Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mariann2
12. mar 2013

@barborkam ja som na začiatku nosila všade tortičku ako darček, ono keď tortičky ľuďom chutia a páčia sa, tak posúvajú info ďalej, jeden povie druhému, druhý ďalším dvom....ale nejde to zo dňa na deň. Určite by som to neriešila formou inzercie, lebo kým to nerobíš torty legálne, tak oficiálne predávať nesmieš 🙂, jedine piecť ako amatér "rodine a známym"

79zuzana
12. mar 2013

@denuschka7

RED VELVET CAKE

200g maslo
250g muka hladka
40g kakao
1 1/2 cl prasok do peciva
225g kryst. Cukor
2 velke vajicka
250 ml kysle mlieko alebo kysla smotana
1 PL vinny ocot
1 cl soda bikarbona
1/4 cl cervena farba _ gelova

Piekla som na 160 stupnoch asi 60 minut.

KREM

400g Mascarpone
125g maslo
125g praskovy.cukor
1/2 cl vanilkovy extrakt

Piekla som to v 23cm forme a cesto bolo vysoke 4 cm, tak na vacsiu tortu treba dvojnasobnu davku. Cesto nie je velmi sladke, ale vyvazi sa to sladkou plnkou. Je vyborne cokoladove. Nepouzivajte margarin, ale ciste maslo inak to zmeni chut.

barborkam
12. mar 2013

@mariann2 dakujem za infosky. Zacala som tiez rozdavat po susedach, tak budem cakat dalej a snazit sa, aby sa to snad rozbehlo. A este sa spytam, ako riesite situaciu, ked sa vas zakaznik spyta na doklad o zaplateni, alebo blocek?

jakelina
12. mar 2013

@barborkam dej si fotky na Fb a známí se začnou ptát uvidíš. Bloček pro mně nikdo nechtěl

barborkam
12. mar 2013

@jakelina dakujem za rady, ste zlate baby...

79zuzana
12. mar 2013

@barborkam ked nie si firma tak nemas blocek. Ved ked chcu blocek, mozu si objednat z cukrarne a tam ich to bude stat dvakrat tolko 😀

aduskatt
12. mar 2013

@barborkam doklad mu nemas aky dat, kedze nepodnikas, len pecies z lasky🙂

mima1311
12. mar 2013

Ahojte , syn mal v nedelu meniny , no zial je dlhsie hosp. v nemocnici v BA , chcela by som mu dodatocne urobit torticku a on vraj chce UNC-ko 😲 , akoze nurala som po nete a nic som nenasla , nemate niektora obrazok , alebo postup ? DAKUJEM

coko.joko
12. mar 2013

@mamina1978 ,dekuji moc mrknu na to...

pristela
12. mar 2013

@mariann2 andelicka ako ide mixer ? 😀 😀 kupovala si ho ty teraz nedavno, ze ? či ? 😕

katkak23
12. mar 2013

@mia114 ze vraj nejdu súúú nádherné 🙂 fakt super práca

dvealenky
12. mar 2013

Ahojte dievcata, mam prosbu...kedze som uplne najvacsi zaciatocnik, tak by som chcela poradit, z akeho "materialu" urobit potah na tortu v tvare Barbiny, na tu suknu...take nieco, co nestvrdne prilis, ale nebude ani ako blato....a aby sa z toho dali eventuelne vytvorit nejake miniruzicky, alebo vykrojit taka ta krajka....a tie co dat na cesto, pod tu potahovku, aby tam drzala.....Dakujem za akekolvek rady a info 🙂

denuschka7
12. mar 2013

@79zuzana tusim cez vikend to vyskusam 🙂 som zvedava 🙂 dakujem za recept 🙂 mam k nemu len 2 otazky prosiiiim 😎 kysle mlieko je ten cmar? a vanilkovy extrakt kde dostat kupit? 😎

mariann2
12. mar 2013

@pristela no, tak už dlšie sa chystám popísať dojmy, taakže mramorák z 10 vajec vyšľaháš len tak tak z 12 už pochybujem, že tam dáš. štve ma, že síce misa na šľahanie má 4 litre, ale tá šľahacia metla je v nej ponorená celá už keď je v nej 3 litre náplne, čiže je to troch zavádzajúce, ešte mi prekáža, že keď sypem trebárs cukor do vyšľahaných žĺtkov, tak tam tá metla zavadzia, čiže najlepšie je ju vybrať a to ma nebaví, čiže to tam sypem kadejak dookola a mám potom múku a cukor rozsypaný po linke, ešte je negatívum, že keď je obsah šľahanej zmesi hutnejší, tá metla sa pri zdvíhaní ramena vyberie a zostane dole v miske 😝, musím sa opýtať @vecernicci, či to robí aj jej, alebo ho mám ísť reklamovať, lebo nasadzovať upatlanú metličku späť do príslušného otvoru ma nebaví 😝 výkon je celkom v pohode, šľahá pekne rýchlo, od kedy ho mám nerobie mi mramoráky v strede kopec, neviem si to vysvetliť, šľahačka je tiež rýchlo vyšľahaná, len keď ho dám na najrýchlejší stupeň, tak musím misku prikryť lebo to strieka dookola, je šikovný, skladný, miska na môj vkus na okrajoch trošku ostrá, už som sa stihla, ja šikovnica aj mierne porezať. Tak si urob obraz sama, určite neľutujem, že ho mám pre moje potreby je postačujúci, pracuje tichučko, čo som hlavne od robota potrebovala. Ešte by sa mi zišla náhradná nerezová miska, stojí však hrozivých 70€ a plastové predávajú iba v česku, dokelu 😠 Ešte pridám aj fotky, keď budem šľahať

79zuzana
12. mar 2013

@denuschka7 myslim ze to moze byt cmar ale kludne mozes pouzit aj kyslu smotana. Alebo myslim Acidko bolo nieco take kyssle. Vanilkovy extrakt mozes zmenit aj za vanilkovu esenciu. Neviem kde sa to kupi, u nas ho maju v kazdom obchode pri veciach na pecenie...no to som poradila ze? 😀

aduskatt
12. mar 2013

@denuschka7 cmar kupis normalne pod nazvom cmar, alebo cesky vyrobok ako podmáslí

lokalistin
12. mar 2013

@mariann2 vsetko najlepsie k narodeninam...

pristela
12. mar 2013

@mariann2 oooo dakujeeeeeem 😵 😵 😵 😵 pomohlo mi to !!

denuschka7
12. mar 2013

@aduskatt cmar viem co je, len Zuzka pisala ze do red velvet ide kysle mlieko....nevedela som co ma na mysli....ci cmar, acidofilne alebo co??? 😎

denuschka7
12. mar 2013

@79zuzana pomohla a veeeelmi 🙂 prehladam cely obchod aby som tu esenciu nasla 😎

nika1985
12. mar 2013

@katiatko prosim ta aku abecedu mas pouzitu na tej torte 60zahradka nieco take by sa mi zislo dakujem

denuschka7
12. mar 2013

@mima1311 a co je UNC-ko? dala som do google a vyhodilo mi nejaku univerzitu :D to asi nebude ono 😎

mima1311
12. mar 2013

@denuschka7 taky bagrik 🙂 , mne to iste ked som hladala 😉

muffinka8
12. mar 2013

@mariann2 si písala o Bosh mixéry?

mariann2
12. mar 2013

@lokalistin dakujem 🙂
@muffinka8 ano o bosch mum

aduskatt
12. mar 2013

@denuschka7 ahaaa🙂) myslim, ze do red velvet origos ide cmar

denuschka7
12. mar 2013

@mima1311 jaaaj no povedz hned ze bager unc-cko 😀 ten som pocas stavby domu parkrat u nas videla 😎 no ale tiez som na unc nic nenasla...jedine toto: http://beruna7.rajce.idnes.cz/Bagr-_jak_jsem_po...
keby som to mala robit ja, asi robim podla toho a mam otvorenu aj realnu fotku unc a prisposobim to tomu 🙂 asi som moc nepomohla, ale snad aj snaha sa ceni 😀 😀

denuschka7
12. mar 2013

@aduskatt tak ja som chcela jedine origos recept 😎

muffinka8
12. mar 2013

@mariann2 ja by som chcela Kenwood

pristela
12. mar 2013

@muffinka8 ukáž ktory ? 😀 😀 😀 😀

Ja inak nechapem tie ceny , ten "moj" v jednom shope 290€ a v druhom 490€ 😨 ked si vezmem ze este ten prvy shop musi v tom mat zarobok aj pre seba kolko vlastne stoji ten mixer 😝 preto moc nechcem tie co su za 200 a maju milion prislusenstva v cene, sa pak bojim ze nízka vyrobna cena samotneho mixeru po odcitani ceny za prislusenstvo bude citit aj v reale ☹
pri mojom stasti aj tak kupim nieco co sa hned pokazi 😅