Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
11. apr 2013

@pristela ano ano tych cca 300g , ale ty mas 26 cm formu, to je vacsia, tak tam jasne ze malinko plnky vidiet, ja alkohol nedavam casto, len kto si povie, ale pokvapkam sirupom a dam dzem...to vacsinou sami povedia, ze chcu, kazdy hovori, len aby bola torta co najstavnatejsia, najmokrejsia...tak macam ako sa len da 😅 😀

ale tak aj mne obcas niekto chce len plnku, bez ovocia, bez dzemu..a tie jasne nie su tak tazke 😉
a napr. jogurtova alebo pudingova mi bola vzdy lahsia aj ked dam ovocia rovnako 😕 😅
takze u mna najtazsie torty su jednoznacne pribinakove

vlada111
11. apr 2013

@tinamk koník ti vyšiel perfektne

nellynka
11. apr 2013

moja dnesna - pre kolegu, ktory odchadza z prace 🙂

dm1
11. apr 2013

@cat nedavaj ho do ladnicky to musi vyschnut na vzduchu lebo ked ho vyberies zmakne 😝

vlada111
11. apr 2013

@pipka ja potieram lekvárom pod čoko plnku. Ja to milujem a ľudia si to pochvaľujú.

cat
11. apr 2013

@dm1 ježiši dik, šupnem ho radšej teda do špajze

nellynka
11. apr 2013

a jedna vcerajsia ...

vlada111
11. apr 2013

@pristela @pipka nechcem sa vám miešať do debaty, ale moje 26 cm vážia 4 - 4,5 kg. Dávam celý sáčok ovocia z Lidla a plnky čoko cca. 1kg a džem. Poťah mám tenučký, 2-3 mm. Ale je zase pravda, že mávam na nich modelované hovadinky, tie urobia asi tiež svoje.

pipka
11. apr 2013

@vlada111 ano, ved moje tiez tak ...no naozaj teraz najblizsiu tortu co mam...na stredu, idem vsetko vazit a zapisovat, bo sama som zvedava co kolko spravi 😉
ja som doteraz vzdy len hotovu odvazila 😉

mimcak
11. apr 2013

Môžem dať do svadobnej torty aj ovocie ?

mimcak
11. apr 2013

@vlada111 ta karkulka je úžasná a vlastne celá tortička 😵

mocarabia
11. apr 2013

Ahojte,idem robiť na 60 narodky tortu auta,ale chceli punčový základ,ako na punčové rezy,čo mám dať pod poťahovku???Inak dávam krém.Ešte jedna vec recept na dobrú punčovinu???Ďakujem

zuzana92101
11. apr 2013

@ejco super, tak potom supni foto 😉. Ja prave peciem korpusy na svadobku 🙂

zuzana92101
11. apr 2013

@mimcak ja idem robit na sobotu a tiez davam ovocie, klasika u mna maliny 🙂. Ved to je mnamka...ale zase oni to chceli. Nedohodli ste sa na plnkach?

florentina
11. apr 2013

@pristela měla průměr 23cm a výšku 11cm ...Vzhledem k tomu, že nedávám cenu za kg, tak je to jedno, kolik mě váží. Já si to vážím jen pro orientaci, né vždy, teda spíš většinou zapomenu, ale prostě vždy mám ty dorty těžké. Ale asi se to nasčítá ...já i do těch 23cm dávala korpus i krém z 1,5 dávky a marcipán, i když válím poměrně na tenko, tak podle mě budu mít vždy o něco silnější než potahovky, ono to jde i s úplně tenkým, ale pak se má tendenci trhat a tak raději dělám malinko silnější...

florentina
11. apr 2013

@pipka no pribiňákové mám taky jednoznačně nejtěžší a taky dávám do všech džem a polévám šťávou....

florentina
11. apr 2013

@pristela jo a teď jsem ještě dočetla zpětně...tak ovoce dávám vždy velmi těsně, že ani neprosvítá krém.

dm1
11. apr 2013

kocky ked tu tak citam o tych vahach a ako to ktora robi tak tu sa potvrdzuje zname slovenske ze ked dvaja robia to iste nie je to vzdy to iste 🙂. Fakt aj ked mame rovnake recepty kazda predsa urobime inu torticku po svojom 🙂 .

inak kocky zajtra mi montuju novu kuchynuuuuuuuuuuuuuuu. Sa moc tesim uz aby to bolo len samy bordel a vcera som si uhlala asi aj prievan ucho si ani necitim je to des akoby mi nestacilo to vsetko co uz mam 😔

aduskatt
11. apr 2013

@dm1 ten "lajk" bol ku kuchyni, nie k uchu🙂

dm1
11. apr 2013

@aduskatt 🙂

zuzana92101
11. apr 2013

@dm1 tesim sa s tebou, to sa bude piect a varit v novej kuchyni 😉. A zelam ti skore uzdravenie 🙂 🙂 🙂

jakelina
11. apr 2013

@florentina nejvíc dělám z 9 celých vajec s cukrem a mouku a olej tam už jenom ručně zašlehávám metličkou. 😉 Já ti ani nevím kolik má ta mísa objem, jsem v práci, tak se nemůžu podívat jestli je to tam napsané.

mimcak
11. apr 2013

@zuzana92101 Ďakujem za odpoved.Nie nedohodli,je im to jedno,len či sa to nepokazí,ked to bude stáť na stole a bude tam ovocie. A môže ísť falošný parížak do dolného pochodia pri poschodovke?

dm1
11. apr 2013

dakujem kocky 🙂. a to este dalsia pozitivna sprava preplatok na elektrike 20e tak aspon taketo spravy dobre

kocky tak trochu mimo aj ked predsa k teme. nemate nejake dobre "sladke" recepty aj pre diabeticku dietu?

jakelina
11. apr 2013

@florentina a vyšlehá i třeba tři vajíčka v pohodě.

dm1
11. apr 2013

@mimcak falosny parizsky moze ist uplne bez problemov do spodku svadobky nemusis sa bat 😉

mimcak
11. apr 2013

@dm1 ,

@zuzana92101 Ďakujem Vám kočeny je to moja prva svadobna,no vlastne druhá,ale tá prvá bola uplne v mojich začiatkoch a konečne som sa dočkala svadobnej tak sa aj trošku obávam.Vždy to tu poctivo čítam aby mi niečo neušlo,ale teraz ked to potrebujem tak sa radšej chcem na 100% uisťiť.

evuska32
11. apr 2013

kočky keď idem robiť tortu potiahnutú falošným marcipánom zo sušeného mlieka, možem korpus potrieť krémom čo som plnila? Či aké máte skúsenosti...čo je najlepšie?

pralinka25
11. apr 2013

@mamina1978 dakujem 😵

aduskatt
11. apr 2013

@evuska32 podla toho, aky krem si pouzila🙂