Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
6. jan 2013

@chudadka ja som kúpila v ikei....ale podla mňa sa to dá robiť v hocijakých menších nerezových miskách....ja pečiem v rôznych aj z tesca mám 2 a pečiem v nich 😉

ajka82
6. jan 2013

@dadka212 hehe dakujem...tak zas dilema 😅

chudadka
6. jan 2013

@jakelina a dala sa pekne vyvalkat,alebo modelovat,ci to bol dost problem

chudadka
6. jan 2013

@dadka212 dakujem,ja len ich nikde neviem zohnat,ale pozrem teda este v tescu a mozno v domacich potrebach,uvidim,bud zozeniem,alebo bude ina torta.Ď 😵

florentina
6. jan 2013

@chudadka já jsem ji zkoušela, pracovalo se s ní dobře jako s klasickým mléčňákem a barvu má taky takovou...

pristela
6. jan 2013

@ajka82 ja by som zabalila kazdu zvlášť 😅 bude to vypadat ovela krajsie a hlavne mozu si to odlozit do skriniek , u nas v skolke sa sice mohlo nosit ale aj tak im vsetko aj kupovane sladke davali do skriniek aby si to spapali doma.

chudadka
6. jan 2013

@florentina dakujem,ja ju asi risknem este uvidim

florentina
6. jan 2013

@dadka212 já jsem si taky koupila v Ikea ty co jste tu avizovaly na housenky a i když věřím tým zkušenostem, stejně mi pořád přijde divné to dát do trouby, když to není přímo na pečení určené...no ale už brzo to zkusím, tak snad to dopadne dobře...

levandulka3
6. jan 2013

moja prvá v tomto roku - pre môjho syna Šimona k jeho 13-tim narodeninám - jeho obľúbená postavička

ajka82
6. jan 2013

tak sa asi v noci zamknem do kumbalu aby som suchotom nikoho nepobudila a pobalim zvlast 😅 😀

jakelina
6. jan 2013

@chudadka dala se vyválet, ale mně se zdála taková tužší a lepivější. Ty hmoty kde je mléko jsou takové jiné. Mně se s tím dělalo hůř, lepilo se to na žehličku. 😒

jakelina
6. jan 2013

@ajka82 dají se koupit i takové celofánové sáčky a jenom to nahoře zavážeš a je to. 😉

pipka
6. jan 2013

@ajka82 tak u nas v skolke je to o to jednoduchsie, ze my detom dovolime nosit z domu a aj im to davame hned pred pobytom vonku zjest...aby mali tety upratovacky cas povysavat omrvinky 😀 😀 😀
a ak nedojedia, tak ide do skrinky 😉 cize tomu, kto nezjedol, by som to dala do toho sacocku 😉
a ako majka pise, sak kup celofanove sacky a daj pani ucitelkam, nech im to zabalia ony 🙂

florentina
6. jan 2013

@jakelina jé, tak dcerka má taky narozky 17.1. a u tvého příspěvku jsem souhlasně mručela ... mám sice jen 5 dortů na leden, ale účta až nad hlavu a stále si neumím představit jak do toho zakomponuji dcerku a domácnost a nezblázním se z toho 😅 ...ty první tři měsíce budou zápřah...
A k těm cenám...já myslím, že je to všude stejné. Prostě ty dorty drahé jsou. Já když to vezmu ze svého pohledu, než jsem dorty dělala, tak taky by se mi zdálo 1000Kč za dort k běžným oslavám dost /něco jiného je svatba, kulatiny a tak, tam mě to divné nikdy nepřišlo/. Ale ty dorty jsou drahé z určitého důvodu - cena surovin, režie a ruční práce...prostě níž se jít nedá a neděláme to jako charitu, takže je přece normální říct si za dobře odvedenou práci normální peníze. I tak je to stejně většinou podhodnocené. Já mám ale takovou zkušenost z jednání s zákazníky /né tedy z dortů, protože těch nemám za sebou tolik, ale praktikuji to i u nich/, že lidi si neumějí představit co se pod tou cenou skrývá. Většina lidí jen vidí, že ze svého vyhroceného rozpočtu mají dát peníze na něco, co se stejně hned sní a z běžných cukráren jsou zvyklí na dorty za "300". Jenže taky je to za obyč dorty-malý průměr, žádné postavičky, příběh, chuť atd...prostě je to jen zákusek. A lidi ta vysoká cena zaskočí. A to co dělám je, že jim vždy ukážu rozpočet, nebo když je to po tel., tak řeknu...tolik je za suroviny, tolik za režii a v té je to a to a tolik za práci, která trvá tolik a tolik hodin...a musím říct, že většinou lidi řeknou, že za tu práci je to dost málo, že když to takhle vidí, že by to ani nedělali a už ten jejich postoj je trochu jiný. Né vždy je pro ně ta cena i tak přijatelná, protože na to prostě nemají, ale už to pro ně není nesmyslně vysoké anonymní číslo. A dělat ten rozpočet není zase tak složité...mám tabulku v excelu, kde mám rozpis na korpus a pár základních krémů včetně nákupních cen, které je občas potřeba aktualizovat. A podle velikosti dortu pak jen dělám násobky korpusu a krému + cenu za marcipán, který použiji. A přidám cenu za práci dle složitosti. A vyplnit tabulku pak zabere jen chvilku. Korpus dělám vždy ten samý /jen obměna kakao, vanilka/ a ceník na krémy dodělávám když dělám nějaký nový. Není to cesta pro každého a né každý zákazník na to slyší, ale většině to otevře oči. Já když se mě mamka ptala co za dorty, když se jí někdo ptá, tak říkám, cenu neříkej, ať napíší konkrétní požadavek na konkrétní dort a já jim řeknu cenu...vždy když to bylo tak, že jsem řekla cenu obecně, tak se to lidem zdálo moc a neozvali se už.

ladydia
6. jan 2013

zienky opat PROSIM o radu...potrebujem ziskat CYKLAMENOVU farbu aj praskovu aj na farbenie...ako ju ziskam? da sa z praskovych kupit taky odtien, mam straaaasne malinko casu na to aby som prezerala vsetky inter. obchody a vy skusene mi isto budete vediet dat radu, dakujem za vsetky odpovede

florentina
6. jan 2013

@chudadka no záleží na tom, s čím to porovnáváš. Jestli s mléčňákem, tak se s tím pracuje stejně. Já dělám s pravým marcipánem, tak mi to přijde stejné, jsem zvyklá na to, že to trošku lepí. Ale samozřejmě oproti např. smartflexu to lepí více. Tužší mi to nepřijde a kdyby se ti to zdálo, stačí lehce nahřát v mikrovlnce a je to hned měkké.

florentina
6. jan 2013

A jinak jsme tu holky jednou řešily hmoty co chutnají po čokoládě, tak hlásím zkusila jsem čokohmotu Chocoflex z bílé čokolády. No po čokoládě to úplně nechutná, ale má to k tomu vcelku blízko. Jako oproti smartflexu mi ta hmota celkově chutná. Ještě nevím jak se s ní bude potahovat, ale obecně je to dost měkké a chtěla jsem dělat postavičku a to se mi úplně topilo pod rukama, tak jsem to vzdala.

dadka212
6. jan 2013

@ladydia tak cyklamenová jedine wilton rose (tmavoružová) a prášková neviem ale tu je dosť velký výber... http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

ladydia
6. jan 2013

@dadka212 a ta wiltonka -mas ju aj odskusanu?

ajka82
6. jan 2013

@pipka jani, nemam kedy a neviem kde :( kedze mufinnky by boli na zajtra :( ja som bola rada, ze som nasla v obchode cisty celofan, nie to este hotove sacky... asi neviem hladat 🙄
nasi mali tiez dovolene aj papat vsetko co doniesli rodicia, dokym jeden otecko sa neangazoval a uz ani ovocie pre deti nemozme nosit ani nic... ale ze takto na sviatok mozme... som sa aj kvoli tomu pytala... tak asi aj im to nechaju v skrinke... 😕
kujem baby za rady a tipy :-*

mamina1978
6. jan 2013

Dievcata, tak sa tu vytesujem 🙂 😀 Narodil sa nam vcera maly Cameron....... 😵 😵 😵 😵 😵 a aby som predisla nedorozumeniam ,, Nebola som zase tehotna !!!! 😀 😀 😀 Je to mala ovecka alebo baranok...... rasa - Cameron pohlavie este zatial presne nevieme 😕 😀
Pridavam fotky prave urobene...... 😵 😵 😵 ( aj ked ich mozno neskor vymazu, lebo nesuvisia s touto temou) ale neda mi to urobit vam tu mensiu tapetku 😅 😅 😅
Dufam , ze sa na mna za to nenahnevate 😔 😔
A neda mi podelit sa o sms, co sme si pisali s @lokalistin. 😅 😅 😅 😅 Mali sme sa vcera stretnut na kafco a ja som si mala vyzdvihnut tie silikonky. Tak som jej pisala sms, ze sa nam narodil maly cameron a nemohli sme prist. A ona mi na to odpisala, ze nevedela , ze som bola tehotna a ze tak gratuluje mi k porodu maleho Camerona..... 😅 😅 😅 😅 😅 No ja som tu skoro rozkusala salku s kavou, ked som to citala..... 😀 😀 😀 😀 😀 a este asi desat minut som sa tu chichunala ako divaaaa 😀 😀 😀 😀 😀
Takze preto som vam sem tie fotky pridala. A dufam, ze sa Zanetka na mna nehneva, ze som to tu vykecala. 😕 😔

1zaza
6. jan 2013

@mamina1978 jéééj ten je zlatučký 😵 , hneď by som si ho pomojkala 🙂

jakelina
6. jan 2013

@florentina dělala jsem dnes ten red velvet, ale bez té barvy. Já bych to nejedla a i tak to kupodivu má trochu nádech do červena. Je to jenom pro nás, tak žádné zdobení a jenom na talíři. Je to z jedné dávky ve formě 26 cm. Ochutnala jsem a není to špatné, určitě bude lepší, až se dýl odleží. Narostl mi kopec, pekla jsem na 175 jak bylo v receptu a asi to chce pomaleji při nižší teplotě.

vecernicci
6. jan 2013

@mamina1978 ten je kráááásný, gratuluji k potomkovi 😀 😉 a snad to nesmažou , to přece už máme přípravu na velikonoce 😀

alenv
6. jan 2013

@vecernicci super díky moc.. oni mi nedali přesně váhu.. jen pro kolik lidí a tak abych se vešla do těch 3000 😉

vecernicci
6. jan 2013

@jakelina já ho peču jako ostatní korpusy na 150 st

vecernicci
6. jan 2013

@mamina1978 a my budeme mít asi zítra pejska, odpolko jedem do útulku pro šťěňátko voříška, teda jestli si ho do tý doby nikdo nevezme 😵 😵 😵 teda oprava, fenku, dalšího chlapa do baráku nechci 😉

mamina1978
6. jan 2013

@vecernicci Tak potom sa aj ty pochval vasim novym prirastkom 😵 😵 😵 😵 😵 Uz sa tesim na fotooooo 😵 😵 😵

mariann2
6. jan 2013

ahojte, pridávam foto tortičky pre mojho drahého 40-tke

sisix
6. jan 2013

@florentina ahojky, a mas vyzkousenou cokoladovou nejlepe co nejvic % kakaa? Je to az na duben manza mileje cokoladu. A nejvic horkou. Dik