Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
24. mar 2013

@vecernicci jo jo, cukr mají taky, všimla jsem si, ale mám doma deset. 😉

maya30
24. mar 2013

@vecernicci a nevystuzujes ju vnutri nicim, staci len zachladit ?

lentilka135
24. mar 2013

Chcem Vás poprosiť o radu, ako vyrezať obrázok na tortu. Potrebujem napr. vyrezať Minnie, ako napr. je tu http://letortediluciana.blogspot.sk/2010/03/tor... Obrázok mám vytlačený a ďalej? Môžte mi poradiť ako na to, prípadne nejaký link, kde by som našla postup? Ďakujem krásne! 🙂

janula.h
24. mar 2013

@lucula73 chodím drahá chodím a poviem Ti v sobotu poobede som ako mrena 😖

vendullka
24. mar 2013

Holky, daly by jste ke korpusu red velvet a krému z mascarpone čerstvé jahody?

benjik
24. mar 2013

@vendullka a co maliny?

vendullka
24. mar 2013

@benjik I Ty mne napadly🙂 Děkuju

benjik
24. mar 2013

@vendullka není zač.Jahody nejsou špatné,ale k mascarpone mi víc sedí maliny.

benjik
24. mar 2013

Ahoj ženy,všechny moc chválím! Jsou tu jen samé skvosty. Prohlížím vás pomalu asi od půlky diskuze.Tak se nedivte lajkům u rok starých fotek.

jakelina
24. mar 2013

@lentilka135 vystříhej podle barev a vyřež z marcipánu a skládej obrázek

monikad1
24. mar 2013

taká jednoduchšia po dlhšej dobe

levandulka3
24. mar 2013

@pipka čoby nie 😉 už som to tu tuším písala starý strojček na rezance 😝 😝 😝

vecernicci
24. mar 2013

@sisix díky, mám recept na polevu, co úplně neztvrdne a jde dobře krájet a je celkem pěkně lesklá, ale tyhle celopolévaný já nemusím 😝

vecernicci
24. mar 2013

@jakelina já mám doma taky deset a nechala jsem si stejně koupit dalších dvacet, cukru není nikdy dost 😉
@maya30 když jsem naplnila, tak jsem napíchla dvě špejle a po zachlazení, než jsem ji obmazala, takjsem je vytáhla 😉

mariann2
24. mar 2013

ahojte, moje tohtotýždňové

aduskatt
24. mar 2013

@mariann2 ten konik je peknucky🙂 teda aj tie ostatne, samozrejme

jakelina
24. mar 2013

Holky já dodělávám daně a nestíhám moc dočítat, ale všechy dorty jsou super, úplně tu u některých hýkám. Jste velké šikulky. Snad jsem všechny stihla alespoň To se mí líbítkovat. 😉 😉

florentina
24. mar 2013

@levandulka3 ale já myslím, že @pipku spíš zajímalo, jak to máš udělané "pod povrchem", že ti tam ta vařečka tak levituje. Mimo jiné, já se tě včera také ptala na totéž...to víš, jsme holky zvědavé 😉 . A já mám ještě jeden dotaz, co je to strojek na řezance? Neznám tento slovenský výraz....

eeffka
24. mar 2013

baby chcela by som sa poradit, rozhodla som sa mame k 60ke urobit takuto tortu, to by som mohla zvladnut 🙂 ( toto je vzor nie je moja ) ale ako mam potiahnut kocku? aby nebolo vidno spoje na rohoch? vyvalkat kruh a hladkat? alebo sa to nejak v rohoch lepi?
Dakujem za radu, a este sa chcem opytat, videla som ze kvety lepia "cukrovou vodou", to je fakt len roztok cukru?

aduskatt
24. mar 2013

@eeffka nemusi byt cukrova, staci uplne obycajna voda

ikula2
24. mar 2013

@pipka jej dakujem len ja chcem plnku z oreo keksov ci nahodou niekto neskusal

jakelina
24. mar 2013

@florentina strojek na nudle

pipka
24. mar 2013

@florentina strojek na nudle 😉

jakelina
24. mar 2013

@eeffka vyválíš kruh, položíš na dort a uhladíš si všechny čtyři rohy, pak začneš rovnat ty plochy na bocích

pipka
24. mar 2013

@ikula2 no plnku teda nie, ani som o tom nepocula 😒 ...a vygooglit sa ti nepodarilo nic? 😕 😉

pipka
24. mar 2013

@levandulka3 dakujem, len presne ako @florentina pise...prezrad ako si tam upevnovala tu varesku ...mas to na nejakej konstrukcii, ci ako? 😉

pipka
24. mar 2013

@jakelina si ma predbehla 😀 😀 😀 😀 😀

florentina
24. mar 2013

@jakelina
@pipka

děkuji holky za překlad🙂

vecernicci
24. mar 2013

@ikula2 mám recept na krém do oreo sušenek domácích a je super, nám strašně chutná, tak když budeš chtít, tak ti písnu receptík 😉

svetlo55
24. mar 2013

Ďakujem, žienky 😉