Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
12. apr 2013

@lamps nádherné oba

luciahromadkova
12. apr 2013

baby dnes mam "super" zazitok z obchodu s cukro potrebami v BA Dlhe Diely, viac tam nikdy nevkrocim...
malý mi vcera ked som bola na skolení a bol doma s MM použil floristicku pásku, no skrátka sa neda použiť...., tak vecer kde rýchlo zohnat, napadlo ma, ze tam kedze tortomania ma v pia zotvorene...
mila pani predavacka po vstupe do obchodu: " pani a vy kam idete s tým kocikom, ved toto nie je aupark"
urcite si predstavit viete, co som jej povedala...., ale dost na to ze floristicku pasku, ktorú nutne potrebujem aj tak nemali...
tak mile maminy, aby vas nenapadlo tam ist s kocikom, ked sa pani zle vyspi... 😠

viera6
12. apr 2013

Ahojte,prispievam po odmlke aj ja 🙂
A znovu vas prosím na fotopostup jepp nema niekto? 😔

vlada111
12. apr 2013

@lamps paráda, tvoje postavičky majú tebe príznačné ksichtíky. Už ich poznáme, tvoju rodinku 🙂

luciahromadkova
12. apr 2013

@pipka kedy dame kavu? tento tyzden malujeme aj buduci robime este aj izbicku, mam aj 2 torty- 1 kolegyniam som slubila ze im urobim, lebo maju poradu a tak ku dnu ucitelov, sa mi to moc nehodi....kvoli tej malovke..., ale zas uz som slubila a manzel ma kvoli malovke volno, tak urobim a este kamoska vcera volala, ze pre syna taku drobnu....
ale potom po 21.4. by to mohlo byt, ci?
vcera som bola na skoleni kvoli novemu statnemu vzdel. programu, viac osobne 😉

aduskatt
12. apr 2013

@luciahromadkova no potesujuce☹( vivat niektori obchodnici, fakt

pukina
12. apr 2013

ahojte, chcela by som sa spýtať, kde kúpim potravinarsku farbu? bola som aj v tescu, kauflande, lidli, u nas v jednote a nikde nemaju, už som z toho zúfalá, pomôžte prosím ☹

florentina
12. apr 2013

@pukina obyčejné práškové většinou v obyčejné drogerii, ale i v některých řetězcích. Gelové jedině ve specializovaných cukrářských obchodech.

mamina1978
12. apr 2013

@lamps krasneeeeee ako vzdy 😵 😵 😵 😵

mamina1978
12. apr 2013

@jakelina Krasna krtkova dievcanska torticka , jemnucka ...... 😵 😵 😵

jakelina
12. apr 2013

@mamina1978 děkuji krásně 😉

ajka82
12. apr 2013

@artepf no vidis, ja sa ich asi nezbavim aj na dalsi vikend chcu odomna pingu 😀 😅

lamps
12. apr 2013

@luciahromadkova ja som mala podobný zážitok v obchode s kočíkmi a potrebami pre bábetká ☹ ☹ ☹ ☹ predavačka bola maximálne nepríjemná hneď ako zbadala, že som vošla s kočíkom do predajne a keď som si tam chcela nakojiť Veronku bola ešte nepríjemnejšia 😠 😠 😠 😠
@vlada111 ďakujem, to je super, že už poznáš moju rodinku. Ja iné ksichtíky neviem 🙂 len takéto primitívne 😀

mamina1978
12. apr 2013

@jakelina nemas zaco dakovat 😉 😀 krtkovia ti pristanu ...... ako i v chlapcenskej verzii , tak i v dievcenskej 😉 🙂 Som si ich od teba ulozila, ja by som taaak rada robila krtkovu 😵 😵 😵 No moj syn chcel naprv Pat a Mat a teraz , si to rozmyslel na Mickymaus cakompak komplet 😝 😝 😝 😝 A ja sa tych ksichtikov tak bojim, aby nevyzerali ako po boxovani 😅 😅 😅

zuzka38
12. apr 2013

@luciahromadkova to mas fakt krasnu skusenost, ja som tam bola pred par dnami a vsimla som si tam tu nalepku zakaz vstupu s kocikom, hned ma napadlo, ze to je ako v komunizme.. fakt zle, hlavne ze majitelka ma male dieta..

florentina
12. apr 2013

Holky, jdu dělat tady ten dort...foto inspirace z netu, přesně podle toho loga...ty písmenka, mám jen funky abecedu, to by asi mělo být přesně jak na tom logu, co ? Vystřihat a vyřezat, nebo namalovat...obvzvlášť ta tenká dole ve slově Fotbal...nějaké nápady? Kdo jste dělal nějaká loga, prosím o radu....je mi jasné, že to bude opruz...no snad to do rána nějak dám 😅

florentina
12. apr 2013

jo ještě fotky

mamina1978
12. apr 2013

@lamps Tvoje ksichtiky nie su vobec primitivne, 😠
ale krasne ,rozpravkove, s dokonalym emocnym vyzorom 😉 🙂

lamps
12. apr 2013

@mamina1978 😀 😀 😀 ty si to ako pekne nazvala, že s dokonalým emočným výzorom 😅 😅 😅 😅 ďakujem

aduskatt
12. apr 2013

@lamps v tomto musim dat Zdenke za pravdu🙂
@mamina1978

florentina
12. apr 2013

@lamps taky s holkama souhlasím...tvůj rukopis je jasně čitelný a kráááásný!

aduskatt
12. apr 2013

babyyyyyyyyy, tusim ma chyta migrena☹((

viera6
12. apr 2013

@mamina1978 jejda ďakujem ten tretí odkaz je super 🙂 srdečne ďakujem 😉

lamps
12. apr 2013

@florentina ďakujem, jasne čitateľný rukopis tu už máme viaceré. Ja keď sem prídem a vidím foto tortičiek už podľa torty viem, ktorá z nás ju robila.

lamps
12. apr 2013

@aduskatt nejako nie som v obraze 😕 obchodík ti už funguje? a na tú migrénu rýchlo nejaký liečik

aduskatt
12. apr 2013

@lamps no, ze mas uzasne postavicky🙂) obchodik je uz viacmenej skoro nahodený, zopár kúskov ešte chýba, ale dohadzujem priebežne, takže povedzme, že áno🙂

týmto pozývam na ochutnávku🙂)
www.mnamuela.sk

aduskatt
12. apr 2013

@lamps toho liečika sa práve bojím☹ ale ešte pracujem a keĎ to chcem dokončiť, asi nebudem mať inú možnosť

lamps
12. apr 2013

@aduskatt idem ťa tam navštíviť 😅 😅 😅 😅 a liečika sa neboj 😅

aduskatt
12. apr 2013

@lamps no poď🙂 ešte dorábam popisky a podohadzujem stencil sablony, to mam tak este na pol dna🙂