Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eeffka
2. mar 2013

@79zuzana
@lokalistin
@lokalistin
@pipka

no uz mame po oslave... 😎 , mala ma iba1. rok tak jej to bolo ukradnute ci Minnie ci Mickey, ale 8r to uz ofrflala.... vam poviem ze jedine co zachranilo cukrarke cest bola ta torta aj ked som ani nedufala ze dnu bude banan podla objednavky 😀 a bol 😀 , necakane prekvapenie.
Prerobit sa to nedalo lebo ja som chcela MM z mikiklubiku, take 3kruhy a ona mi spravila Minnie s vytvarovanou tvarou, cize ak som nechcela ostat s holou ritou brala som... nastastie pre dcerku.
acj jaj... keby sm jej neposlala fotku na FB pochopim, ale ked poslem a ze TOTO... nuz nevyslo. samo ze som jej povedala ze to co je? a to nebola Minnie? no uz mi siel tlak hore... ale ponahlala som sa.

pipka
2. mar 2013

@denuschka7 perfektnaaaaaa korytnacka ...naco ta skromnost, ved je dokonalaaaa 😎 😎 😎

pipka
2. mar 2013

@eeffka no tak jedine stastie, ze mas dceru 😅 😀 😀

ja mam doma dvoch takych mickey fanatikov, ale nastastie moj maly miluje aj minnie, tak haaadam by az taka tragedia nenastala, keby som mu dala minnie 😅 😅 😅 aale jasne...ze len keby som sa pomylila ja 😀 😀 😝

keby mi to spravila ina cukrarka, ktorej za to platim, tak koniec...jej posledna objednavka 😝 😅

lifinka
2. mar 2013

Dort dokončen na zítřejsí oslavu 5. narozenin mého Ivoška 😀. Pár detailů chybí, ale už jsem na vše neměla nervy 😖

jakelina
2. mar 2013

@lifinka já mám tento recept, upečeš, nemusíš rolovat, jenom necháš vychladnout. Dělám ji dvacet let a nikdy mi nepraskla.
5 vajíček
5 lžic cukru krupice
5 lžic polohrubé mouky
2 lžíce kakaa nebo ořechů
když chceš světlou verzi, tak dáš 7 lžic polohrubé mouky
špetka soli do bílků
Ušlehat bílky, žloutky ušlehat s cukrem a postupně po lžičích zašlehat mouku a když děláš kakaovou nebo ořechovou ty ořechy. Nalít na pečící papír.Peče se do růžova při 170 stupních, nepřesušit, ještě dojde na plechu. Nemotat

lamps
2. mar 2013

@janula.h PDT je veľmi mastná, ja maľujem buď na MMF, Smartflex a teraz som mala nejaký fondán a neviem si spomenúť na jej názov 😕
@zuzana92101 no trepkali by ste sa do PE 😀 😀 😀
@pristela 😀 😀 😀 😀 len od teba budem aj zálohu pýtať, aby som nedopadla ako s tortou pre @pipka - tá si zajednala tortu a doteraz ju má u mňa v mrazničke 😀 😀 😀 😀 a dúfam, že budeš chcieť na malú tortu veľa kadejakej hávede a kvetov 😀 😀 😀

lamps
2. mar 2013

@zuzana92101 @pristela pre vás urobím akú si len zažiadate 😀 😀 😀 a budete to mať aj so zľavou a kávičkou

lifinka
2. mar 2013

@jakelina děkuji, no není to lehké, všechny tetinky mi říkaly rolovat za horka a tak to dopadlo! A myslíš, že by mohla být z hl. mouky? Budu dělat jen světlou, takže cukr bude stejný?

simonova815
2. mar 2013

@lamps uzasna!!!!!

lamps
2. mar 2013

@janula.h túto hmotu som mala teraz, robila som z nej aj tú ryšavú vílu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/fondan-06...

jakelina
2. mar 2013

@lifinka cukr bude stejný, já někdy dávám dvě lžíce hladké a zbytek polohrubé, ale jenom z hladké jsem ještě nedělala. Však zkus. 😉

lifinka
2. mar 2013

@jakelina no a nebo proto praskala , že byla z hladké... dobrá tak ji zítra ještě vyzkouším hned ráno, už nemám ani jedno vejce 😠

jakelina
2. mar 2013

@lifinka právě tady ta je fajn, že se rolovat nemusí, já to na tom plechu přímo naplním, potom chytnu ten papír a postupně to roluju a stahuju, aby tam nebyl vzduch.

simonova815
2. mar 2013

@maya30 krasna praca a ano zdlhava a neohdnotena.....

lussy23
2. mar 2013

@lifinka krásna

jakelina
2. mar 2013

@lifinka snad mě nebudeš proklínat, mně se vždycky povede. Když doma nic nemám, tak upeču, ještě i trochu teplé natřu frutafilem a hned stočím a kluci sní za hodinu 😀 😀 😀

lussy23
2. mar 2013
mimcak
2. mar 2013

@maya30 to tvoje auto je perfektné 😵

rosienka
2. mar 2013

Wow baby, ked sa tu pozeram ake krasne torty tu vytvarate tak sa mi zda, ze ste vsetky cukrarky. Alebo ako ste sa dostali k vyrobe toriet z marcipanu? A ako ste sa to naucili? Do minuleho roku som nic o takychto marcipanovych tortach netusila a zrazu su vsade, totalny hit! 😀 Tiez by som sa to chcela kvôli dcerke naucit, ale neviem ako na to. Ako sa napr. robia tie rôzne tvarovane torty? Ako to vyrezat, zlepit, cisto potiahnut, modelovat ... Dajte mi prosim nejake tipy ako zacat. 😕

lamps
2. mar 2013

@pristela
@jakelina
@aduskatt
@zuzana92101 fuuuuuuuuuuuuuuuuj, vy ste ku mne aké nemilosrdné, toto sa robí? takto ste sa proti mne dali, to asi ani nepredýcham 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a budem mať z takýchto požiadaviek ťažké sny 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

evala777
2. mar 2013

ahojte pridávam svoje to druhé mal byť akože poník....no figurky nie sú moja silná stránka 😝

denuschka7
2. mar 2013

@benjik
@lokalistin
@pipka
jeeeej baby dakujem 😉 strasne ma to bavi a som rada po vasich komentoch ze asi nebudem uplne strateny pripad 😀

denuschka7
2. mar 2013

@lussy23 dakujemeeee 😉

lamps
2. mar 2013

@rosienka presne taký istý dôvod, ako máš ty som mala na začiatku svojho pečenia aj ja - chcela som urobiť tortu pre dcérku k 5. narodeninám, tak som si vyhľadala na nete recept a tortu som robila podľa neho. Dôležité je čítať - doporučujem aj túto diskusiu, je v nej veľmi veľa užitočných rád a tipov a pozerať videá a potom sa treba pýtať ak budeš mať nejaké otázky.

mimcak
2. mar 2013

@artepf úžasné tortičky jedna krajšia ako druhá 😵 😵 😵

pristela
2. mar 2013

Holky aha čo mi ted prislo 😀 😀 😀 ale nerehocte sa moc bo ja už staršia osoba 😝 a este som piekla nasim doma čisty korpus , kedze mi este aj odrezky z mrazaku tajne pojedli 😠 tak som skusila bodkovaný 😀 😀 😀

pristela
2. mar 2013

@evala777 tá kabelka je uuužasná 😵 😵 😵 😵

bmmz
2. mar 2013

@pristela das navod na bodkovany korpus, dik