Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
1. apr 2013

@vlada111 no tak sup sup stiahnut, sak sme zvedaveeee 😕 😅 😎 😎

sticker
1. apr 2013

@nmld Presne si opísala moje pocity 😵 A tortičku máš nádhernú 🙂 Ja som spravila od februára iba tri torty a od februára aj intenzívne čítam a ukladám všetko o tortách 🙂 Bez tejto témy by som ich veru nespravila. A Ty už aj pekne s farbami robíš, toho sa ja ešte bojím.... 😒

heni79
1. apr 2013

@aduskatt
@pipka
Ďakujem baby. Z PDT bolo iba telo, hlava bola smarflex, no i tá tak sadla.
@alexandrakocikova
Farby som používala gelové a nenatierala som to vodou. Ono to také lesklé vyšlo z tej chladničky. 😅
Ale nabudúce budem teda modelovať v predstihu, aspoň týždennom. 😀
Ozaj a ak modelujem po častiach a nechám ich vyschnúť jednotlivo, ako ich potom spojím dovedna? 😕 Čím? Vodou to asi nepôjde, či? 😕

dm1
1. apr 2013

kocky zdravim sme boli prec na vikend a len na mobile som Vas obcas sledovala 🙂. tu su moje predvikendovky. ta so svalnacom bola pre svagra na rychlo fotene uz u nasich. A zase jedna klobaskova dufam ze uz na dlhsie posledna 😝

reruna
1. apr 2013

@lubi22 na potahování je docela dobrá pasta dama stella nebo formix - je měkčí než smartflex a líp se válí, dobře se barví, modelovat se z těchto hmot taky dá, ale na kvítky je lepší ten smartflex..

lokalistin
1. apr 2013

@muffinka8 ja potahujem s WI mne sa s nou robi lepsie ako so smartflexom,je ovela mäksia a musim ju podsypavat,hlavne cervenu a ciernu,bielu a blede farby sa nemusia podsypat,ale farbenim este viac zmäkne.A ked robis postavicky je pravda,ze su mäkke,ale mne sa nezda,ze by sadali.Naposledy som robila s MTT ta by mala byt dobra hlavne na leto lebo ze je urcena do tropickych podmienok a nemala by sa v lete potit,ale sa mi zdala,ze velmi rychlo schne a bola na torte popukana inac velmi podobna WI

vlada111
1. apr 2013

@nmld len tak ďalej

vlada111
1. apr 2013

@pipka no ale môžem len jednu, druhú budúci týždeň, zvyšok len v IP 😉

coralin
1. apr 2013

@dm1 Ahoj, tak to je moc pěkné, ta klobásovka je vážně vnitpná. Jak už dlouho pečeš? a marcipán děláš z mandl nebo ze salka? Já teprve začínám a dělala jsem svůj první marcipán z manlí, ale byl docela řídkej a dost se trhal. zatím je v mrazáku, tak nevím jak dopadne potahování. Neporadila bys, nějaký fígl? Prima den

dadka212
1. apr 2013

@vecernicci ale nie za jeden asi za 3 víkendy 😉 aj keď nie sú všetky odfotené šak milion mcqueenov sem dávať už ma nebaví 😅

dadka212
1. apr 2013

@heni79 ja modelujem všetko zo smartflexu, a dávam dokopy hneď a postavičky nemám sadnuté ani nič podobné....niekedy dávam hned do chladničky a v pohodičke a niekedy si to urobím večer a na tortu dám až pred odovzdaním, lebo inak by sa mi nezmestili do chladničky...dopredu postavičky nerobím potom sú na môj vkus moc tvrdé a popravde sa mi ani nechce 😅 to je tou pdt 😝 to vlhne ako šlak....stačí malá vhkosť a je to roztopené orosené 😝

jakelina
1. apr 2013

@coralin marcipán není dobré dávat do mrazáku

coralin
1. apr 2013

jakelina @ Ahoj, pročpak?

evuska32
1. apr 2013

baby ešte ma napadlo, nepozerala som riadne Najlepšie slovenské torty, ale v niektorej časti dávali, že tie veľké a ťažké časti postavičiek (napr. toho Homéra) modelovali z nejakej hmoty, čo obsahovala burizóny? Čo to bolo zač resp. čo v tom bolo okrem burizónov. Máte s tým nejaké skúsenosti? Čo používate vy?

florentina
1. apr 2013

@reruna a jak ta pasta dama chutná?

dm1
1. apr 2013

@coralin dakujem za pochvalu uz 3 roky to teraz budu co peciem. A potahujem z hmoty z cukrikov - MMF alebo z kupovanej

pipka
1. apr 2013

@vlada111 oki, cakam a tesim sa 😵 😵 😵

mariann2
1. apr 2013

@florentina mne robota s PDT veľmi vyhovuje, myslím poťahovanie, v lete je síce dosť makká, ale dá sa. vadí mi na nej len to, že sa vo väčších teplotných rozdieloch dosť rosí a chutí dobre, ja ju síce nejem, ja nejem žiadnu hmotu, ale moje deti ju majú radi a ani zákazníci sa nesťažujú 😉

lucula73
1. apr 2013

@muffinka8 teraz spätne čítam.ja som skúšala asi dva razy WI........mne sa s tým celkom dobre poťahovalo,ale bol dosť drahý a mäkký,tak som prešla na smartflex.........ale posledné dve torty som poťahovala smartflex a WI na polovicu.......pretože to vedro smartu,čo mám ,s vanilkovou prichuťou,sa mi neviem prečo nenormálne trhá,alebo skor praská na torte.......také praskliny na hranách mi ostavali....a zmiešaním som vyriešila dve veci,nič mi neprasklo,a omnoho lepšie sa mi gúľaľo... 😉

pipka
1. apr 2013

@heni79 heni, ale ak si to malovala gelovkou az na povrchu, tak aj preto to mas mokre. Skus zafarbit hmotu a modeluj uz zo zafarbenej hmoty, vtedy to nebude take leskle....teda jedine ze by si to take leskle chcela mat 😉 tak vtedy staci malovat na povrchu alebo potriet olejom 😉

dm1
1. apr 2013

kocky uz si nepamatam komu som to slubila :-P ale tu je postup na tu klobasku

pipka
1. apr 2013

@dm1 nehodis to aj do fotopostupov? 😉

dm1
1. apr 2013

@pipka vybavene 🙂

pipka
1. apr 2013

@dm1 mas u nas cerveny bodik na nastenku 😎 😀

florentina
1. apr 2013

@mariann2 jé, děkuji. A je čistě bílá? Já na ten pravý marcipán nedám dopustit, nejen chuťově, ale už jsem se s ním tak naučila dělat, že si to s jinou hmotou ani nedovedu představit. Jenže na čistě bílé dorty mi přijde zbytečné barvit hmotu. Jak kvůli té barvě, tak kvůli práci a tak hledám nějakou alternativu na to potahování. Smartflex mi přijde super, jak rychle tvrdne /na kytky a tak/, ale právě pro to se mi na potahování dortů moc nezdá.

janula.h
1. apr 2013

baby dikes za lajkyyyy nieje to nič moc mala som to nadiktované mne tie modro biele kombinácie lezú krkom 😠

jakelina
1. apr 2013

@coralin protože jako každá věc co se rozmrazí se musí hned spotřebovat a když to nespotřebuješ všechno na jeden dort, tak už ten zbytek asi budeš muset vyhodit. A taky už to má jinou konzistenci.

jakelina
1. apr 2013

@florentina jestli můžu odpovědět, je čístě bílá

mariann2
1. apr 2013

@florentina je krásna biela, belšia ako smartflex, no a chuťovo, keď si zvyknutá na pravý marcipán, neviem...ale nedá sa z nej veľmi modelovať, lebo figúrky nedržia tvar, ale na poťahovanie skvelá poťahovka, aj cenovo