Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
24. jan 2013

@mamina1978 já myslím, že stačí 26 a20

mamina1978
24. jan 2013

@tinamk Ten isty recept ako tu baby maju so slahackou, len ja tam davam miesto nej mlieko ( od oka ) 😉 , a nemusim sa strachovat , ze sa to skoro pokazi, lebo mlieko je pasterilizovane. Ved ked robia dievcata so slahackou, tak niektore ju vobec neslahaju.... 😉 🙂

pristela
24. jan 2013

@pralinka25 jasne, len ako vzdy pozeraj a ber datum s co najvacsou spotrebou

alexandrakocikova
24. jan 2013

@mizulienka ja poznám jednu,ktorá to robí doma...a že má objednávok...normálne podniká ako s tortami a koláčmi aj so slanými tortami ešte s jednou babou,lebo nestíha sama a robí to doma.takže hlavu hpore, vyskúšaj to. držím palce.každé podnikanie je s rozikom , ale ak máš zdravý optimizmus šupsa do toho

dada2007
24. jan 2013

@pristela ty si tela...........žiadna doobjednávka hudobných nástrojov.........ty minule bubny, oni teraz klavír....díky moc 😝 😝

pralinka25
24. jan 2013

@pristela to je jasne tiez vzdy hrabem az uplne dozadu 😀 dakujem

jakelina
24. jan 2013

@pristela a jaký komentář myslíš u té motýlkové dorty? Něco mi uniklo???

vecernicci
24. jan 2013

@jakelina uz lezim 😉 a manza me opecovava 🙂 ale ty teploty jsou hrozny, nesnasim to a to jsem mela teplotu naposledy pred 15 lety . Mozna proto to tak spatne snasim.
Kluci mi pujcili na chvili tablet, tak se muzu na chvili pripojit I v posteli 😉

vecernicci
24. jan 2013

@aduskatt
@florentina diky holky jen ze mam na vikend ctyri dorty, tak uvvidim jak mi bude ale jsou az na nedeli a mam koupeny rousky 😉

dm1
24. jan 2013

@alexandrakocikova doma ale nemozes podnikat s pecenim tort musia byt samostatne priestory 😝

mizulienka
24. jan 2013

@alexandrakocikova a ako to robi doma? ma zivnost, ako sme to tu pisali, ci iba robi akoze "nelegalne"?

dm1
24. jan 2013

@mizulienka najlepsie by bolo skusit sa porozpravat s niekym kto takto ma zivnost a robi to. Samozrejme nie potencionalneho konkurenta ten bude asi proti 😀. V TN je jeden chalan mlady on chodi aj na stretka a on ma prave takto otvorene a vypada ze ma veela roboty a dari sa mu.

pristela
24. jan 2013

@vecernicci no hlavne je , že maš len štyri !!! to zvladnes isto , bo žena jedna kolko si ty na seba berieš je moc a vydis uz si po kolikáty chorá ☹ ☹ ☹ dávaj bacha na seba , taka super ženska sa predsa musí šetriť pre ludstvo!!!!

@jakelina ale co som robila torticku tu s motylikami na posledy tak som k nej napisala aj rozpočet 🙂 a žienka si asi myslela že to asi bolo pre nu , ale kdežeeee 😅 , to bola len nahoda ze zrovna jej padla za obeť trocha času a donutenia sa pozerať chvílu na čisla a bločky 😀

baby ale mna tak napadlo , ked je to o tej zivnosti v pomoci domacnosti ved to sa musi pak davat torta aj blokom 😕 a následne vy ten blok musite zdokladovať, i ked keby sa da davat blocky aj z potravin tak aj rozdávať mozem 😀 😀

mizulienka
24. jan 2013

@dm1 Dani, ako to ma otovrene ako prevadzku? ze samostatne priestory a tak, alebo robi doma?

lifinka
24. jan 2013

tak dnešní dokončená. A koupila jsem si nové odstíny Wiltonek burgundy a Moss green, ty lístky jsou z té nové gelovky M.green. 🙂

dm1
24. jan 2013

@mizulienka ma samostatne priestory je to mlady chalan fakt by si to na neho nepovedala ze pecie pockaj dam ti link. Pecie normalne aj zakusky a tak https://www.facebook.com/jakub.molec/photos?ref...

anibas
24. jan 2013

@dm1 Danka on je vyučený cukrár však ? Jakub TN z TOM

dm1
24. jan 2013

@anibas jj je z hotelovky tusim

tinamk
24. jan 2013

@mamina1978 dakujem skusim to tak tiez spravit a je to ina chut oproti tej pribinacikovej so slahackou? a cca nevies odhadnut kolko ho tam davas? ci tolko kolko slahačky?

alexandrakocikova
24. jan 2013

@dm1 no ale ona tak podniká a legálne, takže asi to nie je uplne tak.....šak 90% pekárok pečie doma

alexandrakocikova
24. jan 2013

@mizulienka nie robí legálne...ale šak 90 % cukrárok robí doma a legálne...šak majú reklamy všade

pristela
24. jan 2013

@alexandrakocikova jooj mat reklamu neznamena ze to robi legalne a ani ked je vyucena cukrarka a pecie doma neznamena ze to robi legalne , ked ti ukaze papiere a da ti pri odovzdani torty do ruk blok z registracnej pokladnice kde bude mat ičo, dičo v tedy jej uverim ze to robi legalne

alexandrakocikova
24. jan 2013

@pristela hmmm,tak potom neviem, ale šak myslím, že by jej prišla kontrola....

dm1
24. jan 2013

@alexandrakocikova presne ako pise pristelka doma piect torty legalne nie je mozne a vsetko co vidis baby ako maju veby, reklamy.... tak 99% to ma len ako "hobby"

alexandrakocikova
24. jan 2013

@pristela to, že mi nedá bloček neznamená, že to robí nelegálne....je to o dohode, že mito dáva lacnejšie.má na to firmu, ktorá je zapísaná v registri

alexandrakocikova
24. jan 2013

@dm1 nemôžem súhlasiť

alexandrakocikova
24. jan 2013

@dm1 možno majú niekde doma prístavbu,vktorej to robia...ato aj maju

dm1
24. jan 2013

@alexandrakocikova moze mat firmu a byt v registri ale nie s predmetom podnikania doma na cukrarcenie ako cinnost musi mat nieco ine uvedene pripadne oficialne robit akoze niekde inde. To doma proste nejde. medovniky sa daju este obist ked narazis na ochotnych na urade ako dekoravny pernik ale torta dekorativna byt nemoze 😝

dm1
24. jan 2013

@alexandrakocikova no ale to je rozdiel robit to doma a robit to doma v pristavbe.... to samozrejme moze ak splna podmienky a ma 3 miestnosti, povolenie od hygieny, vyucenie v oborre alebo garanta ci ako sa to vola.

alexandrakocikova
24. jan 2013

@dm1 no, ale može to byť doma....vyučenie v odbore, to teda neviem....netuším...neviem ako je to v potravinárskom priemysle, ale sranda je, že kozmetičku môže robiť hockdo....