostanu...
Urobila by som nieco taketo a mozno modlitebnu knizku k tomu? Aby to zasa nebolo morbidne, iba krizik...

dida38
9. okt 2012

@muffinka8
@aduskatt hehe baby, ja som inad dobre "blba".... 😀 😀 ste mi radili pecenie s kamkou, tak jasne, ze zoberiem od nej ved je tiez z popradu....tak este raz dik za poradenie.... 🙂 🙂 🙂

janula.h
9. okt 2012

@simasa že? ☹ ale je to bojovníčka mažoretka veľmi chce má za sebpu poslednú chemo tak len dúfame že budúcu sezónu bude držať paličkuuuu všetky baby ju podporujú aj odo mňa je to darček

dida38
9. okt 2012

@dadka212 ahoj, mozem ta poprosit o radu?? chcem si kupit gelovu farbu, nieco take ako pouzivas ty na svoje torty...len neviem ktory odtien by bol "lepsi"...neviem sa rozhodnut medzi odtienom burgundy alebo tmavo fialovou - wilton...ze ci trebars ked tej tm. fialovej dam viac priblizi sa to k odtienu gurgundy...hadam som to zrozumitelne napisala 😀 😀 😀 dakujem

simasa
9. okt 2012

@kanegoo Na prvej strane tejto temy je recept, len kocky tusim davaju menej cukru. To je ta marshmallow hmota MMF. Alebo si mozes potahovku aj kupit - predavaju sa aj po kile, prip. 1,4 kg.
http://www.google.sk/search?q=torta+pre+dvojčat...
http://www.google.sk/search?q=torta+pre+dvojčat...
http://www.google.sk/search?q=torta+pre+dvojčat...

vecernicci
9. okt 2012

@sisix jééé a kde má ruce? 😀 😀

simasa
9. okt 2012

@janula.h Len nech sa drzi, babulka! Zivot je velmi nespravodlivy...

simasa
9. okt 2012

Baby piste nieco, lebo inac budem musiet ist zehlit!!! 😀

anda1980
9. okt 2012

Ahojte, pridavam torticku z nedele, bola mojej sestre k narodkam, len taka malicka, 2kg, coko korpus a vanilkovy krem a maliny

zuzik1983
9. okt 2012

@aduskatt a chuti potom rovnako, ci je tam nejaky rozdiel?

kanegoo
9. okt 2012

@simasa Díky moc!!!

aduskatt
9. okt 2012

@zuzik1983 rovnako🙂 teda ak ho dobre zavries a nenataha pachy z inych potravin, to ti potom moze aj po kôpre vonat🙂))))))

jakelina
9. okt 2012

@anda1980 je nádherná

zuzik1983
9. okt 2012

@aduskatt tak toho sa nebojim, ja mam vsetko v doze+este sacok 🙂 a ako dlho to tam mozem nechat?

bambula1307
9. okt 2012

.
@zuzkat1 ja uchovaam mliecny marcipan ked mi zostane v mrazaku, ked potrebuejm vyberiem a pohoda 😎

pristela
9. okt 2012

@pipka no jasne suhlasim , ja odtial beriem ich bábovky , ty sirup @aduskatt víno 😀 😀 😀 inak to moj sen take mini výjazdy hocikam trebars len na tri dni same baby 😀 uzit krajinu a aj pozriet nocny zivot , len na to nemozem najst sparing partnerky čo by dokázali nechat mužíčkov a detváčiky doma 😀 😀

dm1
9. okt 2012

@pristela moja kamoska byva v taliansku a na vianoce pride domov mohla by som jej napisat nech kupi

aduskatt
9. okt 2012

@zuzik1983 ja som vyberala uz aj po dvoch mesiacoch........

zuzik1983
9. okt 2012

@aduskatt ok dakujem, tak do 2mesiacov hadam miniem 😉

nika1985
9. okt 2012

@aduskatt som jej volala ze pojdeme okolo a ona ze ved buduci tyzden tu este ostava a to bude zdrava hadam tak aby sme prisli potom a ze torty uz z jedli boli uzasne a o peniazoch ani tuk ☹ ved ja jej to pripomeniem mali 3,7kg kazda 😠

dm1
9. okt 2012

@nika1985 no teda :(. ja by som jej zavolala ze ved teraz sa zastavim pre peniaze a ked budem zdrava pridem na navstevu! boze niektori ludia ma neprestanu prekvapovat :(.

abriela
9. okt 2012

@janula.h ja by som mozno na tortu dla kombinaciu aj toho co ju bavi. Mazuretkovsku - ciapka, palicky + krizik, alebo modlitebna knizka ako pise simasa. Alebo nejake ochranneho anjelika.