Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
1. nov 2012

@zuba diky ale ma to byt len cisto vanilkovy takze ziadna stava 😝

dm1
1. nov 2012

@daducha no ovocie praveze nema byt vobec ... 😖 . Vobec sa mi do takej tory nechce.... aku bielu coko pouzivas?

zuba
1. nov 2012

@dm1 aha , tak nič

jakelina
1. nov 2012

Tak to jsem ráda, že nejsem tak nemožná s tím kýblem. Asi to taky přendám do něčeho jiného, protože to je fakt síla jak to jde těžko. 😝

dada2007
1. nov 2012

@dm1 ja mám tento........pudingový...... 😉

Krém z pudinku
1 pudinkový prášek s příchutí podle druhu krému, který chcete dělat
300 ml mléka
asi 4 lžíce cukru moučka
půl kostky másla nebo dobrého margarínu (125 g, já používám i do krémů Heru a je to opravdu dobré)

Nejprve si uvaříme pudink z mléka, prášku a 1 lžíce cukru. Hotový odstavíme a častěji při chladnutí promícháme, abychom zabránili vytvoření škraloupu. Změklé máslo vyšleháme s cukrem do světlého krému. Když je pudink zcela vychladlý, opatrně po malých dávkách jej vešleháme do máslového základu. Tato dávka stačí na náplň dortu o průměru 23 cm. Pokud se krém při šlehání srazí, dejte si hřát vodu v menším kastrolu, misku se sraženým krémem na něj postavte (ne, aby se koupala, ale aby byla odspodu ohřívána párou) a krém šlehejte dokud nebude zase hladký. Poté jej nechte vychladnout a použijte.
Pokud chcete dělat krém z pudinku kokosový nebo oříškový, uvařte pudink (nejlépe kokosový, vanilkový nebo čokoládový) ve 400 ml mléka a do hotového krému vmíchejte mleté ořechy nebo třeba nastrouhanou čokoládu. Na jahodový či malinový krém uvařte pudink ve 300 ml mléka a do hotového krému lehce vmíchejte nadrobno nakrájené jahody nebo i celé maliny.

jakelina
1. nov 2012

@dm1 já dávám bílou Orion, já myslím, že to tam nějak extra cítit není, nedáš do krému cukr a osladí ti to ta čokoláda.

daducha
1. nov 2012

@dm1 orion alebo schogotten .A bez ovocia to bude nic moc 😝 .ale tak ked tak chcu 😖

jakelina
1. nov 2012

@dm1 ani frutafil by tam nechtěli, ten je k tomu taky dobrý, třeba višňový, je takový výrazný.

dm1
1. nov 2012

@jakelina nehrozi to ja mam presne este nadiktovane ze na 1 plat dat ribezlovy dzem a este mam dovolene jeden plat pokropit rumovym rozvarom 😝. no na paradu ja sama davam dzem na kazde poschodie ale nie vela tak akurat a aj kropim kazdy plat 😔

Ono to v podstate ani nebude moja torta lebo sak nic tam nemoze byt tak akoby som chcela ja 😝

aduskatt
1. nov 2012

@dm1 nezavidim Ti, take torty nerobim velmi rada.vlastne, este som taku, ze presne nadiktovanu ani nerobila

njonja
1. nov 2012

@dm1 ja mam tento. Robia ho tu nemci celkom radi, je jednoduchy..

1 liter mlieko
2 baliky vanilkoveho pudingu
500 gr masla
10 lyzic cukru

Z mlieka, pudingu a cukru uvarit puding. Po vychladnuti pridat vyslahane maslo.

zdenallicka
1. nov 2012

Dort s rukou.. trochu se zpožděním... 🙂 Výroba ruky zabrala 2 hodiny..

Čokokorpus, čokokrém, kávový krém a banány..

njonja
1. nov 2012

@dm1 ved im pokrop kazdy plat vodou s cukrom, neprijdu na to a kropus bude ovela lepsi🙂 Takych zakaznikov nemam rada 😠 ja svojich vzdy dako pritlacim a takmer vzdy si spravim podla seba, lebo mi daju volnu ruku🙂

rachel36a
1. nov 2012

môj prvý pokus o poťahovanú tortu... s vami dievčence sa nemôžem porovnávať, ale časom možno...

rapunzel1
1. nov 2012

@dm1 moja ja mám jeden super, chuťovo sa dosť podobá dokonca pribináčiku: 0,5 litra mlieka,1 vanilkový cukor, 2-3 žĺtky, viac ako polovica šálky kryštálového cukru,2 lyžice hladkej múky,2 lyžice zemiakového škrobu, uvariť ako klasika puding, potom po lyžiciach vmiešať do zmäknutého a rozmiešaného masla 250 g, je fakt dobrý, aj keď sa na prvý pohľad nezdá. Ja robím aj jeho obmenu a dávam na miesto zemiakového škrobu eštra burvon vanilka puding, ale ten základný naším veľmi chutí

levandulka3
1. nov 2012

dievčatá dakujem pekne za vaše komentáre a lajky 🙂

rapunzel1
1. nov 2012

@zuul ja som ju robila, ale nepoťahovala som s ňou, celkom čerstvá je super, ale keď som ju nechala zatuhnúť a znovu chcela spracovať, bol s tým trochu problém, najskôr to bolo tuhé, potom, mi z toho začala vyťekať tekutina a až po hooodnom prepracovaní, už som myslela, že to niekam hodím, sa to umúdrilo a dalo modelovť, som s ňou robila čoko kvety na penovú tortu, ale dobrá je aj čoko MMF, s tou som aj poťahovala, ale najlepšie tiež robiť s čerstvou a hneď dávať na tortu

dm1
1. nov 2012

@aduskatt no keby to bolo pre cudzich tak cuvnem ale je to pre znamu a to je na spolocnu oslavu jej dcerky a svagrininho syna a to prave ta svagrina si vsetko do bodky nadiktovala..... este ze pismo biele, tlacene 🤐

aduskatt
1. nov 2012

@dm1 jeejdanenky...........si "vychutnas"

mia1111
1. nov 2012

@janula.h - ups, Jani, ale na FB si sa pýtala na White Icing, to je niečo iné, ako White decor icing. Ten druhý je lacnejší, teda ak myslíš "Biely Decor Icing" - tento: http://www.natortu.sk/potahove-hmoty/decor-icing/. Ja robím s klasickým White Icing-om.

levandulka3
1. nov 2012

@aduskatt dakujem aj som si myslela len som nevedela či to tam ešte funguje

tilenka
1. nov 2012

...ahojte šikovné dievčence...smiem sa spýtať na overený recept korpusu (ja ho mám vždy moc nízky takže ho prekrojím len na dva pláty). ďakujem moooc a véééélky obdiv vašim dielam 🙂

janula.h
1. nov 2012

@mia1111 diky moja ja neviem aký je v tom rozdiel a preto sa pýtam jedna baba mi totiž doniesla vedierko aby som jej potiahla s ním a ja vôbec neviem čo robiť ☹ ako by ste to poriešili? odrátali by ste cenu poťahu?

aduskatt
1. nov 2012

dovolila som si na dobru noc trosku tapety🙂

mia1111
1. nov 2012

@janula.h - aha. No vyrátaj si štandartnú cenu, koľko by si zobrala za tortu, keby si poťahovala ako zvyčajne a pri účtovaní jej povedz sumu zníženú o cenu tej poťahovky. Len si dobre pozri cenu, lebo WI stojí kilo cca 7,50€, biely decor icing vychádza kilo nejakých 4-5€, podľa toho, v akom balení ho máš. Tu som našla KG za 4,90€: http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop...

lokalistin
1. nov 2012

@dm1 tu je tiez pudingovy krem, ale je bez masla je so slahackou a creme ole,ja som dala normalnu slahacku zivocisnu, mne celkom chutil a je dost husty

lokalistin
1. nov 2012

Baby tak inac to co tu vy pridavate to je fakt na profesionalnej urovni ja normalne ziram s otvorenou pusou 😲

anibas
1. nov 2012

@janula.h veď odváž tortu pred poťahovaním a máš cenu !!!!!

anibas
1. nov 2012

@jakelina tak takéto hnusné vrchnáky na PDT robia asi 8 mesiacov a ja nadávam pri nich jak Turek - úplne mám prsty modré a pricvaknuté - najhoršia vec - nové vedro 😠 😠 😠 😀 😀 😀 😀