Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
26. nov 2012

@jakelina tak to je dolezite, ze to dopadlo dobre a urcite budu v poriadku, hoci chapem jej pocit, ze nemoze byt pri nom... ja som sa vtedy tiez skoro zblaznila...

sisix
26. nov 2012

Pridavam prvni marlenku na objednavku + pernicky co jsme delali se Sarinkou. A pak neco co maji byt ponici. 😀 Musim rict, ze vas vsechny moc obdivuju, jaky mate krasny figurky a dortiky.

sisix
26. nov 2012

jeste foto hi hi

chudadka
26. nov 2012

Ahoj babenky!Vzdy ked stiham obdivujem Vase krasne vytvory,tak som sa aj ja odhodlala a vyskusala som svoju prvu marcipanovu.Sice len taka jednoducha,ale na prvykrat nebudem prehanat :O) Tu je:

teodorie
26. nov 2012

Ahoj holky, prosím prosím prosím o radu. Hodí se k čokoládovému mascarpone krému čerstvé jahody? Nějak mi spíš pasují k bílé variantě 😖 Tak nevím 😒 Díky. 🙂

kacenika
26. nov 2012

@stankapk ja som robila mascarpone s tmavou coko z Lidla. Urcite Ti vyjde tato davka, akurat ja som nedavala stuzovace a viac coko (asi 300g) a krasne drzala.. Dala som tam trochu cukru (zistis podla chuti).. Chutila ako parizska slahacka 🙂 a s jahodami mnamka 🙂
@jakelina skore uzdravenie malickemu - a hlavne nech su spolu s maminkou 😉

kacenika
26. nov 2012

@teodorie tusim som Ti uz odpovedala 😀 🙂

kacenika
26. nov 2012

@sisix tie medovnicky su chutnucke 😉 A co mas s konikmi, vyzeraju dobre 🙂

teodorie
26. nov 2012

@kacenika Díky, jen se chci zeptat, zda toho krému nebude moc? Na formu 23 cm by mohlo stačit jedno mascarpone a jedna šlehačka? Co myslíš? 😉

stankapk
26. nov 2012

@kacenika dakujem za odpoved 🙂

ajka82
26. nov 2012

@teodorie ja som robila mascarpone s mliecnou coko...cukor som uz nedavala a jahody boli dnu... a ze sa torticka u kamosky zjedla na posedenie aj ked bysleli, ze budu polovicu odkladat do chladnicky na dalsi den 😉

beti1
26. nov 2012

baby, kde kúpim marcipán???

sisix
26. nov 2012

@kacenika perniky jsou hrozne dobre a nove vykrajovatka se osvetcila. No a konici ..... no original je hezci. 😀 Jinak moooc dekuji

jakelina
26. nov 2012

@sisix a co to máš za vykrajovátka??

beti1
26. nov 2012

@sisix medovníky sú krásne 🙂 kde si si objednala tie vykrajovatka? alebo sú to silikonové formy? 🙂

dm1
26. nov 2012

@jakelina
@beti1 tie vykrajovatka som kupila aj ja v tescu 😉 je to taka sada

kacenika
26. nov 2012

@teodorie ja som robila na priemer 18 cm a vyslo mi to akurat.. No tak neviem aby si toho nemala malo.. Ved spapate zvysok, uvidis - u nas sa len zaprasilo 😀 😀
@sisix no aj ja som urobila Kittynu teraz akusi tlstu, ale sak sranda musi byt nie 😀? A tiez v skutocnosti vyzera omnoho lepsie ako na foto 😀 😀 - zajtra hodim fotku 😉 A tie pernicky Ti zavidim, ja sa uz na ne dlho stroji ale akosi som sa k tomu nedostala, snad tento tyzden.. ale teraz ma priserne boli zub, zajtra rano idem vyberat nerv, tak sa tesiim 😝

beti1
26. nov 2012

@dm1 vďaka, musím sa pozrieť a čo stoja???

woman04
26. nov 2012

@pristela super vám muselo byť,podľa veselých foto @pipka 😉

maya30
26. nov 2012

baby musim sem dat moju skusenost...toto sa mi fakt nestava 🙂 celkom neznama pani si objednala tortu fc Barcelona, v nedelu ked si ju prisla prevziat som ju videla prvykrat v zivote..hned z prichodu mi vtisla do ruky igelitku s cokoladou a kavou vraj "za ochotu" 🙂 torta sa jej velmi pacila aj ked bola uplne jednoducha s logom klubu a nakoniec ked som trochu vyzvedala tak som zistila ze dala piect tuto tortu pre ich pana farara, lebo je velky fanusik barcelony 🙂 no strasne zlata pani, ani vydavok nechcela, teda ja som bola este asi hodinu potom vo vytrzeni, ze aj takito ludia existuju 🙂 vacsinou mam opacnu skusenost 😝

1maruska
26. nov 2012

Ahojte, prosim o radu, ak si kupim marcipan v sacku znacka dr. oetker, bude z toho nieco? da sa aj zafarbit? vopred dakujem za vase rady 🙂

aduskatt
26. nov 2012

@1maruska no, bude z toho smetny kos a kopec sklamania🙂..ten isto nekupuj....

aduskatt
26. nov 2012

no tak u nas miesto pernickov bude lekar.maly je zasa chory.....hrdlo, horucka, teraz este aj vracal, ale tak, ze riadne...........no uplen sa "tesim"

1maruska
26. nov 2012

@aduskatt ja som fakt uplny zaciatocnik, chcela som si ulahcit robotu, kedze neviem ziadne recepty, ze len vyvalkam a bude 🙂

dm1
26. nov 2012

@beti1 juj to si nepamatam min. rok som to kupovala ale nie vela. jedno je vykrajovatko a potom take na otlacenie toho vzoru. A tusim su v baleni 4 vzory

dagmarmustafa
26. nov 2012

Moje najnovšie-pre synčeka.

lamps
26. nov 2012

@maya30 Majka, teším sa veľmi s tebou, takýchto ľudí je fakt málo. Ja mám dnes zas takú "super" skúsenosť. Pani chcela tortu, objednala ju štýlom - chcem tortu, normálne som nechápala, požiadavka bola tmavý korpus, biela plnka. Na otázku akú plnku si predstavuje pod bielou plnkou neodpovedala, tak som dnes zoháňala tel. č. cez kamošky, lebo na správy cez FB mi neodpovedala a keďže si zajednávala tortu mesiac dopredu a odvtedy sa neohlásila, chcela som vedieť, či vôbec tá objednávka platí. Napísala som jej sms a ona, že áno platí, ale chce najmenšiu tortu akú robím, s dvoma plnkami, traktorom a ešte aj chlapom v hnedých krátkych nohaviciach. Berie si odo mňa už 3. tortu a vždy má také divné maniere, že niekedy mám pocit, že ani sama nevie presne, čo chce 😝

lamps
26. nov 2012

@dagmarmustafa tie sú krásne 😅 😅 😅 😅

daducha
26. nov 2012

@lamps mne sa to deje taraz zhruba od septembra.Nechapem ze v lete ked bolo horuco to bolo OK a teraz toto.Stalo sa mi to pri poslednych piguovcoch,aj tigrikovi z macka pu a teraz macko.ja uz sa normalne obavam robit cokolvek skôr ako dva dni 😢 .Toho macka sa mi zachranit nepodarilo,musela som robit komplet noveho.Teda z toho stareho som transplantovala nohy a ruky 😀 .Este skusim postavicku urobit a potom dat hned do mikrotenu:neviem cim to je,ved tu v kuchyni kde ich robim ani nekurime .fakt neviem 😖

dm1
26. nov 2012

@1maruska radsej si objednaj hotovu hmotu z nejakeho e-shopu mozno zistis ze su aj u vas v meste napr .Smartflex velvet