Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
29. mar 2013

@vecernicci tak to je jen dobře, že jsi to tam neměla, tak věřím, že to bude v pořádku....

timotejkabrejkova
29. mar 2013

@simasa Jéj ďakujem 🙂

janula.h
29. mar 2013

Krásne a požehnané sviatky SLADKÉ BABULE 🙂

jakelina
29. mar 2013

@zuzinka1982 ano, normálně na papír, pak si ho rozstříhám a vyřezávám podle toho z marcipánu.

jakelina
29. mar 2013

@florentina já nad 39 taky dávám u dětí Paralen nebo nějaký sirup. Jakub ty fibrilní křeče měl a je to dost hrozný pohled. 😖

zuzinka1982
29. mar 2013

@jakelina dakujem pekne

jakelina
29. mar 2013

@florentina možná se to to tu ani moc neprobíralo, nevím. Já to beru jako samozřejmost, tak to nijak nesleduju a máš pravdu, já sopku nemívám nikdy, to těsto prostě šplhá po té formě a přilepuje se na ni a tím je to krásně rovné a nevyboulí se to, tím jak se to uvolní od těch boků, tak se to uprostřed asi víc nafoukne. Já teda neobřežu hned, nechám trochu vychladnout, obrácené dnem nahoru, aby se to srovnalo, když je třeba trochu vyšší než forma a pak po chvíli obřežu a už vyklopím ven.

jakelina
29. mar 2013

@zuzinka1982 není zač, určitě se povede, není na tom nic složitého. 😉

vecernicci
29. mar 2013

@reruna nechám to bejt,jestli seještě ozvou, když tak kámoš je dobrý právník 😉

mariann2
29. mar 2013

@florentina áno, mojko, ja som robila s burizonkou, čo si potrebovala?

lussy23
29. mar 2013

@79zuzana @nika222 @sticker @mrka2 @artepf @lokalistin @tamianati @zuzinka1982 @denisak77 €lamaslakova @pipka @lifinka @evvina @petka28 krásne tortičky @bambula1307 - vy máte temperovačku? to je krásnučké
@lawli - nádherné tortičky @jakelina - nádherná @dajna11 krásne kvietky

mamina1978
29. mar 2013

@lokalistin Ten Tomas teda vobec nieje hrozny. 😉 🙂 Pekne si to dobojovala. A vidis , ze sa aj im pacil 😉

mamina1978
29. mar 2013

@79zuzana nadherneeeee muffinky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
29. mar 2013

@lifinka ty zajkovia na tych tvojich muffinkoch su taky chutnuckyyyyy 😵 😵 😵 😵

lokalistin
29. mar 2013

@mamina1978 dakujem moja, no nakoniec nebol az taky zly,ale kym som ho dopracovala tak som mala fakt infarktove stavy. A ja si myslim,ze moji zakaznici este ine torty ako moje nevideli,preto sa im vsetky pacia.Keby videli nejake vase,tak mam po objednavkach 😉 segra nic nepovedala nan,ale pri tom ako sa prismievala,viem co si myslela,ona je moj najväcsi kritik

skrecok
29. mar 2013

Ahojte baby,
nechce sa mi uz dlho hladat. Som v tom uplny zaciatocnik a uz sa konecne idem pustit do toho.
Chceme urobit tortu, myslela som ze ako plnku dam krem z pudingu Ole a mandarinky. Lenze mm nechce pudingovy krem, ale maslovy krem s mandarinkami. Ako sa to robi?Len maslo, praskovy cukor a mandarinky, alebo nie? Pouziva sa tam Hera, alebo normalne maslo? A kolko? Dakujem velmi pekne.

lawli
29. mar 2013

@jakelina ďakujem 🙂

pralinka25
29. mar 2013

@bambula1307 pisala si tu o cukre do bielok. teda ci som to spravne pochopila. do bielok je lepsie davat krystalovy? ja som davala doteraz praskovy. a do zltok teda aky? dakujem

adrika202
29. mar 2013

dalšia s jedlou fotkou ...mramorák/ pribinák s malinami...

pralinka25
29. mar 2013

@zuzzy12 no mne sa sem tam stane ze mi nejake zbytky ostanu a ked viem ze ich nevyuzijem do datumu spotreby tak ich fuknem do mrazaku lebo ja zas nepeciem moc casto. ale to mam take male farebne kusky. a ked ich vytiahnem da sa z nich uplne v pohode modelovat. ale neviem co by spravil vacsi kus a ci by to nepraskalo pri potahovani napriklad.

svetlo55
29. mar 2013

Žienky, do čoko korpusu vriacu vodu?

lucula73
29. mar 2013

@skrecok ahoj,no neviem,samotné maslo s cukrom nie je krém.........to by vám asi nechutilo........maslový krém sa myslí to,že je v nejakom základe maslo 😉.a ten základ može byť šľahačka,puding,tvaroh.....atď........
ja neviem,krémov je kopec.......ja som napríklad dnes robila taký,že 1 šľahačka,1 biela čokoláda,dala som to rozpustiť a zajtra vyšľahám,pridám 1 mascarpone/možeš aj bánoveckú nátierku/ a na to mandarinky..............je to taká rýchlovka,len pre nás....... 😉
tu je tema,kde máš kopec receptov..............a ešte jeden detail....maslový krém nemusí byť biely.......aby ťa to neplietlo 😉 https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

aduskatt
29. mar 2013

@svetlo55 ja davam do kazdeho nastavovaneho vriacu vodu

aduskatt
29. mar 2013

@skrecok osobne som sa prirodne 82% maslo, heru by som nedavala do kremu, ma to uplne inu chut, nechuti mi to

svetlo55
29. mar 2013

@aduskatt ak sa dá 🙂 dcéra má alergiu na bielkovinu kr. mlieka ☹ práve rozmýšľam nad koláčom kde ide maslo, či dám tam tuk, ktorý môže... orechový zo žĺtkovou polevou.

aduskatt
29. mar 2013

@svetlo55 jasne, ale z otazky vyplynulo, ze uvazuje nad maslom, alebo herou, takze alergia tam asi nie je🙂)) v tom pripade uprednostnim urcite maslo

svetlo55
29. mar 2013

@aduskatt veď preto som napísala ak sa dá 🙂

zuzana92101
30. mar 2013

ahojte, tak moje tohtotyzdnove a mozem vegetit. Prajem vam krasne sviatky a dufam, ze uz budeme mat coskoro slniecko. Ani si nepamatam sibacku na snehu. Ked som bola mala, tak na sibacku sme uz behali v svetrikoch a nie v zimnych bundach...ach jo.

katkak23
30. mar 2013

Tak dnešna pre rozhodcu...no pisťalka otras ale aspon ze už ju mám za sebou 😉 nič lepšie som nevymyslela tak je taká o ničom kus....

vecernicci
30. mar 2013

@skrecok do toho creme ole zašleháš máslo a máš dobrý máslový krém, vyzkoušeno 😉 a mandarinky pokladeš na krém a bude to mňam 🙂