Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
10. jan 2013

@pipka však je krásná, já bych ani náhodou neudělala takovou 😀 😀

jakelina
10. jan 2013

@eliska22 jak jsi se tak rozčílila, tak do sebe hoď štamprli 😀 😀 😀 No vidíš jak to je, ty budeš u dortů do půlnoci křivit záda a ti nevděčníci sedí a čumí na televizi 😀 😀

pipka
10. jan 2013

@eliska22 tak ja robim teraz sesternici a tiez je jej mama moja krstna, ale rovno som im povedala, ze ak im spravim, tak za plnu cenu 😝 akoze ani nemam preco im robit len za robotu, ja som od nich tiez v zivote nic zadarmo dńedostala...cely zivot dedili po nas veci a aj teraz ich deti dedia po nasich...takze ja si pekne pytam 😉
a co si myslia je mi jedno...ale predpokladam, ze si nic nemyslia a chapu to, inak by si nedali upiect a nepovedali by, ze cena nerozhoduje 🙂

luciahromadkova
10. jan 2013

@eliska22 😉 aj ja to mam doma 😀

pristela
10. jan 2013

@pipka aj ja cem dediť od teba 😀 😀 😀 😀 😀 a rapunzelica je nadhernáááá, u coho ma tu korunku ????haa? to si jej dala nejaky prsten na vlasy ci cooooo , dobre to vypada 😉

rapunzel1
10. jan 2013

@lokalistin díky, to vyzerá celkom reálne, len či budem taká šikovná a zvládnem to, že ja si vymyslím vždy takú ptákovinu 😉 , aby som to nemala také jednoduché 🙂 🙂 🙂

pipka
10. jan 2013

@pristela mozes...mam tu este bryndaky po detoch 😀 😀 😀 😅 a postielku sa chystam rusit...sces? 😀

a celenku ma z takej šitovej hankinej Barbiny nepravej...Barbie zlomena vyhodena davno..ale doplnky som ušetrila 😅 😀 😉

timotejkabrejkova
10. jan 2013

Dievčata čo vam admin vždy maže fotoblog že nesplňa podmienky veď je to na inšpiráciu 😢

mizulienka
10. jan 2013

dakujem dievcata, mali ste pravdu, stuho 😀 😀 😀 😉 dakujem este raz 😉

broucek2
10. jan 2013

přidávám poslední fotky dortů. ty čoko nejsou úplně dokonalé, nějak mi to divně tuhlo a praskalo. Moc vás teď nestíhám kvůli práci a ani dortíků už moc nedělám.
Jinak teda vanilkový Smartflex fakt všem chutnal

moka
10. jan 2013

Ahojte, chcem vas poprosit o radu. Kupila som si funky abecedu, ale este som s nou nerobila. Ako najlepsie vytlacit pismenka, aby mi "vypadli" zo sablony? Ako to robite? Budem vdacna za rady 😉

moka
10. jan 2013

A este jedna otazka alebo skor prosba. Chcela by som urobit dcerke ku krstu tortu s marcipanovym babatkom zo silikonovej formicky, ale neoplati sa mi ju kupovat, robim torty iba prilezitostne a v ramci rodiny. Boli by ste niektora ochotna mi ho vyrobit a poslat? Samozrejme zaplatim.

florentina
10. jan 2013

Ahoj holky, tak seznamte se s mým tchánem ...viz foto...samozřejmě je to jeho přesná kopie 😀 Je to moje první lidská postava a jinak je to třetí modelovačka /ale s předcházejícím psem a medvědem asi tchána srovnávat nemohu 😅 /. Tu poslední fotku normálně neprezentuji, ale dávám ji, abych poprosila zkušené o rady...jak nechat vytvrdnout postavičku, aby nebyla zezadu placatá? Tím, že jsem ho nemohla nechat rovnou stát, aby se nezbortil a položila jsem ho, tak se mi trošku sploštěl...chudák, no nemá to se mnou jednoduché 😉

broucek2
10. jan 2013

@florentina super dort

lamps
10. jan 2013

@florentina tchán je bombový, on má normálne omrznuté fúzy 😀 😀 😀, aby nebol placatý - možno by pomohlo keby si ho nechala vytvrdnúť na vate, na ktorej máš potr. fóliu
@moka hmotu si vyvaľkaj úplne na tenučko, nechaj ju chvíľu obschnúť a až potom vykrajuj písmenká, keď tou liškou na písmená buchneš o stôl, písmenko ti vypadne a na kedy potrebuješ to bábo? Formičku mám doma

pralinka25
10. jan 2013

@florentina tie fuzy su genialne 😵

dievcata slovenske neviete ci nemaju niekde v akcii maslo prosiiim?

moka
10. jan 2013

@lamps super, ďakujem za radu 😉 Budúci týždeň by sa dalo to bábo?

lamps
10. jan 2013

@moka a ešte som zabudla, že treba tou lištou, keď ju budeš mať pritlačenú na hmotu tak pobehať po stole, dobre pošúchať, aby sa písmenko pekne otlačilo. Na bud. týždeň už potrebuješ mať bábo doma? Aby som ho urobila trošku dopredu, aby stihlo vytvrdnúť a nezdeformovalo sa cestou

levandulka3
10. jan 2013

@lubicakovac mala som raz na kvety veľmi rýchlo tuhne ale dá sa na tenúčko vytvarovať na lístočky, no a je dosť drahá

pristela
10. jan 2013

@florentina jeemine ten je bombovyyyyy, a tie omrzlinky na fuzoch 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 si hviezda !!!!!! len to že prva postavička prosím ťa zmaž, bo tu budeme mať depky z teba 😝

moka
10. jan 2013

@lamps áno, budúci týždeň by som ho potrebovala. Dalo by sa?

florentina
10. jan 2013

@broucek2
@lamps
@pralinka25

děkují holky, děkujííííí moc 😉

@lamps promiň asi jsem trošku natvrdlá 😅, na čem že bych ho mohla nechat vytvrdnout?

@moka já jsem s tou abecedou bojovala několik měsíců, než jsem z ní vytlačila písmenko...vůbec mi to nešlo, až když mi to holky ukázaly /děkuji zlatíčka!/ na stretku. Navíc z marcipánu mi vytlačit písmenka nejdou jen z smartflexu. Já si vyválím hmotu mezi dvěma sáčky /normálně to nedělám, ale na tu abecedu jo/, nechám trochu oschnout, případně když to hodně lepí tak to strčím na chvilku do mrazáku a pak hodně přitlačím tu abecedu a ještě než ji nadzvednu tak s tím chvilku popojíždím ze strany na stranu na stole /tím se to písmenko oddělí/. Pak zvednu vrchní sáček a na spodním přenesu na dort. Omlouvám se za zdlouhavý popis, ale já s tím opravdu hrozně bojovala, už jsem ji i chtěla prodat, že mi to nešlo. Takto mi to konečně jde, ale jakmile je ta hmota teplá, měkká, tak to prostě nejde, jsou ta písmenka hodně jemná. Tak hodně zdaru 😉

lamps
10. jan 2013

@florentina nie si natvrdlá 😀 😀 😀 - urob si taký vankúšik z vaty a na tú vatu daj potravinovú fóliu, aby sa ti tá vata neprilepila na postavičku, len neviem, či vieš, čo je vata?

lamps
10. jan 2013

@moka bude stačiť, keď ti ho pošlem v pondelok, píšem ti IP?

florentina
10. jan 2013

@pristela Žanetko, normálně jsi mi tady vehnala slzičku do očka...fakt....taková pochvala od tebe, děkuji, to budu mít dnes krásné sny! No myslím, že to tak horké nebude, ale i tak jsi mě hrozně potěšila! 😉 😵

lamps
10. jan 2013

@florentina Žanetka, ti pravdu povedala, lyžiar je bombový 😅

moka
10. jan 2013

@lamps oki :o)

florentina
10. jan 2013

@lamps jé jasně, děkujíííí! Ano, jak to tak vypadá, vata je po našem tak jako po vašem...to isté 😉 ...už tomu rozumím, já jsem to nejdřív nepochopila, jsem si říkala, že potravinářská folie není na žádné vatě a že zase dát to jen na vatu by nešlo, že by se to přilepilo...ale že bych si měla dát vatu a na to folii, to mě nějak neseplo... 😅

florentina
10. jan 2013

@lamps juj, jsem tady až do stropu poskočila....děkujííííí zlatíčko a také ti přeji krásné sny.... 😉

pristela
10. jan 2013

@florentina a vsak pravdu som napísala 😵 tak si tie sny uži hooodne vela nocí 😀