Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lienka_1
29. dec 2012

@frlka Tak a su hotove! Moje prve veterniky 🙂 "Soudruzi z NDR nadelali spoustu chyb", ale nevadi, na prvy-krat som spokojna 🙂 🙂 🙂 Dnes vecer budem u rodakov urcite popularna 😀 😀 😀 Dakujem za rady!

eliska22
29. dec 2012

@maya30 krásne tortičky 😵 to kde máš ten nápis Ema, to máš takú formičku? či ako si to robila?

pristela
29. dec 2012

@lamps no dííííííky !!!!!!! ty si bola za normalnu aby som si nemyslela ze ti prepína !!!! a ja chudatko????? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 musime dohodnut termin svadby 😀 niekedy cez leto ked bude slnieckovo 😀

@lokalistin 😀 😀 😀 😀 😀 no neviem ci by si fakt nemyslela ze mi drahy spí v koši ked skríknem 😀 😀 😀

@dm1 ja stromcek vzdy vrchol uväzujem priesvitnou nitou alebo silónom o garnižu ak je pri okne, bo decka su tu besne a kyval sa mi uz aj ted 3x 😀

pristela
29. dec 2012

@jakelina no ja nedbam , moze byt aj velka stretkova 😀 😀 a postavime ich na vrch torty, len aby sa omylom nesežrali a stihli sa z tej torty dať dole 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
29. dec 2012

@pristela a ptala jsi se ufonka jak se vlasně rozmožujou??? Co my víme, abychom nebyly všechny tety a nelítali nám sem v talíři na návštěvu po stovkách. 😀 😀 😀

lokalistin
29. dec 2012

@maya30 krasne

jakelina
29. dec 2012

@1zaza poslala jsem žádost, děkuji. Někdy vidím na Dortománii, ale tam je toho tolik, že nestíhám všechny prohlížet a hledat podle jména.

maya30
29. dec 2012

@eliska22 dakujem 😵 to je obycajna okruhla vykrajovacka so zubkami ako na linecke, po vykrojeni som to koliesko trochu roztiahla do stran aby sa spravil oval a do kazdej tej vlnovky som len spravila sparatkom dierku 😉

pristela
29. dec 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 myslíš, že pohladom ? 😕 alebo vzduchom ? 😕 jemine , neblázni , vsak to bude chudak odsudený na samotu ☹

dm1
29. dec 2012

@pristela nas uz je tiez priviazany o radiator neviem preco nas to nenapadlo skor 😝. Minuly rok letel 3x lebo sme na stedry den ked sme ho stavali zistili ze je jedna noha zlomena a bol chuda len podoprety.... teraz sme si tiez opravu nechali na poslednu chvilu a tak to aj dopadlo 😝

maya30
29. dec 2012

@lokalistin dakujem 😵 😵 😵

jakelina
29. dec 2012

@pristela co my víme, třeba potřebuje pět ufonek a nebo je hemafrodit???????? 😀 😀 😀 Nejdřív to zjisti, však by byl zklamaný, kdyby dostal jenom jednu ufonku. 😀 😀

pristela
29. dec 2012

Pridávam vcerajsiu rychlovicu, podla obrazku co poslali , nakazane som mala uplne vsetko , presne co kam dat, aj presne aku farbu pouziť alebo nepoužiť 😉

muffinka8
29. dec 2012

@pristela a veď pekne si to vymysleli 🙂

muffinka8
29. dec 2012

Prosím vás, potrebujem súrne radu 😅 domov k pomôckam všetkým sa dostanem až v stredu. A pravdepodobne v sobotu po tej strede budem robiť tortu (ako darček) pre ženu. Lenže neviem čo 😨 Kvety ako ruže, pivonky, ľaľie robiť nemôžem lebo to nestíham. V stredu sa k tomu isto nedostanem a ak začnem robiť vo štvrtok tak to bude do soboty len schnúť a ja to v ten deň už potrebujem dávať na tortu. Ale nenapadá mi nič čo by vyschlo za jeden deň alebo sa s tým dalo dobre manipulovať aj keď to nie je celkom tvrdé.
Inak mám aj čierne pierka a také tie goráliky na šnúrke čierne. Som ochotná prípadne nejakú stuhu štrasovú kúpiť. A ani sama neviem, že k akej farbe sa prikloniť, či niečo čierno červené alebo niečo nežnejšie.

dm1
29. dec 2012

@muffinka8 ja nechavam vsetky kvety schnut max. do druheho dna nikdy nie dlhsie aj lalie aj orchidejky. A ruze su take v pohode tiez nemusia byt uplne vyschnute ked davas

dm1
29. dec 2012

@pristela tie kridelka su uzasne z coho si ich robila?

jakelina
29. dec 2012

@muffinka8 a číslo z hmoty vyřezat a dát nahoru a nějaké jenom vykrajované kytičky????To by ti mělo vyschnout a nemusíš čekat na pomůcky, na to stačí nožík. Kytičky pak už jenom dodělat až na hotový dort.

muffinka8
29. dec 2012

@dm1 nenaučila som sa robiť ešte také tenulinké aby mi vyschli do druhého dňa a keď som ich nechala menej ako dva dni schnúť tak sa mi drôtiky prepichovali ... a ruže nechcem robiť 😕
@jakelina ale ja som úplne mimo domu a nemám tu nič, ani hmotu ani nič a len čisto niečo vykrojiť tak to nechcem.
Jááj, je to so mnou ťažké. Veľmi ma to láka k tej čierno červenej kombinácii, ale nemám ani peknú červenú. Tak som myslela niečo ružovo zelenkavé ... od včera kukám samé obrázky a nič ma neinšpirovalo.

eliska22
29. dec 2012

@maya30 aké jednoduché a aký super efekt 🙂 díky 😉

dm1
29. dec 2012

@muffinka8 alebo skus nieco taketo kde nie su narocne tie kvety alebo uplne bez kvetov. neviem pre aky vek to je

eliska22
29. dec 2012

@pristela a veľmi pekná je 😵 😵

pristela
29. dec 2012

@muffinka8 inspiracky z netu , mne by sa pacila ta prva zebrovana s ruzovou maslou, je rychla, jednoducha , na to potrebujes len nozik 😀 a masle vyschnu do rana isto

pristela
29. dec 2012

@dm1 kridelka su z motýlika 😉

muffinka8
29. dec 2012

@dm1 @pristela takúto som robila ale v zelenom. V ružovo fialovej by to bolo OK, ale rada by som aj niečo iné. Je to pre ženu na 50 tku, ale ona vyzerá na 30. Mala mať oslavu skôr, ale presunulo sa to. Pôvodne som mala vybratú pre ňu tortu, ale na nej boli pivonky a tie nemám šancu spraviť.
Ešte mám doma tú modrú silikónovú wiltonku s barokovými vzormi.
Ale myslím, že ona by zniesla aj niečo extravagantné 😀

lussy23
29. dec 2012

@pristela krásne

muffinka8
29. dec 2012

@lussy23 tá tvoja posledná postavička draka sa ti veľmi vydarila

janula.h
29. dec 2012

Žienky ozvali sa mi tí s tou 60 tkou 😀 chcú buď číslice veľké že 60 alebo obdĺžnik nejak ozdobiť neviete poradiť zdobenie pre chlapa?? dikyyyyyy
jo a moja posledná v tomto roku 🙂 a zase lienkaaaaa

vlada111
29. dec 2012

@pristela škoda ťa dievča 😒 Neodhadli tvoj potenciál 😠