Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
19. mar 2013

Ahojte babulky, hladam torticku s klbkami vlny a pletenim.Niekto tu pred casom daval taku krasnu aj s upletenym kuskom.Moc by mi pomohlo,keby ze ju mate niekto ulozenu .dakujeeeeem 😵

mizulienka
19. mar 2013

baby, mysite, ze mozem pouzit cyklamenovu stuhu, to je taka syta ruzova, na tortu, teda okolo torty pre 70 rocnu pani?

denuschka7
19. mar 2013

baby mozete mi poradit....idem robit toto srdce ale neviem aku farbu pouzit? aka je to farba? prachova? sprejova? zlata? bronzova? ani ta stuha neviem akej je farby ☹ a to som si myslela ze nie som farboslepa 😠 dakujem za kazdu radu 🙂
a ked uz tu pytam rady...prvykrat idem pouzit na listky a kvety drôtiky...aku velkost mam pouzit? dakujeeeeem

mrka2
19. mar 2013

@denuschka7 to je podla mna prachova zlata farba a stuha je zlata. 🙂

pipka
19. mar 2013

@denuschka7 stuha je urcite satenova zlata, ja som presne taku teraz pouzivala na tu k zlatej svadbe 😉

jenie123
19. mar 2013

@daducha neni to tato:

mariann2
19. mar 2013

@jenie123 jej,ta je moja

pipka
19. mar 2013

@mariann2 ta je uzasnaaa, to si ani nepamatam, asi som ju prehliadla 😕 😎 😎

tie klbka su puncovina...ci hmota cele? 😕

dadenka1
19. mar 2013

@dada2007 veľmi pekne ďakujem... super nápadík.. ak sa podarí, podelím sa s fotečkou..

jenie123
19. mar 2013

@mariann2 mne sa velmi pacila, musela som si ju ulozit.. je uzasnaaaaaaa 🙂)))

blcha
19. mar 2013

ahojte babulky neako vas nestiham citat lietam s malou po doktoroch ☹ ☹ teraz som zbezne prebehla aspon a pokukala krasne torticky ako vzdy
a chcem vas poprostit neake inspiracie na velkonocnu aby tam nebolo moc modelovania neakych postaviciek zvieratiek mam robit jednu len neviem ci neskoncim s malou v nemocnici takze nech to potom nenam moc pracne 😉
dakujem

luciahromadkova
19. mar 2013

@blcha kukni vyssie nieco som dala uz dnes a este zopar, sorry za tapety

blcha
19. mar 2013

@luciahromadkova dakujem tie som si uz pozrela nieco som ulozila snad nieco z toho vykuzlim
aj v casopise torty od mamy su neake aj s postupmi tak len sa musim rozhodnut ze co 😉

lussy23
19. mar 2013

@zuzana92101 nádherné
@alexandrakocikova krásne @kader krásny
@mia114 krásn @pipka krásna @79zuzana - super gitara

zuzinka1982
19. mar 2013

ahoj mamicky, prosim mozete mi poradit, chcela by som pre synceka upiect marcipanovu tortu, nemam s tym ziadne skusenosti, aky typ marcipanu a kde ho zozeniem, a tie figurky si mozem pripravit aj niekolko dni dopredu? a take nejake formicky zozeniem napr v tescu, ci?musim mat napr. aj nejaku tu vyhladzovacku ako som videla na videach, ci sa da aj bez toho, dakujem

ajka82
19. mar 2013

@dm1 dakujem pekne za rady...nakniec sa mi podarilo cosi vykuzlit z tej krajky, len ja blb som ju nadvihla pri vyberani viac a sa mi posunula, tak sa mi kusok zohol a zlepil 😅 ... takze asi bola chyba v tej cinskej formicke a asi si tu krajku aj kupim 😵

mariann2
19. mar 2013

@pipka ďakujem, klbka su burizonova hmota

jakelina
19. mar 2013

@zuzinka1982 přečti pár prvních stran a tam je napsané vše pro začátečníky 😉

zuzinka1982
19. mar 2013

@jakelina dakujem, nevedaa som sa v tom zorientovat 😨

pipka
19. mar 2013

@ajka82 a toto je z akej formicky, z tej cinskej? 😕 ved je kraasna 😉

ajka82
19. mar 2013

@pipka nieee, toto neni z cinskej...toto je z origos ako ma aj danka... som si pozicala na skusku, ci mi to s nou pojde, lebo keby nie, tak by som zbytocne kupovala 😉 😝

florentina
19. mar 2013

Holčičky prosím HELP..... mám požadavek na krém z ledových kaštanů, ale nechtějí máslový (já s ledovými kaštany dělala vždy krém nastavovaný kaší), ale šlehačkové...myslíte, že by šla udělat paříž ...tedy jen šlehačka a čokoláda, ale právě místo hořké čokolády použít ty ledové kaštany? Zkoušel jste někdo? Jde mi o to, aby to bylo dost pevné, neb teď nevím, jaké složení ty kaštany mají, kolik je v tom vůbec /či zda tam vůbec je/ čokolády. Děkuji za každé podněty, K

ajka82
19. mar 2013

ja som kedysi aj pisala, ze mam problem vybrat z tej cinskej nieco normalne, stale sa mi to natahovalo a trhalo :-s :( tak som nevedela ci je chyba vo mne alebo vo formicke

pipka
19. mar 2013

@ajka82 jaaaaj jasneee 😉 , sak uz som sa zlakla, ze cinania jak sa vyšvihli 😅 😀 😀 😝

dm1
19. mar 2013

@ajka82 juuuj super tesim sa ze sa podarilo! a nemoze to byt tym ze si davala ten zly pomer ako si pisala? mozno ani nie chyba v cinskej forme si mala skusit natriet aj tu 😉. A este ked chces aby ti vydrzala pruzna sup s nou do ladnicky moja tam je uz skoro mesiac a stale krasne ohybna

pipka
19. mar 2013

@florentina ja som z ladovych gastanov robila parizsku a uplne v pohode 😉 na jednu slahacku som davala dvoje ladove gastany 😉

florentina
19. mar 2013

@zuzinka1982 pro začátečníka je nejlepší koupit si hotovou hmotu /je s tím nejméně práce/ v nějakém specializovaném cukrářském eshopu. Tady "jedeme" hodně na Smartflex velvet, já třeba dělám z holandského marcipánu. Figurky a zdobení si můžeš připravit dopředu a skladovat při pokojové teplotě, ale v nějaké krabičce, ať se ti na ně nepráší /pokud to tedy děláš hodně dopředu/. A upřímně myslím, že dělat můžeš i bez pomůcek, většina se dá nějak udělat bez...místo hladítka můžeš použít nějaké víčko, nebo prostě jen ruce....ale budeš se s tím mořit déle a výsledek bude asi horší, zvlášť tedy poprvé, než s pomůckami....tak asi tak....a formičky, záležíš co myslíš, ale nějaké spešl včetně gelových barev a podobně jen v cukr.eshopech či spec.prodejnách a nebo se taky koukni u místních vietnamských prodejců....někteří už mají taky pěkné zásoby různých cukrářských udělátek....

florentina
19. mar 2013

@pipka děkujiiiiii !!!!!!! Já věděla, že mě tu nějaká sladká duše zachrání! Posílám za to sladké sny, ju 😉

ajka82
19. mar 2013

@dm1 vies, ze netusim, bo si vazne nepamatam ten pomer aky bol na tej stranke napisany, ale konzistencia nebola nejak moc redsia 😕 hmm... a dakujem za tip s chladnickou... a neskusala som naplnit tu cinsku, bo som ledva naplnila tuto jednu tou troskou, co som namiesala...ale mozno zajtra skusim este ak bude cas 😉