Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
20. dec 2012

mna keby mala zarmutit kazda krasna torta, co tu vidim, tak pristelka by nemohla byt moja zena a tieto stranky by som tu nemohla ani citat ani pozerat 😝 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
sak ja by som sa z takej hlbokej depresie uz v zivote nedostala 😅 😀

aale kedze ja som ja, tak ja sem chodit budem a RAZ ked budem velkaaaaa, tak budem taka sikovna a dobra ako vsetky tie uzasne sladke zienky co tu pisu a pecu 😎 😎 😎 😎 cestne pionierske 😀

lamps
20. dec 2012

@pipka a tebe je dnes ako veselo 😀 😀 😀 😀 a máš veľkú pravdu, vieš ty o tom?

pipka
20. dec 2012

@lamps no veru moja...dnes mam svoj den 😀 😀 😀 😀 😀 muz ma vianocny vecierok, takze mam klud, deti spia, mam upratane, napecene...maaaaam sa dobre 😵 😀 😀
este ten sprosty kasel keby ma chcel uz opustit a som maaaximalne happy 😅 😝 😎

lamps
20. dec 2012

@pipka tak to ti je fakt super, keď si odmyslíš ten kašeľ. Ja mám deň na prd a hlavne večer ... ach jaj. Ani napečené nemám všetko, čo som chcela a aj tortu musím do nedele stihnúť

pipka
20. dec 2012

odovzdala som tu tucniacikovu tortu a mojej kmotre slzy vyhrkli a vybozkavala ma ze aka krasna, ze maly bude nadseny a z domu hned volala, ze sa straaasne tesil, ze tortu chodi stale hladkat do chladnicky...no a nemajte radost zo zivota 😀 😵 😵 😵

ved to sa ani neda netesit 😎 😵 😵 😵

lamps
20. dec 2012

@pipka to je krásne 😅 😅 😅, keď sa taký drobec teší.

pipka
20. dec 2012

@lamps no mna caka este zajtra jedna...sama este neviem aka bude 😕 😅
je omaslovana a teraz akurat pozeram, co na nu dam...no haadam nieco do obeda vymyslim 😅 😀

ma byt zase elegantna, zase k 70tke, farby su na mne, aj zdobenie...ale maju to byt kvietky...taaaak uvidime, co z toho bude 😕 😝 😀

lamps
20. dec 2012

@pipka ja mám nachystané ružové a biele ruže a také neidentifikovateľné fialkové kvietky, taká bola požiadavka na farby pre slečnu k 15-tym narodeninám. Tiež netuším ako to na tortu uložím ...

pipka
20. dec 2012

@lamps no nechame sa prekvapit aka muza nas zajtra kopne 😀 😀 😉

pristela
20. dec 2012

@pipka daj vyskakovacieho striptéra s ruzou v zuboch 😀 😀 😀

pipka
20. dec 2012

@pristela jasneeeee ako elegantna k 70-tke ...super tip 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
20. dec 2012

@pipka no len aby kopla 😀 😀 😀 ja si dám zajtra asi aj vrtuľu do ..., aby som postíhala všetko. Hlavne, že som doobeda kávičkovala a behala po obchodoch s kamoškou 😀 😀 😀, ale aj to treba. Veď ma pozvala a to sa neodmieta

dm1
20. dec 2012

@pipka sak bude elegantna sak mu nechaj motylika z fraku 😀

pipka
20. dec 2012

@lamps jasneeee, to je dokonca prednejsie ako cokolvek ine 😎 😉

vsetko ostatne sa da stihat aj po nociach 😉

pipka
20. dec 2012

@dm1 vidiiis dani...no ze ma toto hned nenapadlo 😅 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
20. dec 2012

@pipka presne, moja reč práve som dnes večer hovorila mm, že ááááá však to mám ešte dosť času do pondelku popiecť a porobiť, čo treba ... sa mi smial, či nechcem ani spávať

pristela
20. dec 2012

@pipka pocuvaj Danku @dm1 , pravdu pise !!!!!

pristela
20. dec 2012

@lamps jee, tak ja nedojdem na cafe, len ti to podam a budem bezat , aby si sa nahodou nevyhovarala na mna ked nebudes stihat 😝 😝 😝

lamps
20. dec 2012

@pristela ale to nieeeeee, veď tu s @pipkou píšeme, že kávičkovanie je dôležité 😀 😀 😀 to ja sa nevyhováram na nikoho. Som rada, že som aj dnes bola tak neplánovane na kávičke, kamoška ma uniesla spred škôlky, že ideme dať kávu. A ja som sa nebránila. Kľudne ak sa ti bude dať príď 😅

pristela
20. dec 2012

@lamps ale inak mohla by si robit aj ked budem u teba , ja sa rada pozeram pod ruky 😀 😀 😀 😀

lamps
20. dec 2012

@pristela 😀 😀 😀 a to si ty minule mne písala, že som špeh 😀 😀 😀 o pól dvanástej bežím pre Terezku do škôlky

mariann2
20. dec 2012

ahojte, prvý krát som robila Tomáša

abriela
20. dec 2012

KOČKY idem k vám pre RADU. Aký VALČEK na MARCIPAN alebo aky pouzivate??? 😕 Plastovy bez ruciek, ci s tym sa robi zle??? Mam obycajny dreveny, robi sa s nim dobre, len je maly, tak si vyberam jeziska 😀

pipka
20. dec 2012

@pristela @lamps ...ma nedrazdite, lebo dobehnem zajtra na tu kavu aj ja..a pri tej prilezitosti si u Andrejky vyzdvihnem tu poschodku s macikmi 😀 ..dufam, ze si nezabudla a mas ju pre mna nachystanu 😕 😀 😀

pipka
20. dec 2012

@abriela ja valkam male veci z marcipanu tym bez rucok umelohmotnym bielym a je super, nic sa nanho nelepi 😉
a ked rozvalkavam na potahovanie velky kus, tak valkam klasika velkym drevenym 😉

janula.h
21. dec 2012

že ja sa furt nechám prehovoriť 😝

mamina1978
21. dec 2012

@mysiatkoo wauuu.................... ti havkovia su nadhernyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵

maya30
21. dec 2012

ahojte pridavam poslednu torticku pred vianocami a mnamky pre deti na jedlickovu...za inspiraciu dakujem @mamina1978 tie stromceky sem davala ona 😉 akurat ze som ich neplnila puncovinou ale karamelovymi burizonmi

lamps
21. dec 2012

@pipka no jasné, dobehni 😀 😀 😀 do 10-tej to stíhaš 😀 😀 😀 my ťa s @pristelkou počkáme

jakelina
21. dec 2012

Holky co to co to a mě nikdo na kávičku nepozve???? 😀 😀 😀 😀