Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
3. dec 2012

@halienka to je krásne, tie hríbiky sú svetové

imita
3. dec 2012

Maminy, aké farbivá používate na farbenie? Akurát som si kúpila Wilton a čítam obsah a som troška "šokovaná" aké éčka to obsahuje. Napr. E330 je jedno z nanebezpečnejších (rakovinotvorné).... nuž neviem, neviem, či to použijem 🙂 Či je to OK, je to tam v takej miere, že je to neškodné?

imita
3. dec 2012

Ale ako ďalej čítam, tak ide o kyselinu citrónovú, tak by to malo byť neškodné 😀. Asi som naďabila na nejakú divný článok... 😀

mizulienka
3. dec 2012

ahojte dievcata, znova potrebujem radu 😉 peciem platy na tortu, velkost plechu, ale ked som to vybrala zistilasom, ze su prilis tenke, aby som ich dala ako 1 korpus, robili ste uz niekedy tak, ze ste dali 2 tenke korpusy namiesto jedneho normalneho???ci mam znova piect 😕 🙄 dakujem krasne

dm1
3. dec 2012

@mizulienka mozes dat 2 tenke do stredu a medzi to napr. len dzem ja to tak niekedy davam na vrchne poschodie ak mi to inak nevyjde - napr. koprus, krem, tenky korpus dzem, tenky korpus, krem a korpus

dm1
3. dec 2012

@imita no je tam kopu e-cok 😝. hlavne cierna, tmava zelena proste tmave farby. na tej tmavo zelenej je aj upozornenie ze znizuje pozornost deti niektore wiltonky tie tmave boli aj na cas stiahnute v EU z trhu teraz su opat s tym upozornenim. Je to to iste ale potravinarske farbivo ako v cukrikoch niektorych aj tam je to napisane niekedy. preto nerada vidim ked deti jedia moc tmave postavicky 😝

mizulienka
3. dec 2012

@dm1 si zlata Dani, dakujem krasne. 😉 mi odlahlo, lebo uz nevladzem stat na nohach 😕

majjat
3. dec 2012

@pralinka25 dik. davka je na 12ks?

ajka82
3. dec 2012

@mizulienka mne uz sa toez tak zadarilo a medzi tie dva som dala dzem a taku 2mm vrstvu kremu

imita
3. dec 2012

@dm1 akurát na tej čiernej som to čítala 🙂, ale diskusie o tom éčku sú také rozporupulné, no nepapáme to na kilá, takže si myslím, že v malom množstve to uškodiť nemôže 😀

dm1
3. dec 2012

@imita ved prave.... ked tu tortu jedia deti raz za cas nic sa nedeje si myslim. Ono u na s aj tak nikto potah neje 😝

majjat
3. dec 2012

@pralinka25 uz mam upecene, ale aj tak neviem preco, ale mne vybehli mierne kopceky. nemam ich take rovne ako ty.

pralinka25
3. dec 2012

@majjat hm no fakt neviem mozno ti pecie moc silno truba a treba znizit stupne alebo ich dat nizsie piect.

lussy23
3. dec 2012

@nika1985 robila som presne ten istý..
@dm1 ok ďakujem.
@halienka nádherné hríbiky aže štvrtá tortička, máte talent, veď je úplne profesionálna

mizulienka
3. dec 2012

@halienka neskutocne krasna torticka, tie hribiky su krasne rozpravkove 😉

@ajka82 dakujem 😉

stankapk
3. dec 2012

Kocky prosim vas varievate salko v kuchte? Ak ano ako dlho? Dakujem.

jper
3. dec 2012

Mám dilema - mám objednávku na 3D postavičky jen počkej zajíci (vlka i zajíce) váha do 2kg, plněné pařížskou. Jak je mám takové dvě hubené postavičky plnit - ještě navíc paříží. Že je to blbost - dělaly byste to v 3D? Děkuju

dadka212
3. dec 2012

@jper v takej váhe by som to určite nerobila 😝

dm1
3. dec 2012

@jper ja by som to 3D isto nerobila a uz vobec nie 2 kg. sak to bude sama hmota a puncovina 😲

mrka2
3. dec 2012

@halienka ta je nadherna! no ked 4.-ta torta,tak neskutocna!!! malá mala isto radost 😵

halienka
3. dec 2012

@elienka ja mám takúto, maľovala som už na vytvrdnutý hríbik, teda deň pred maľovaním som ho urobila a na druhý deň maľovala, mne sa zdá, že by sa mi pod tou fixou tá hmota ohýbala asi keď by bola ešte mäkká. A ani táto nenamaľovala na úplne super hneď čierno, trošku som musela akoby viackrát zamaľovať, proste tam kde som chcela tmavšie som ako keď pastelkou chceš niečo tmavšie tak viackrát to isté miesto prešla. Tá tvoja vyzerá zaujímavo, že je obojstranná a má 2 hrúbky hrotu, škoda že sa nedá dopredu niekde vyskúšať, že by to človek porovnal, lebo ak nie je dosť čierna aj keď ňou viackrát prejdeš po jednom mieste tak to je veru naprd.

halienka
3. dec 2012
jakelina
3. dec 2012

@halienka já mám tady tu a taky mi špatně píše, musím obtahovat víckrát.

halienka
3. dec 2012

@mrka2 ďakujem, no veď ja zatiaľ len v rodine, poťahované 3 som robila pre dcérku a jednu pre synovca 😀 jednu som robila čokoládovú svokre, no to bola katastrofa - šak ako aj svokra 😀 😀

muffinka8
3. dec 2012

Urobila som karamel z 300g cukru a uvarila s jednou šľahačkou ... myslíte, že keď to zajtra vyšľahám bude to vhodné aj do torty?
A ešte jedna vec 😅 @jakelina prosím ťa do tej čokolády na povrch torty treba dať aj stužený tuk alebo môže byť len čistá čokoláda?

jakelina
3. dec 2012

@muffinka8 dej trochu tuku

halienka
3. dec 2012

@jakelina asi sú všetky také, že nekryjú bohvieako 😒 ale keby som to mala štetcom maľovať tak neviem neviem 😀 to by bolo asi omnoho horšie 😀 😀

muffinka8
3. dec 2012

@jakelina no musím muža zas prehnať do obchodu lebo nemám doma 😀 a myslíš, že tá "karamelová šľahačka" čo som robila je vhodná aj ako plnka do torty? Myslím, či je dosť tuhá po vyšľahaní.

jakelina
3. dec 2012

@muffinka8 ano je tuhá, já teda dávám jeden ztužovač na jednu šlehačku. Není to tak tuhé jak máslový krém, ale z boku ti to nevyteče. Nejlíp drží z rostlinné šlehačky, ta je tak tuhá, že tam kolikrát i přidám trošku vody, aby to šlo rozetřít.

muffinka8
3. dec 2012

@jakelina ja ani neviem ako rastlinná vyzerá 😅 kupujem len v Lidli tú v červenej krabičke 33%. Som piekla citrónové cupcake, ale sa mi nepodarili dnes 😒 tak musím zajtra niečo iné vymyslieť kam ten krém dám, tak asi korpus upečiem a polejem čoko.