Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimcak
10. jan 2013

ahoj prosím,prosím nechce sa to tu niekomu vytapetovať s pat a mat ale malo byť pre dievčatko má 4r.

lamps
10. jan 2013

@eliska22 tak to povedz krsnej, možno sa preberie zo sna 😠 😠 😠 lebo realita je taká, že potraviny sú neskutočne drahé a robota s tortou nie je záležitosť piatich minút

eliska22
10. jan 2013

@jakelina no pekne, ja si vypýtam, vždy aspoň za suroviny, ale sesterinica mi nikdy nič nehovorila, len teraz jej mama, ktorá to mimochodom ani neplatí 😠 a ešte aj keď pekávam, tak chodí ku mne zase teda tá krstná moja a vidí aj bordel aký mám v dome aj všetko okolo toho a potom toto vypustí z úst 😕 nečakala by som to od nej a zadarmo im to teda robiť nebudem 😠

emily83
10. jan 2013

@jakelina ja mam malu tortu, priemer ľľcm, vyska 7cm. Na 150g balicku je napisane, ze pokryje celu tortu s priemerom 26cm. a ja mam dva balicky.

Aky hruby ma byt ten potah? Tak 3-4 mm? alebo viac?

Ma sa to valkat za studena, alebo mam to vybrat na par hodin z chladnicky?

Och, ja som si dala ☹ Ale zacat njako musim 😀

Dakujem za rady!!!

emily83
10. jan 2013

@yukki to aj take maju v Ikei? Sa mate, ze ju v Blave mate ☹

eliska22
10. jan 2013

@lamps no veď to ma na tom najviac udivuje, lebo to dotyčná vie, veď chodí furt na výzvedy 😠 ale tak vyrozprávala som sa a už to tak nebolí ...

emily83
10. jan 2013

@eliska22 ani nerob, ved to je robota. Ja som mojmu mangelovi dala robit tortu za 50 Eur...Tak neviem kde by si dala spravit za 35 Eur 😕

yukki
10. jan 2013

@emily83 ta ja bývam od Blavy stovky kilometrov, ale šak....hocikto známy abo aj z mmb ženy čo nakupujú v Ikey by to vari poslali.... ôen sa pokúšam prejsť na niečo akoby kus prirodzenejšie, i tak pečiem len pre moje deti, babku.....a malá je hyperaktivák, tak nech má menej tých umelých vecí, hoci ony pojedli aj ten WI poťah...

sisix
10. jan 2013

@emily83 No to je fakt malo. Ja mam na prumer 23cm cca 550-600 hmoty. A v lednici to byt nemusi. A musis hmotu poradne propracovat.

eliska22
10. jan 2013

@emily83 ja by som bola veľmi rada keby si dala urobiť inde, lebo ma to aj tak zaťažuje, keďže už chodím do práce a rodine sa ťažko odmieta 😔

jakelina
10. jan 2013

@emily83 oni to tam píšou, ale co vím, tak to je nesmysl, to by ti vyšlo tak nahoru a ne na boky. Je i dost drobivý a špatně se s ním dělá. 😝 😝

eliska22
10. jan 2013

@emily83 ja som nerobila z takejto hmoty, ale áno vyvaľkať na tie 3-4 mm a po vybratí z chladničky premiesiť a ak je to moc tuhé tak dať na pár sekúnd do mikrovlnky a premiesiť a potom vaľkať 😉

lamps
10. jan 2013

@eliska22 Lenka, ja mám švagra, ktorý sa u mojich rodičov na záhrade rozdrapoval, že aké ťažké prachy zarábam na tortách. Ťažko to človeku padne ale som si povedala, že jemu tortu neurobím 😝 a ľuďom, ktorí závidia alebo komentujú ako dobre si zarobím a som doma 😠 😠 😠 torty nerobím a ani robiť nebudem. Akože kamoške, ktorá chcela odo mňa maľovanú tortu z vypočítavosti lebo na nej nie sú postavičky som urobila tortu drahšie a nemala žiadnu zľavu, ktorú som jej dovtedy vždy dávala 😝

jakelina
10. jan 2013

@eliska22 tak ať si příště upeče sama, přijde k tobě a už jí to jenom potáhni hmotou, tu ať si taky koupí sama a řekni, že chceš za práci 10 euro a bude zticha. 😀 😀

sisix
10. jan 2013

@eliska22 to je smutne. Ja bych jim rekla, at si klidne necha udelat jinde. A ted bych ji dala normalni cenu, kdyz se neumi chovat. To budou koukat.

emily83
10. jan 2013

@sisix och, to mi ani nevrav ☹ Preco potom pisu na obale, ze je na celu tortu?! 😠 😠 No nic, vyvylkam, uvidim a ak sa nevydari, obsypem orechami 😀
Zajtra uz je party, tak nemam moc casu.

aduskatt
10. jan 2013

@emily83 no to neviem, preco pisu, ja som sa na to pytala priamo ich, ci uz videli nejakeho cukrara, ktory by s tym mnozstvom potiahol tortu...a neodpisali......na potiahnutie priemernej torty treba aspon 4 balicky

eliska22
10. jan 2013

@lamps
@jakelina dík za podporu, dobre to padne a ja s tým budem musieť niečo urobiť, teda s nimi do budúcna 😉

emily83
10. jan 2013

no dakujem baby za rady! Dam vediet ako to dopadlo. Skusim to repdsa len s tymi dvoma balickami a pomalujem to nejako 😀 Chutna by mala byt tak ci tak .-D

jakelina
10. jan 2013

@emily83 můžeš podle formy udělat nahoru marcipán a boky posyp ořechy a nebo kokosem. 😉

lamps
10. jan 2013

@eliska22 Lenka, urob s tým niečo a uvidíš ako sa ti uľaví 😉 ja som aj vďaka tortám prišla na to, že ľudia vedia byť veľmi blbí 😝 a poviem ti takú perličku, ani neviem, kde sa vo mne zobrala taká odvaha, mm mi povedal, že som riadne radikálna, ale po viacerých konfliktoch so švagrinou ma jedného dňa riadne, ale fakt riadne svojimi blbými rečami vytočila, ja som 3 dni bola z toho mimo, tak som ju dala v mojom telefóne na čiernu listinu a ona sa mi ani nedovolá a mám kľud 😕 a ak niečo bude chcieť bude mi to musieť povedať do očí

jakelina
10. jan 2013

@lamps tak tak a mě máš na jaké listině?? 😀 😀 😀

bambula1307
10. jan 2013

@eliska22 jaj moja ludia su fakt hrozni..ako keby boli aspon vdacni a prejavili trochu nadsenia..by neuskodilo. Presne ako pises..povypisuj im kolko coho si dala a co ta stal material. Bo niektori ludia ozaj nemaju realnu predstavu o cenach ...och..jaj. Od rodiny to boli o to viac. Zvlast, ked ti je na prd a premahas sa... ☹

lussy23
10. jan 2013

@mariann2 krásna je
@pipka nádhera

lussy23
10. jan 2013

@adelaz pekná
@elienka nádhera

lamps
10. jan 2013

@jakelina Majka, na tej, kde mám ľudí, ktorých mám rada 😅 😅 😅, ale nemám tvoje tel. č 😀 😀 😀
Ja som inak veľmi mierumilovný človek, ale keď si to niekto prepískne tak ... a neznášam, keď sa niekto milo tvári, keď je pri mne a za chrbtom hovorí opak. Tak som to so švagrinkou vyriešila takto a nech je hrdinka zoči voči. Lebo do telefónu si povedala čo potrebovala a keď som sa mala k tomu vyjadriť tak zložila 😠

luciahromadkova
10. jan 2013

@eliska22 nebud smutna, nestoji ti to zato, ludia su blbi..., ved tebe v obchode zadarmo nedaju a ani elektrarne a vodarne to zlavu nedaju 😉 ja mam taku tabulku v exceli, to vzdy nahadzem suroviny a k tomu priratam energie a hotovo, fakt ja tiez mam skusenost, ze rodina caka zadara a tamta kontrola... ved by som jej povedala, ze ty vies co mas robit a kedy robit, alebo by som sa spýtala, ci ti prisla pomoct????? 😀 usmej sa, vypi caj, mi sa tešime co zas pridas 😉

pipka
10. jan 2013

@vecernicci dakujem mooja 😵 no tak od suprovej ma na mile daleko, ale snaha bola 😅

ale decka mam za ritou stale, chori obaja 🙄 dnes na obed skoro vobec nespali, tak som robila co som mohla..ale viac som nemohla ☹ 🙄

luciahromadkova
10. jan 2013

@mariann2 to je krasna tortula 😵

eliska22
10. jan 2013

@luciahromadkova no idem si dať ten čaj, len už by deti mohli pospať 😝