Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
17. okt 2012

baby moj prvy pokus s Lukoprenom a vyrobou formicky dopadol katastrofalne ruky mam cele od toho a pochybujem ze ta jedina formicka ktoru som akoze urobila bude pouzitelna ☹

dm1
17. okt 2012

@rapunzel1 dakujem 😵

salonka1981
17. okt 2012

@aduskatt ja by som to tiež asi tak urobila len som ešte myslela či to nebude čokoláda s čokotransferom lebo s tým nemám absolutne žiadnu skúsenosť zatial.Ďakujem.
@dm1 stojany som pozerala ale nikde som niečo také nenašla asi by to bolo treba iba vyrobiť,len sa mi zdá že na tom sú tie stĺpiky neni rovno ale doboku a neviem to je stĺpik cez celé jedno poschodie a na tom len položené ďalšie a ďalší opretý o to prvé poschodie a cez tortu alebo to je v kuse jeden stĺpik a na tom ponavliekané tie poschodia a medzi každým niečo aby tam bola medzera?Napísala som to ako tatar ale snáď pochopíš 🙂
Ešte neviem ako je spodok každého poschodia ukončený,určite je tam nejaký tvrdý podnos pod kaaždým poschodím ale je to len rovno zarezané alebo založené aj naspodok?

dm1
17. okt 2012

@salonka1981 skus si dat inverted cake do googlu a najde ti aj take podobne ako si dala. takyto je napr. stojan na okruhlu - dole to vidiet aj stojan aj tortu http://www.cakestackers.com/cake-supports.html

a tu stvorce http://www.cakestackers.com/square-cakes.html

alenv
17. okt 2012

můj právě dodělaný 🙂 zadání bylo stačí obyčejný se šmoulou.. ale copak já to umím 😅

mrka2
17. okt 2012

paradna! ten Gargamel s Azraelom nemaju chybu 😀

daducha
17. okt 2012

@jakelina krásna,krásna,krásna,mackovia sú uzasne rozkosní 😵 😵 😵

rachel36a
17. okt 2012

dnes môj prvý pokus s poťahovanou tortou... použila som čokohmotu- čokoplastelínu a výsledok katastrofálny... hmota bola super ale asi som jej mala málo lebo som to mala hrozne tenké, takže mi to pri prenášaní a na torte popraskalo... no fuj... ako vám závidím, že ste také šikovné...

rachel36a
17. okt 2012

@lilianka1199 skús stránku" torty od mamy ", sú tam super fotopostupy aj na písmenká...

lokalistin
17. okt 2012

@vlada111 naaaaaadherna je spytam sa ako si dosiahla tie farby

dajna11
18. okt 2012

@zz134 ´dakujem.no ja sa iba učím a skúšam....nieje to super ako ked vidím tu kočky čo robia,ale tak nemám vela príležitostí na čoko tortičky....klasika potretá torta,na papier na pečenie som dala čokoládu nechala trochu zatuhnuť a capla na bok torty nechala stuhnuť v chlade a na vrcvhu to je čokotransfer,tie obrázky....to je folia so vzorom a na to sa rozotrie čokoláda nechá ztuhnuť a potom sa tá folia dá dolu a na čokoláde ostane vzor 😀

eliska22
18. okt 2012

@salonka1981 dobrá je tá tvoja kamoška 😀 ja by som hneď povedala, že takúto jej teda neupečiem 😝 krásna torta, ale nedala by som sa na to ja osobne 😝 ale teda držím palce 😉

eliska22
18. okt 2012

@lilianka1199 v začiatkoch som ja radšej nepoužila čiernu ani červenú 😀 lebo sa to tiež lepilo 😝 hmotu WI nepoznám, ale môžeš podsypať solamylom trošku, ja robím z MMF hmota z cukríkov a ja to nepodsypávam vôbec, mám podložku z tupperware a na tej robím všetko 😉 pod poťah sa dáva maslo + cukor vymiešané, poprípade odrezky z korpusu, alebo môžeš dať aj nutelu 😉
s tou abecedou sa robí tak, že si hmotu natenko vyvaľkáš, narežeš na kocky, necháš trochu obschnúť a potom si dáš tú potravinársku foliu na stôl na to hmotu na to foliu a potom si tam priložíš tú lištu, pritlačíš pochodíš ako keby po stole hore dole a písmenko je na svete 🙂

eliska22
18. okt 2012

@dudam každému vyhovuje na poťahovanie niečo iné, ja robím z MMF- hmota cukríkov , recept na 1 strane tejto diskusie, alebo používam smartflex velvet, poťahovacích hmôt je veľa, je na tebe ktorú zvolíš 😉 za seba odporúčam smartflex alebo ak si chceš sama zarobiť tak MMF 😀

anibas
18. okt 2012

@salonka1981 No táto torta je vysoká laťka 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

bzucinka2
18. okt 2012

@marci2305 ja otlacam skutocny velky zips 🙂

bzucinka2
18. okt 2012

@saminka ja robievam do formy cca 30x30 z 10 vajec mramorovy korpus 🙂
@vlada111 krasna, perfektne sa vam podarila 🙂

vlada111
18. okt 2012

@pipka Jani kde ja by som také zvládla? Ani náhodou. Ale musím veru začať trénovať 😉

vlada111
18. okt 2012

@lokalistin ružová moja obľúbené Wilton rose a tá druhá je bitter Lemon od sugarflair tuším.

dm1
18. okt 2012

@vlada111 to su moje 2 oblubene farby 😎

mamina1978
18. okt 2012

@vlada111 WWWWWWAAAAAAAAAAAAAAUUUUUUUUUUUUUUUU 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Nenachadzam slov 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

voskovaeva
18. okt 2012

@vlada111 nadherna a cim si robila tie ozdoby tie slimačiky a tie ruzicky z formičky??

dm1
18. okt 2012

babyyyyyyyy tak formicka vypada ze nakoniec predsa bude. Aspon jedna kocka lega sa mi podarila a normalne to uz bolo za hodku vytvrdnute a mohla som kocku vybrat. este uvidime ako z toho pojde hmota von. len musim vydumat este do coho to odlievat aby to slo z toho dobre von

ajka82
18. okt 2012

@salonka1981 jeeee... ja stem taku tortu tiez 😵 ja by som na vrchu asi mixla coko s transferom na par kuskov a potahovku
...no baby mne keby dal niekto taku tortu, tak by som to brala ako vyzvu a v poho isla do toho 😉

dm1
18. okt 2012

@ajka82 no v pohode ako v pohode ale podla mna bez stojana ktory kupis alebo si das vyrobit je to velke riziko aj pri prevoze. musia byt tie tyce skrz celeho aby to drzalo

jakelina
18. okt 2012

@dm1 tak pak dej fotku, jak ta formička vypadá. Nakonec se zdokonalíš a budeš hlavní výrobce formiček 😀 😀 😀

dm1
18. okt 2012

@jakelina 😀 no veru 😀 . Len to musim este doladit. ako som na to naliala tu hmotu tak sa mi tie lego kocky otocili a galiba velika som to zacala rychlo vyberat a ptoom som to nemohla z ruk zmyt ani za svet 😕 . potom som mala malo silikonu a nebola dobre zaliata do roviny tak som to nejako prekotila opacne aby z toho nieco bolo 😝

zz134
18. okt 2012

@vlada111 aj si stencovala kosticou? no prenadherne su!

zz134
18. okt 2012

@dajna11 fuha ...to som este nerobila a mam pocit ze by som ani nedokazala ....a to ked natries cokinu na papier na pecenie tak potom sa s tym da ze "obalovat" torta?

lilianka1199
18. okt 2012

@eliska22 vdaka, tak ta wi hmota je vraj dobra, ono ma potom napadlo, ze ked som si umyla ruky tak som potom chytala tu hmotu, preto sa to vsetko asi zacalo tak lepit 😝 😝 , ja mam doma maleho drobca a dala som si predsavzatie, ze proste tortu upecem sama, ale ked mi to vsetko vcera priniesol ujo postar, tak som prisla na to, ze ani neviem ako tie vykrajovatka funguju, ved ja ani neviem co je solamyl, idem to supnut do googlu 😀 😀 😀 , hlavne, ze dnes idem piect tortu....