Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
21. jan 2013

@wera.g Parááááádne.... 😉

bzucinka2
21. jan 2013

@pristela to mas pravdu, aj na to som v noci myslela, ze ktovei ako dlho ju mali na stole a ci potom bola vobec v chladnicke, lebo toto sa mi este nikto nestazoval a to fakt nerobim torty tyzden vopred... 😒 ale tak co uz zobrala to sportova baba, tak sa nebudem teraz tyzden trapit... 😅
@jakelina
@rachel36a
@bambula1307
@dm1 dakujem babulky, som rada, ze vas mam, tak pekne viete podrzat a o radeni ani nehovorim, tak ma aj mrzi, ze sem poslednu dobu nejako nestiham ani chodit, ani torty pridavat ☹

bzucinka2
21. jan 2013

@monline skus pozriet medzi cukrarkami na tortyodmamy.sk 😉

janula.h
21. jan 2013

@bzucinka2 presne to ma napadlo že či ju vôbec dali do chladničky 😉

bambula1307
21. jan 2013

@bzucinka2 no to je jasne..treba podporit, ak vidim, ze niekto si fakt vymysla a trepe somariny..keby bolo 30st.tak je to o inom,..ale toto fakt sila.
Ja sem tiez moc nestiham a uz peciem len pre nas...bola jedna krstinova pre dcerku..no uz som nepridala sem.....akosi som vypadla a nepocitujem potrebu prispiet 😉
Ale no sem tam idem kuk co mate nove a krasne torticky olajkovat 😉

lubi22
21. jan 2013

Nadherne torticky pribudli cez vikend 🙂

Mohla by som poprosit o radu? Ako urobim taku tu pavucinu z hmoty? Ja robim so smartflexom, ale na tak tenucko a rovnako to nevyvalkam, ako robite pavucinku? Syncek ma narodky o nieco vyse mesiaca a cakaju ma spidermanove torticky, to je teraz jeho, len dumam nad tou pavucinou, ako to dat do takeho tvaru, a aby to bolo pekne rovnomerne 😅 Dakujem krasne 🙂

dadka212
21. jan 2013

@lubi22 daj si hmotu do lekárskej striekačky, šupni to na pár sekúnd do mikrovlnky a potom to tou striekačkou budeš vytláčať....ja to tak robíma suepr, tiež mám smartflex....ked ti to pojde ťažko tak znovu šup do mikrovlnky 😉

sisix
21. jan 2013

@lubi22 pouzi strikacku

sisix
21. jan 2013

@dadka212 si byla rychlejsi 🙂

florentina
21. jan 2013

@lifinka děkuji a přání vyřídím 😉 ! Ráno si hned hrála s chobotnicí, upadla jí nožička, jsem se bála, že bude brečet /tedy Johanka, né chobotnice/ a Johanka strčila nožku do pusinky a říká mňam....a hrála si dál 😀
@jakelina děkuji sluníčko!

lubi22
21. jan 2013

@dadka212 @sisix - dakujem krasne, uz som tu zaregistrovala raz, ze ste sa bavili o striekacke z lekarne, ale nenapadlo ma, ze ten smarflex by tak zmakol, ze by bol vytlacitelny striekackou. Dakujem za radu, vyskusam 🙂

bzucinka2
21. jan 2013

@bambula1307 vsak to to a este ked zacnem chodit do prace koniec... ☹

bzucinka2
21. jan 2013

@lubi22 ja som robila aj tak ze som valkala, potom som pouzivala tu odmerku z liekov pre deti, teraz mam extruder, ale da sa aj bielkovou polevou 🙂

lubi22
21. jan 2013

@bzucinka2 - dakujem za tip, odmeriek z nurofenov a panadolov je doma dost, vyskusam 🙂

jakelina
21. jan 2013

Moje večer dodělaná. Já jsem přišla z divadla a ještě jsem se mordovala s dortem. 😝 😝 Dnes pracuju z domu, tak to je fajn. Stejně jsem bez auta, musela bych jinak do kanclu autobusem. V servisu nám po té nehodě řekli týden bude trvat oprava a teď to přestříkávají a prý další týden musíme čekat. Vrrrrrrrrrrrrrr. 😝
Dort je mascarpone krém s meruňkami na přání pro synovce, takže jenom za suroviny. Potaženo Smartflexem, váha 3,2 kg a to chtěl tak 2,5 kila. Zase jsem to neodhadla. 😀 😀 😀

florentina
21. jan 2013

@jakelina nádherné srdce. Myslím, že obdarovaná slečna bude v "sedmém nebi"! 😉

jakelina
21. jan 2013

@florentina děkuji, jsi zlatá. On mi teda dost nadiktoval co tam chce a byla to dost hrůza, tak jsem to trochu poměnila, protože jinak tam chtěl těch srdíček mnohem víc a ty růže v řadě po obvodu dortu jednu za druhou nasázené jak housky na krámě. 😀 😀

florentina
21. jan 2013

@dadka212 a chtěla jsem napsat, že děkuji za nápady k přilepšení krému. S pudinkem a ořechy byl o mnoho lepší. Na mě byl tedy i tak moc sladký, ale chutnal mi. A je to hodně o chutích....můj taťka z něj byl úplně nadšený, chválil a nahlas a to on normálně vůbec nedělá.

florentina
21. jan 2013

@jakelina to víš, co by nediktoval, když je to "zadarmo" 😎 ....ale myslím, že i tak bude moc spokojený. Ale je vidět, že je hodně zamilovaný...když jde hlavně o počet srdíček a růží...jé to je tak krásné, to k tomu věku tak patří....úplně jsem se vrátila o pár let zpět 😀

dadka212
21. jan 2013

@florentina nemáš vôbec za čo 😉 mne tiež samotný moc nechutí a tento "vylepšený" je omnoho lepší ja ho dávam aj do marlenky ale to bez pudingu, len maslo, salkok a orechy 🙂

florentina
21. jan 2013

@jakelina Je právě mě napadlo, ty máš taky tu růžovou silikonku, co nám koupila vecernicci ...jsou v ní knoflíky a tak....jak se ti s tím dělá? Já včera zkoušela poprvé silikonku, provázek, kolem toho dortu a bylo to super. Tak jsem pak chtěla udělat na dort knoflíky a vůbec mi to nešlo, tak jsem to vzdala a udělala srdíčka. Přemýšlím v čem to je. Jde o to, že jak jsou ty tvary mělké, tak mi ta hmota tam nešla dát. Když jsem to chtěla seříznout, či natlačit po okrajích, tak mi to vždy jakoby vypadlo....

florentina
21. jan 2013

@dadka212 😉 a máš pravdu, taky mě při ochutnávání napadlo, že tohle by do marlenky mohlo jít...tak to někdy určitě vyzkouším!

jakelina
21. jan 2013

@florentina mně to šlo super, dělala jsem knoflíky na ten medvídkový dort a ven mi to šlo krásně. Já jsem zase nezkoušela ty pásky, vadí mi ty spoje, že je to tak krátké. 😝 😝

florentina
21. jan 2013

@jakelina no mě to ven šlo taky krásně...právě až moc...prostě se to celé tak pěkně neobtisklo, pořád mi to z toho vypadávalo...asi to bylo tím marcipánem, příště na ně zkusím smartflex

jakelina
21. jan 2013

@florentina já dělala ze Smartflexu

mamina1978
21. jan 2013

Dievcata, tak ja som dostala objednavku na tortu pre znamu na 30 narodeniny......... 🙂 z coho sa sice velmi tesim 😵 😵 😵 😵 , no som bezradna, co urobit. Ja som vzdy dostala aspon ako take pokyny , ze aky tvar ma byt a aka plnka , aky korpus a ake farby, ake kvety,a z velkou radaostou som sa do detailov vysantila. Ale mala som aspon nejaky bod a smer z ktoreho som vychadzala, no a teraz to nechali uplne vsetko na mna .....a ja sa neviem vooooobec rozhodnut , co ☹ ☹ ☹ ☹
Viem , ze taka @pristela by sa s velkou radostou vysantila , ale ja sa patrim do tej skupiny dievcat , ktore ked maju volnu ruku , tak prave vtedy nevedia co. Hlavne si lamem hlavu nad tym , chcela by som , aby sa im torticka pacila a chutila 😕 😔 Ale kazdy mame iny vkus a predstavu ako ma torticka vyzerat a chutit. A to, ze by som sa netrafila do vkusu danej zienky mi robi bolesti hlavky...... ☹ ☹ ☹ ☹
Ja viem pre seba, aku by som si chcela urobit ,vyskusat , ale co sa paci mne , sa nemusi im....... som total v rozpakoch. A je to na 16.2. takze mala by som o chvilku zacat nieco modelovat , aby to vyschlo. Mate aj vy take myslienky a rozpaky ako to co najlepsie a k spokojnosti oslavenkyne urobit ????? Ja viem, ze som perfekcionistka, ale v tejto situacii mi je to viac na skodu ako na uzitok
☹ ☹

florentina
21. jan 2013

@lilliaan no s potahováním 3D dortu mašinky, tedy jak na to, by ti měl asi radit někdo, kdo to už dělal. Můžeme se zeptat třeba @pristela , zda nemá nějaký tip jak na to. Já takový ještě nedělala, ale obecně, bych to dělala po částech, vyřezávala z moty dle tvaru a potahovala. Ono pokud si uděláš nějaký jednoduší tvar, můžeš zvládnout potáhnout i najednou a pak na to dát jen komín a nalepit okénka a tak. Čím složitější si udláš ten základní tvar, tím hůře ti to půjde potáhnout. Ale pokud si ještě žádný dort nedělala, možná se u toho budeš trápit. Ale zase můžeš tak hodně maskovat. Když chceš pěkně potáhnout kulatý dort, vyleze každá nerovnost, chce to trochu praxe. Nicméně věřím, že i tak to zvládneš, jen se chce obrnit trpělivostí a podívat na nějaké návody. I na potahování 3D dortů najdeš videa a fotopostupy...určitě i na těch zmiňovaných stránkách. A ještě mě napadá, zvaž, zda opravdu 3D dort chceš. Vypadá to efektně, ale třeba já bych se bála, že by to dcerka pak oplakala při krájení. Jako myslím, vzhledem k věku, včera oslavila 2. narozky, což budete vy taky. A když vzala za mašinku a tím ji oddělila střechu, hned začala natahovat, že co za neštěstí se talo, ale šlo to opravit hravě. Dnes s chobotnicí to už vzala sportovněji, jsem psala výše, ale i tak je ráda, že ta zvířátka má a jí se dort a s tímhle se může ještě vyblbnout.

florentina
21. jan 2013

@mamina1978 úplně ti rozumím. Zažívám to samé. Dělám teď dva dorty pro mamku k 60. /dvě oslavičky/ a jsem z toho už delší dobu docela streslá...vše je na mě, ale vše co jsem zatím poslala jako inspiraci nakonec nebylo úplně ono, vždy máma napsala proč toto ne, ale za to větu, že jí je to jedno, těší se, ví že to bude dobré a nechá to na mě....takže už mám uloženo spoustu inspirací a dlouho jsem nevěděla co. Teď už jsem se rozhodla, udělám max, ale i tak se bojím, že to nebude dle vkusu jak by si přála, ale když nevím co by si přála....už se na žádné inspirace nedívám, bych zase pochybovala 😀

mamina1978
21. jan 2013

@njonja nadherne auto 😵 😵 😵 😵 😵

A ohladne tej druhej zalezitosti............uprimnu sustrast 😔 😔 Ja som pred rokom a pol stratila ocka ☹((, a este dodnes to velmi boli ☹(((((................................... zelam ti vela sil...................................

lifinka
21. jan 2013

@jakelina krásný dort, stále více mě láká to drátkování kytiček 😀 se těším až se muž vrátí, to budu mít více času na tvoření 😀 jen nevím, co řekne on po půlročním odloučení 😀 😀 😀