Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bimbas
16. feb 2013

ženičky ,poraďte, prvýkrát som piekla tortičku na zakázku a vôbec neviem koľko mám za nu pýtať ☹ torta má celkovú váhu 2,4kg, dakujem

eliska22
16. feb 2013

@bimbas 24 eur 😉

jakelina
16. feb 2013

@dajna11 možná úplně nádech zelené bych zabarvila a zbytek dostínovala.

maya30
16. feb 2013

@mizulienka davam jeden sacok 500g, ked robim plnku s 2 mascarpone...v tom aute boli 2 plnky, dole mascarpone s malinami a hore kakaovy pribinak s bananmi 🙂

lokalistin
16. feb 2013

@muffinka8 dakujem sova je z burizonovej hmoty

vsetkym dakujem za paci sa mi

cabalkova
16. feb 2013

Ahoj holky, pridavam po delsi dobe prispevek, svuj asi paty potahovany dortik pro dcerku kamaradky. Ja jsem spokojena, vidim, ze mi to jde pokazy lip, ale mam dotaz: jak funguje original lepidlo? Ja si rozpoustim hmotu v alkoholu a tam, kde mi tohle "lepidl" vykoukne, je pak videt leskly flek, kupovane to nedela? A druhy dotaz: pouzivate na krem paletovaci nuz? Nebo cim dortik potirate, aby byl pod potah pekne vyrovnany? Porad s tim lehce zapasim. Jo a korpus cokoladova z kakaa a hrube mouky a krem z ledovych kastanu, nejosvedcenejsi kombinace.

maya30
16. feb 2013

@florentina to srdce som zabudla vysvetlit ze to chcela pani pre manzela na 17. vyrocie svadby 😉 viem si to predstavit bez tych blbosti, ale ona to tak chcela 🙄
Ked mi prisla ta farba tak som sa zlakla ze mi to nebude dost 😅 na fotke to vyzera velke a v skutocnosti taka flasticka 😨 Nevedela som to ponatierat pekne rovnomerne, ved je to aj vidiet, ta tvoja strieborna torta vyzerala ovela lepsie, u mna hlavne ta strecha je sama cmuha, mozno mam zly stetec, neviem

maya30
16. feb 2013

@muffinka8 dakujem, no dufam ze take po mne dlllho nebudu chciet, ani ja nemusim dopravne prostriedky kazdeho druhu 🙂

dada2007
16. feb 2013

@maya30 ja ked farbím, tak hubkou na riad.....nie štetcom........ možno ti to pôjde s tým lepšie, vyskušaj 😉

vlada111
16. feb 2013

@dadka212 neverím 😀

maya30
16. feb 2013

@denisak77 ja objednavam z jedleobrazky.sk a doteraz som bola spokojna, ale prave tento tyzden mi prislo to sudoku a znak fcb a nie som spokojna, tiez som lepila gelom a hned bola akoby premocena, este sa mi to nestalo, stale objednavam len tie obycajne tenke ale tieto akoby mali bud menej farby alebo boli tensie 😠

maya30
16. feb 2013

@dada2007 asi by som si netrufla hubkou lebo som potrebovala vynechat miesta na okna, na okruhlej iste skusim, dík 🙂

florentina
16. feb 2013

@dedenini no gumovou podložku mám taky a už ji používám jen když něco modeluji, tak to dělám na tom. Ale na to vyvalování se mi to neosvědčilo, vždy se marcipán přilepil na podložku a podložka se hejbala na stole a nevyválela jsem nic. Takže umýt stůl, pořádně podsypat ..i průběžně, jak se polocha marcipánu zvětšuje, aby bylo pořád podsypáno a jde to úplně bez problémů.

janula.h
16. feb 2013

hellou krásne víly pridávam víkendovky tá schizo torta je celá nápad zákazníčky že kvety sieť a volejbalka 😀 akože mám svoj názor a telefonovala mi snáď 100 x aj nákres mi dala ale hlavne aby bola do 4 kg max 😀 proste americké torty slovenské ceny 😀 takže pri oboch som mala všetko nadiktované 😀

florentina
16. feb 2013

@maya30 no vidíš, jsem ti měla napsat, že je to jen malá lahvička, ale mě po natření dortu ještě půlka zbyla, tak mě to nějak nenapadlo. Tak nevím čím to, možná by pomohlo příště trošku naředit v alkoholu, to vypadá, že jsi tu barvu měla hustější než já. Nevím, zda stáří produktu či jiná šarže výrobku na to může mít vliv. Mě se s ní dělalo super, ale taky ten povrch nebyl úplně čistý, tím natíráním jsou vždy ty tahy štětcem trochu vidět. Na to je sice ten sprej lepší, ale mě prostě přišel málo stříbrný....

romy01
16. feb 2013

@lamps ahojky, tvoje torty sú ozaj krásne a navyše máš krásne deti, tak nech ti tí ľudia vylezú na hrb, nevšímaj si ich. Je fakt, že niektorí sú závistlivý ale hlavný problém je, že nikto z nich nikdy neupiekol nič podobné ako ty. Aj ja som zistila na mojej prvej torte aká je to piplačka a ako dlho trvá dať tortu dokopy a ti poviem, že robič torty nie je na zárobok ale možno skôr re potešenie alebo aby sa človek nezblbol na materskej v jednom kolobehu s deťmi. Držím ti palce, nech sa ti darí a aby ste aj tých euríkov mali viac v rodinke.

lamps
16. feb 2013

@romy01 ďakujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

reruna
16. feb 2013

můj dnešní, potah je mmf i ozdoby, nemám doma už nic jiného a podle toho to vypadá, ta spodní krajka se vyloženě nepovedla a kleštičkování taky moc nešlo, hrozně se mi to lepilo, asi málo cukru, zlatý smartflex, musím si objednat, ten koš růží bych bez toho neudělala...

reruna
16. feb 2013

@cabalkova nádhera, já mám jen obyč kuchyńský nůž a lepit můžeš jen čistou vodou, lepidlo nechává viditelné lesklé flíčky i mě, mám pipping gel

florentina
16. feb 2013

@cabalkova nevím jak přímo lepidlo, já používám na vše pipping gel a ten to dělá taky...když ti někde ukápne, tak i po utření je po něm lesklý flek. A nevím co je paletovací nůž, používám něco podobného, ale kupovala jsem to jinde, foto jen pro inspiraci
http://www.gastrozone.cz/roztiraci-nuz-zahnuty-...

cabalkova
16. feb 2013

@florentina Diky, to je ten paletovaci nuz, prave. 🙂 a na piping gel mrknu... stve me, ze je lepeni videt.

florentina
16. feb 2013

@reruna no ale je krásný, takový jemný...mě se moc líbí.

florentina
16. feb 2013

@cabalkova no tak jsem zase o něco chytřejší 😀 ... já nevím jak to lepidlo vypadá, ale asi to bude na podobném principu. Já koupila hned na začátku ten pipping gel, že se dá použít nejen jako lepidlo, ale i na vodní plochy a jsem s ním spokojená, navíc byl tuším levnější a větší než originál lepidlo co jsem viděla, takže už jsem u něj zůstala.

reruna
16. feb 2013

@pristela a jakou fintu sis našla na salko s máslem, to by mě zajímalo,ten se mi taky párkrát sekl

lokalistin
16. feb 2013

@cabalkova tak lepidlo ti nechava az flaky kukni sem http://tortyodmamy.sme.sk/narodeninove/cokolado... jak som lepila ten ornament mi to kveclo a uz to nedostanes prec ani za svet 😝 ja tiez pouzivam paletku,ale aj tak nemam tie torty tak krasne ponatierane jak baby
@florentina to je paletka

eliska22
16. feb 2013

@reruna mne sa zase lepšie poťahuje z MMF, lebo smartlex rýchlo schne, nestíham mu 😀 aj sa mi hrozne zle vaľká aj si ho nahrievam v mikrovlnke, ale to je furt také tuhé jak šľak 😠

pristela
16. feb 2013

@eliska22 pridavam sa , tiež to isté 😀

@reruna nerobim ju šlahacom ale mixerom s nožmi 😉

mimcak
16. feb 2013

Len tak narýchlo sem vložím foto môjho prvého torza. Čo vy nato? Viete,že ma to aj celkom bavilo 😀 Váha 7kg,parížsky krém,jahody,maliny.

miciatko
16. feb 2013

@lamps ja som raz citala : ludia si zavidia aj pekne pocasie na pohrebe 😒 😀 😀 😀 😀 😀

viac ani netreba dodat no nie ??

zuzana92101
16. feb 2013

@dadka212 ja to tiez nechapem, na inych veciach nesetria, kupia si aj cigaretky a pod veci, tak preco si aj nepomaskrtit 😝
Fuu, to zrusenie torty, tak to je hrozne smutne, ze taky mlady chalanisko zomrel... ☹ Namiesto veselej narodeninovej, skor smutna torta na kar ☹