Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tinamk
15. mar 2013

@pristela prekraaaasna..

jakelina
15. mar 2013

Můj noční, dětský pro holčičku co má ráda dinosaury, ale měli být dětští. Poslali mi i předlohu, tak ta byla děsná, snad se jim bude ten můj líbit. Měl být kolem tří kil a má čtyři. 😝 😝 😝 Uvnitř pribiňák, maliny, jahody a broskve.

ajka82
15. mar 2013

@dm1
@79zuzana dakujem baby,ja viem ze je lepsia odstatata, len som sa bala toho pudingu v kreme...ale urobim dnes... 🙂

dm1
15. mar 2013

@pristela ta je prekrasna aaaach tisko zavidim tieto zive ksichty 😵. Prosim prosim urobis mi jeden mini workshop ked budem u tebaaaa? ale tak ze budem aj ja modelovat a ty ma budes gezovat ked to bude zle 😀

lucula73
15. mar 2013

@jakelina krásny dinovia a aj farby 🙂

jakelina
15. mar 2013

@lucula73 děkuji

pristela
15. mar 2013

@79zuzana 😀 😀 😀 😀 ty si trdlo 😀 😀 mohla by si byt v klude neboj , ja neberiem uplne všetky objednavky, pečenie nieje moja priorita 😝 je to len na odreagovanie aby som nezcvokla z pracovne , bo ja z nej pomaly už ani nevychádzam len na wecko a spať 😀 😀 😀
@audiova ja som mala mramorák , pribináčik, ovocie, a futbalka bol mramorák a karamel plnka, poťah bol smartflex, mne tu holky poradili tuto stranku : http://tortyodmamy.sme.sk/lopta-futbalova
kolko cukrikov netusim aku velku ju budes robit , kedze moja mala 4kg aaale bola v nej ťažka plnka /pribinák+ovocie/ , falosny parižsky je lahší na vahu

@dm1
@dada2007 holky nieje problém ukázať , nájdite si termin a kludne dojdite 😅 , len by som sa to mala najskor asi nauciť 😀 😀 😀 bo vsak som ich robila málo a vždy robím inak 😕 raz vymodelujem len hlávku s nosom a necham trochu vyschnuť a pak az pusu , oci, raz som robila tusin vsetko za cerstva, pri tejto som robila najskor nos a pusu nechala uplne stvrdnut a az pak oci , usi ....takze to nieje u mna na hodinu práce, ale tak mozno popri kavice by sa dalo
Som aj skusala robit foto postup ,a le to sa nedalo, ked som to stale menila, upravovala , to by bolo 100fotiek ☹
@dada2007 - netuším kedy, snad dlho nie 😀 😀 😀 😀

pristela
15. mar 2013

Holky dakujem za páčitka aj za úžasne písmenká 😵 😵 😵 😵

@jakelina ten tvoj je oooovela milšíííí 😵 😵 😵

audiova
15. mar 2013

@pristela neviem kolko bude mať kg.budem ju robiť vo veľkosti 24x24cm

nelly75
15. mar 2013

@pristela nááádherná..... si veľká inšpirácia 🙂

pristela
15. mar 2013

@audiova no ale to neviem ani ja 😕 možno skusenejsie holky poradia 😉

katkak23
15. mar 2013

ahojte...prosim poradte inspirujte ze pre pani na narodky a okruhlu s kvetmi ☹ drotikove ale nerobim este 😉 vsetko mi pride take...beznasam ked nemam jasnu predstavu...dakujeeeem aby ste netapetovali kludne aj do IP 🙂 dakujeeeem

zuzana92101
15. mar 2013

@makinka2 u nas v bille je ich plno, takze urcite aj u vas sa niekde najdu 🙂

zuzana92101
15. mar 2013

@lucula73 supeeer, dakujem za radu, urcite to tak skusim. Aj ked po tejto skusenosti som si povedala, ze radsej budem nadalej slahat plnku nad parou, ale priznam sa, ze vcera sa mi nechcelo, chcela som si to zjednodusit a nakoniec som sa s tym este viac prplala. Chutovo to bude dobre. Mala som z torty odrezky a ked sa to zachladilo, tak to ani vidiet nebolo. Asi sa to nejako tym stuhnutim spojilo. Ale urcite to skusim s tym maslom takto urobit 😉.

zuzana92101
15. mar 2013

@lukika ano, ja to aspon tak robim. Trosku hrubsie srdiecko, napichnuty drotik, das to na podlozku a nechas vytvrdnut. 😉

zuzana92101
15. mar 2013

@jakelina tak ta torticka je kraaasna, s dovolenim ukladam 😉. A je riadne vysoka, aspon to tak vyzera...kolko x tam bol korpus?

dm1
15. mar 2013

@audiova ja uz som davno veru nerobila z tychto cukrikov to je mensie balenie tak neviem poradit kolko bude stacit ja robim z 300g balenia cukrikov a to by mi z jedneho balika velkeho vyslo urcite. Len nezabudaj ze ked chces bielu farbu tak to musis roztrihat na modru a bielu a neviem ako ti na modry potah potom chyti zelena farba 😕

zuzana92101
15. mar 2013

@pristela toto je normalne umelecke dielo, ja by som ju ani nenacala. :-P naaadhera, nemam ani slov na nu. Zanetkaaa, aj ja cem takuuuu 😝 😝 😝 😉

dm1
15. mar 2013

@pristela super tesim sa snad sa na mna nieco nalepi a konecne aspon taky zakladny ksichtos zvladnem 😵

audiova
15. mar 2013

@dm1 na to som tiež myslela.pôvodne som chcela len takú jednoduchú ,len potiahnutú,lebo naozaj neviem ako to dopadne 😅 .ale niekde som čítala že sa dajú aj umyť a budú len biele,len neviem či to neplatilo na tie ružové 😅 .tie čo som kúpila sú v 100g balení.

dm1
15. mar 2013

@audiova umyt sa daju len tie ruzove rubbino cukriky co maju na vrchu taky cukor tieto neumyjes. ja som z nich veru len raz robila tak sa tazko radi robim len s tymi bielymi americkymi. ved radsej si zarob viac akoby malo chybat ono ti to normalne zabalene v sacku vydrzi do zaruky cukrikov a cukru

bimbas
15. mar 2013

žienky idem prvýkrát robiť poťahovku z MMF (doteraz som používala PDT) bude mi stačiť 300g balenie z Lidla na strednú dvojposchodovú tortičku?? dakujem vopred za radu

dm1
15. mar 2013

@bimbas ja mam z toho jedneho balenia tak 1200g hmoty ako kedy tak podla toho ako si zvyknuta potahovat a co je u teba stredna poschodova torta 🙂. Ja mam vzdy radsej viac hmoty rozgulanej a dost mi zostane ale lepsie sa mi to tak potahuje

jakelina
15. mar 2013

@zuzana92101 děkuji, korpus byl třikrát, ale povedl se mi vysoký upéct a je tam pribiňák krém, tak toho dávám hodně. Já mám raději vysoké a úzké dorty než nízké a velký průměr. Tohle to je 24 cm.

audiova
15. mar 2013

@dm1 tortu budem robiť až na budúci týždeň,ale tú poťahovku určite vyskúšam ešte tento výkend,keď mi to nepôjde kúpim tie ružové,alebo tú tortu len očokoládujem a hotovo 😀 . no... musím to nejak urobiť už som to synovi slúbila.bude mať 16 rokov,toho už neopijem rožkom 😀

bimbas
15. mar 2013

@dm1 dakujem, myslím že to by malo stačiť,vdaka

zuzana92101
15. mar 2013

@jakelina aj mne sa take torty viac pacia, ze radsej uzsie a vyssie. U mna chcu vsetci 26cm priemer 😝. Raz som spravila jednej pani takuto mensiu a pozerala na mna ako puk, ze aka mala... U nas chcu ludia veeeeeeelkuuuuu a lacnuuuuuu 😉

zuzana92101
15. mar 2013

tak si bola pani pre tie kremove torticky (tu s jahodami a este jednu), no ale zeby nejak radost prejavila...to sa povedat teda neda 😝 . Taka bola oprdena, no dufam, ze im aspon chutit bude.

bimbas
15. mar 2013

@dm1 a ešte sa chcem opýtať dávate do hmoty aj sušené mlieko? taký recept som našla na nete

jakelina
15. mar 2013

@zuzana92101 právě měla být kolem tří kil a má čtyři, kdybych dělala 26 průměr, tak má asi 4,5 😝