Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
15. jan 2013

baby torta v akcii 😀 moji švagrovci 😉

jakelina
15. jan 2013

@eliska22 tak to je fakt velká dorta.
A jak jsi dopadla s tou třípatrovou???Co řekly na rozpis cen za suroviny????

njonja
15. jan 2013

@lussy23 tie jednoduche - neralne, kratko, taku hodinku. To je len take hrajkanie. Tie realisticke od 3 hodin vyssie. Niektore aj do 5 hodin. pripajam moju prvu postavicku, ako si chcela a zaroven tretiu tortu, co som spravila.

mariann2
15. jan 2013

@florentina pravdu ti poviem, po tej päťke som si povedala, že už čísla robiť nebudem, chcela som ju potiahnuť jedným kusom poťahovky a bolo to hrozné, ešteže som to mohla maskovať trávičkou, domčekmi, jazierkami a kadečím iným, inak neviem, jediene potiahnuť zvlášť vrch a zvlášť boky, no neviem, je to komplikované 😝 a hoci ja mám výzvy rada, toto sa mi nepáčilo

nika222
15. jan 2013

@njonja krasna torta na to, že tretia v poradi 🙂 Prosim ťa ako fotíš tie torty? Tie obrazky su bohovske? Nejaké špeci svetlo dodávaš alebo je to foťákom? Máš zrkadlovku aleo obyčko foťák ? Mm chce kupit teraz novy foto a špekulujeme aby dobre fotil aj torty 🙂

florentina
15. jan 2013

@mariann2 no já jsem si to trochu myslela, jsem ráda, že jsi to napsala, možná si to ještě rozmyslím 😅 ...né že by mé kulaté dorty už byly nějak dokonale potažené, ale už cítím, že mi to jde docela od ruky bez větších obtíží, už se u toho netrápím a tak jsem chtěla zkusit něco jiného, abych natrénovala. Ale zase si říkám, jestli si moc nevymýšlím. 3D dort dělat nechci, to by malá asi obrečela krájení a tak jsem myslela na toto. Ale odrazuje mě už to pečení kropusů, tak možná vyměknu 😅

mariann2
15. jan 2013

@florentina nechcem ťa odradiť, ked je to pre vás, tak kľudne vyskúšaj, prinajhoršom budeš maskovať a možno budeš prekvapená a pôjde ti to lepšie ako mne

vlada111
15. jan 2013

@jakelina no to by bolo. To idem robiť mojej na krst - 20 hostí 😎

vlada111
15. jan 2013

@dm1
@pipka ja by som ju nerobila pásikavú, načo. Mne to nepríde také zložité len tie krémy urobiť a klasickú piškótu nejakú. len sa teda bojím, aby mi to necaplo. Alebo ju urobím na naše ďalšie stretko? 😉

vlada111
15. jan 2013

@lucula73 a aká bola? Bola veľmi labilná?

dm1
15. jan 2013

@vlada111 priklanam sa k variante na stretko 😀

pipka
15. jan 2013

@vlada111 ja ju rozhodne zjem aj nepasikavu 😀

vlada111
15. jan 2013

@pipka na stretko by bola pásikavá 😉

cinnamon111
15. jan 2013

Poprosím vás oradu...... Už som to tu aj čítala, ale nezapamätala som si názov tej poťahovacej hnoty na tortu. Ako sa to volá ? Poprípade čo mi odporúčate. Idem takú toru piecť prvý krát, tak by som potrebovala poradiť, s čím sa dobre pracuje, poprípade aj e-shop, kde to kúpim. A či je treba aj to hladítko. Ďakujem za všetky rady.

muffinka8
15. jan 2013

@cinnamon111 "hladítko" - žehličku treba, je to veľmi dobrá pomôcka. Mne ale aj mnohým sa veľmi dobre pracuje so Smartflexom velvet.

cinnamon111
15. jan 2013

@muffinka8 a kde to kupuješ ?

dm1
15. jan 2013

@cinnamon111 hladitko isto ano a skus si pozriet u vas v cinskych obchdoch ci nemaju lebo tam sa da kupit aj za 1 eur a je dobre netreba drahsie z e-shopu. A suhlasim so smarflex velvet je to univerzalna hmota

cinnamon111
15. jan 2013

@dm1 a keď si vymodelujem z tej hmoty niečo, tak čo s tým mám spraviť.... ja som modelovala z marcipánu také topánočky, boli krásne, ale spravila som chybu, dala som to do mrazničky a potom sa to na tej torte celé roztopilo. Asi som to mala dať vyschnúť, alebo čo.....Takže, keď si vymodelujem z tejto hmoty topánočky, čo ´dalej, aby boli pekné??
Do toho číňaka zájdem a pozriem to hladítko.

dm1
15. jan 2013

@cinnamon111 treba to nechat uschnut na vzduchu volne pri izbovej teplote a potom schovat napr. do krabicky, dozy aby sa na to neprasilo

cinnamon111
15. jan 2013

@dm1 jeej, dakujem, už som pozeral ten Smartflex velvet, to balenie 1,4 kg mi vydrží na koľko tôrt- klasických okruh. tvar. Alebo mám kúpiť viac.

eliska22
15. jan 2013

@jakelina keĎ brali tú 3 posch., tak som nebola doma, dávala im ju moja mama a nič nevraveli, peniaze mi dali, čo som si zapýtala 7,8 kg - 60 eur 😉 dala som im ju lacnejšie, ale za robotu mi vyšlo cca 20 eur, aspoň niečo 😝

dm1
15. jan 2013

@cinnamon111 vzdy potrebujes mat trosku viac hmoty aby si to pekne potiahla takze rataj tak 2 torty a este ti zostane na ozdoby pripadne 3 mensie jednduchsie zdobene

jakelina
15. jan 2013

@eliska22 možná líp, že to dal někdo cizí. 😉

jakelina
15. jan 2013

@cinnamon111 to máš na dvě takové střední dorty.

marecita
15. jan 2013

Prosim vas nemate nerobili ste nahodou niektora tortu s LPS zvieratkami .pošlite prosim fotky .moja dcerka si rozkazala na narodeniny taku .velmi pekne dakujem

florentina
15. jan 2013

Tak děvčátka moje, naposílala jsem mamce ty nádherné inspirace co jste mi tu hodily, na tu oslavu dvojitých 60 /bude slavit s kámoškou co má taky 60/, aby řekla co se jí líbí a dostalo se mi odpovědi, že dorty jsou nádherné a že sice chce něco wauv...., ale že na tu oslavu se nehodí, protože jsou moc elegantní, neb slaví v nějaké hospůdce. No já jsem původně chtěla něco elegantního, podle mě se to na tu příležitost hodí, ale podle mamky ne. Takže mám ještě jednou prosbu, nemáte nějaké inspirace na pěkné dortíky, ale né moc elegantní, spíš asi něco veselého /ale ne dětského/, barevného a neotřelého....si zase vymýšlím, co? 😀 Jo a lodičky - botky ne, to bylo zamítnuto, že to už ve svém věku nenosí....děkujiiii!

stankapk
15. jan 2013

@marecita ja som robila jednu, neviem či ti to pomôže. mám ju aj tu v mojom fotoblogu.

mysiatkoo
15. jan 2013

@koira rado sa stalo ;)

florentina
15. jan 2013

@marecita
@stankapk holky a co jsou to LPS zvířátka?

stankapk
15. jan 2013

@florentina Little Pet Shop