Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yukki
19. dec 2012

@dm1 díki díki díki díki!!!! 😵 😵 😵

ajka82
19. dec 2012

no pobavte sa na mne... podarilo sa mi ulozit plech s rafikom o poschodie vyssie ako peciem, ked mam v rure 2 korpusy... a co myslite, co sa mu stalo? korpus m itak pekne narastol, ze sa mi nalepil o mriezku aj o formu na mriezke 😅
skor som si to nevsimla, kedze som musela lezat pri detoch ked zaspavali 🙄 😀 toto sa asi len mne moze stat 😝

muffinka8
19. dec 2012

kokosové keksy s bielou čokoládou zafarbenou na zeleno 😅

yukki
19. dec 2012

@muffinka8 jak stvorené pre Shreka! 😀

muffinka8
19. dec 2012

@yukki 😀 😀

lokalistin
19. dec 2012

@strihalka ten White icing od callebaut a ten je len vanilkovy

lokalistin
19. dec 2012

moja posledna tento rok a tymto sa svami llucim zajtra rano cestujem a na slovensku moc na internet nechodim nevedela som ci sa pocmarany podari tak som si pripravila dvoch 😉 @pristela ozvem sa ti 😉

lokalistin
19. dec 2012

BABULKY PRAJEM VAM KRASNE VIANOCE A DAKUJEM ZA VSETKO

aduskatt
19. dec 2012

@lokalistin aj Tebe prenadherne sviatky zelam🙂

nika1985
19. dec 2012

@lokalistin krasne vianoce a stastnu cestu

lokalistin
19. dec 2012

@aduskatt
@nika1985 dakujem vam

strihalka
19. dec 2012

A radu potrebujem, cim lepite postavicky. Cukr a voda alebo to spesl jedle lepidlo?

ajka82
20. dec 2012

@strihalka ja lepim len vodou, a asi 2x na zaciatku som lepila pipingelom...ale voda mne osobne zostala sympatickejsia

florentina
20. dec 2012

@strihalka malé věci lepím raději vodou, drží to a nezůstává kolem nic zalepené. Větší a hlavně těžší věci lepím pipping gelem, neb mám dobrou zkušenost, že opravdu dobře drží. Dá se lepit i bílým alkoholem, třeba vodkou. Četla jsem, že si někdo dělá i domácí lepidlo, tuším v alkoholu rozpustit trošku hmoty, ale podle mne to není potřeba....

florentina
20. dec 2012

@lokalistin krásný a pěkné svátky!

strihalka
20. dec 2012

@florentina no nevim co je vetsi a co je mensi vec,ale budou to jen male snehulacici okolo 10cm.....
tak nevim ci mam shanet lepsilo....pri me sikovnosti..kazdou chvili si vzpomenu na eco co jeste potrebujiaa urciteneco duleziteho zjsitim 25dopoledne☹ a mit to samozrejme nbebduu

strihalka
20. dec 2012

@lokalistin aj ja dekuji a krasne svatky🙂

strihalka
20. dec 2012

A jeste otazka, vcdra jsme dostala typ na plnku: 150g cokolady, jedna slehacka a jedno mascarpone.....coz je super, tesim se ze to nebude az take zlozite,,,,,ale....ja kdyz koupila smartflex, tak je s prichuti pomerance a me napadlo....koupila jsem pomerancovy dzem s kouskami,je to nejaky deluxe, lebo vidim aj kuru pomerance a uvazovala jsem ze aj do kremu dam kousky cerstveho pomerance, co myslite bude to ok?

sisix
20. dec 2012

@strihalka no ja osobne bych dala jen tu marmeladu, kor kdyz sou tam kousky. No a vic bych nedala. Proste aby toho nebylo moc.

bzucinka2
20. dec 2012

@vecernicci prosim prosim, aby si sem prisla, prosim ta, ked robis plnku do veternickov, tak ten puding uvaris a potom do toho das ten Ole??? do tepleho ci ako??? 😖

strihalka
20. dec 2012

@sisix aj keby to bolo ciste duzina tak najemno? ten dzem by bol pod tou plnkou..

jakelina
20. dec 2012

Přidávám fotečku mého vánočního cukroví.

dadka212
20. dec 2012

ahojte pridám svoje včerajšie a kočka ma normálne zarazila dala mi navyše 20eur 😨 tolko som ešte tringelt nedostala

jakelina
20. dec 2012

@dadka212 krásné a to potěší ne?? 😀 😀 😀

dadka212
20. dec 2012

@jakelina mňam ja som taká neschopáčka, ledva urobím kokosky, medovníky a linecké 😅 koláče mi vôbec nejdú 😢

dadka212
20. dec 2012

@jakelina dík a jasné, len som zostala úplne zaskočená 😵 ja som teda s nimi nebola moc spokojná ale oni boli nadšení 😀

sisix
20. dec 2012

@strihalka muzes dat, opravdu to zalezi na tobe.

yukki
20. dec 2012

@dadka212 tak tieto sú nádherné, také...úhľadné!

mamina1978
20. dec 2012

@dadka212 Ved su bombovyyyy..... prave som ich obdivovala na FB 😵 😵 😵 😵 😵 😵
Zasluzila si si taky tringelt 😉 🙂 Su perfektny , ved to je 3 D a s detailami ...... 😉 🙂 Pekne cistucko vypracovany 😵 ,
nebud tak skromna............odviedla si super robotku a za to si dostala peniazky, a nie pre pekne modre oci ! 😉 😀 😀 😀
Teraz len dufam, ze tvoje oci su hnede !!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mamina1978
20. dec 2012

@jakelina Jej posles mi par 😉 😀 😀 😀 😀 😀 Len srandujem....😉 Vyzeraju nadherne 🙂 Ja som sice napiekla a dost vela, ale len 4 druhy a to z kupeneho cesta 😒 lebo sa mi posledne dva roky vobec nedari ani len linecke cesto domace urobit 😖 😖 😖 Som proste total lava na taketo kolaciky 😖 A este ma cakaju fajky a rafaelo gulky ( z bebe keksou ), tak aspon ze tieto dve nepecene, ze sa mi vzdy vydaria 🙂
Som mamina 4 deti a nemozna upiect suche kolaciky 😖 😖 😠 😠 😅 😅
Susedia nam vzdy daju kosik upecenych domacich kolacikov , ako sladky darcek na vianocne sviatky a ja im radsej teraz tortu peciem, lebo by som sa hanbila za moje zcvrklinky 😅 😅 😅