Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mishulle
11. dec 2012

holky prosím, kdy plníte cukroví máslovým krémem a kde skladujete? já dávám na balkon, nejradši bych už naplnila, ale mám strach, aby do vánoc nezežluklo, kamarádka už má naplněno a má v lednici, ale tam já jaksi nic moc nedám

mishulle
11. dec 2012
evvina
11. dec 2012

@mishulle Ahoj já ho už mám naplněný a mám to každý rok na balkoně a nikdy se tomu nic nestalo, jen některé nepečené cukroví mám v lednici.

evvina
11. dec 2012

@mishulle Super odkazy díky

dadka212
11. dec 2012

@jenie123 na môj vkus má moc vypúlené oči 😅 ja by som jej oči prerobila inak je ok...
@karaa no hej aspoň jeden krát som ju využila....no možno sa s ňou ešte čo to podarí....vyskúšam ak nie vyhodím to 😝

maya30
11. dec 2012

dievcata, poznate spievankovo? Ja teda nie...a mam robit torticku na tuto temu, dane mam ze ruzovobielu...co by tam malo podla vas byt ?

dadka212
11. dec 2012
jenie123
11. dec 2012

@dadka212 dakujem.. skusim ich prerobit.. 🙂
@maya30 my spievankovo pozerame 3 krat denne.. asi by tam mali byt spievanka a zahrajko.. 🙂

dadka212
11. dec 2012

@maya30 ja by som dala zahrajka spievanku a kufor 😉 okolo torty detičky stromčeky, vláčik, stonožku, zvieratká hocičo....vygúgli si ako vyzerajú spievanka a zahrajko 😉

maya30
11. dec 2012

@jenie123
@dadka212 baby dakujem...mala byt jednoducha ale to sa asi pri tomto zadani neda 😨

jakelina
11. dec 2012

@mishulle zrovna na FB dávala fotku známá, jak jí na balkoně do papírové krabice nějaká myš vykousala díru a ožrala cukroví. Tak to musela vyhodit a peče znova. 😝 😝 Asi jak zamrzlo, tak ty potvory lezou všude a to bydlí v 3 patře.

mishulle
11. dec 2012

@jakelina nestraš, bydlim ve 4, budu muset zkontrolovat

mishulle
11. dec 2012

@evvina díky, zítra naplnim, snad se do toho nic nepustí, ptáčci maj plný krmítko a navíc je to v krabici a krabice v igelitu, ten by myšim chutnat nemusel

jakelina
11. dec 2012

@mishulle no raději tam jukni. 😀 😀 😀 Docela jsem se pobavila, když mi známá co bydlí v paneláku v přízemí psala, že chystala na Silvestra pohoštění a dala na tácku ven na balkon chlebíčky. Pak přišla návštěva a tácek fuč, tak honem dělala náhradní. 😀 😀 😀 Někdo to měl bez práce a ještě i s táckem. 😝 😀

zuzka7512
11. dec 2012

@pralinka25 ja používam neuvarené salko...

mishulle
11. dec 2012

@jakelina je ok, jen přimrzlý k dlažbě ten igelit

adka_praha
11. dec 2012

ahojte...
konecne som sa dopracovala kuknut aspon fotky, kukla som par stran- UZASNE VYTVORY VSETKY ZA RADOM- a uz si zasa mozem odkracat... ja teraz jedine, na com makam, ked mi baby daju dychat (mam doma aj starsiu s kaslom a sopliskami) su vianocne kolaciky... celkom to ide... viac menej mam odpecene, dnes som zacala zdobit lepene a po buducom vikende dorobim kremy, polepim nastriekam a vykladam nohy... 😅

79zuzana
11. dec 2012

@lamps no presne tak isto zacina ja moj Palko, ze mamka, nenahnevaj sa, je to krasne, ale tuto by to asi malo byt inak... ale nezlosti sa, je to naozaj krasne 🙂

dadka212
11. dec 2012

@79zuzana @lamps 😀 no mne ani nepovie krpec, že nehnevaj sa atď....on príde, "to čo je?" to sa nepodobá, musíš urobiť nové....kolkokrát pri mne sedí a diriguje....a to má len 5 rokov 😀
ale zas moje malé dievčatko 😀 tento víkend sa ráno robudila ja som bola ešte hore a ona zlatá príde..."mamina to je ale náhenááá tota, si šikuuka" 😵

lamps
11. dec 2012

@dadka212 😅 😅 😅 ona, ako mladá žena, presne vie, čo je za takou tortou roboty 😀 😀 😀

dadka212
11. dec 2012

@lamps no ona vie....pomáha mi kolkokrát 😅 😅

lamps
11. dec 2012

@dadka212 aj moje baby radi pomáhajú v kuchyni, také sú podarené, len majú okolo všetkého neskutočné množstvo otázok 😀

dadka212
11. dec 2012

@lamps moja nemá otázky, oni mi všetko berie, s tým, že je to jej, a ona vie, nech nechytám, ona je šikulka 😀

lamps
11. dec 2012

@dadka212 no však šikuľka po maminke 😀 😀 😀

dadka212
11. dec 2012

@lamps no bohužial nie 😅 😅

yukki
11. dec 2012

Baby, kamarátka mi doniesla také farby v téglikoch...malilinkých. Ja som robila len s práškovou...a toto, to sa len natrie na biely výtvor? Icing color je na tom napísané... alebo sa to zapracuje do cesta, ako prášková?

lamps
11. dec 2012

@dadka212 myslíš? veď pozerám, že má len tri rôčky, to sa ešte vykrištalizuje

lamps
11. dec 2012

@yukki zapracuje sa alebo sa môže nimi aj maľovať normálne štetcom