Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
16. apr 2013

@pipka žena moja si uuuuzasnaaa, som vedela preco si ta beriem!!!!!

@florentina pocuj nedraaaaaaaaaaaaaazdi !!!! bo obvolam vsetkych tych co som odmietla na 27 😀 😀 😀 ale moc ti ho doprajem , hladkaj a cmukaj ho kazdy den ako pojdes okolo neho aj za mna !!!

@alexandrakocikova to ja zial netusim nerobila som tortu s tym a snad ani nikdy nebudem 😀 zial neporadim ☹

@pipka bez beloby, len cera a cukor 😉

@jakelina ja tiez len zo 4vajec inak by mi vytiekol, tym padom aj muky, atd menej a je mensia vaha korpusu 😖

pipka
16. apr 2013

@pristela dakujeeem za radu 😉

florentina
16. apr 2013

@bambula1307 😉 😀 ...určitě budeme, děkuji moc a pozdravuj toho svého (myslím pana K, né manžela 😉 )

@pristela dráždím záměrně, jsem si říkala, kdyby jsi se přece jen rozhodla...na to velké pečení co tě čeká by se hodil...ale né nemyslím to nijak zle, jen jsem tím chtěla poreferovat, že fakt vypadá kvalitně, stabilně...určitě napíšu zážitky jaké to s ním bude poprvé 😀, myslím až dojde na věc 😀...v neděli budu péct dort, ale předtím asi nevydržím a otestuji a tobě přeji, ať se brzo taky dočkáš!

A vůbec vám všem kočky děkuji za páčítka...je skvělé sdílet svou radost. Je to takový můj splněný sen. Ano přízemní, ale i takové sny stojí za to...dobrou noc...já se jdu ještě kochat 😵

pipka
16. apr 2013

@florentina tak na "tenkrat poprvé " sme tu vsetky zvedave...takze len pis 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pipka
16. apr 2013

@florentina a aj s nim spis? 😀 😅
lebo ja som dnes mojej Hanke kupila novy klobucik...a takto som ju teraz nasla 😀 😀 😀
tiez sa z neho mega tešilaaaaa 😵 😀 😀

aduskatt
16. apr 2013

@pipka zlatucka🙂

florentina
16. apr 2013

@pipka ta je slaďoučká!
Ne ne, spát s ním bude manžel 😀 ...je chudák nemocný, tak jsem ho vyhnala z ložnice, ať nám tam nechrápe, tak bude spát v kuchyni, hned vedle robota, protože ten zatím nemá své místo /takový detail, musím kvůli robotovi přestavět půl kuchyně 😅 /...tak doufám, že se mi do něj taky nezamiluje... 😀

pralinka25
16. apr 2013

@pipka to je take milunke 😵 ze sa vie tak tesit. zlata

pralinka25
16. apr 2013

@florentina si mala spat v tej kuchyni dnes vecer ty 😀

pipka
16. apr 2013

@florentina @pralinka25 no to ma asi po mne 😅 😀 ja ked som bola mala a dostala nieco od "Ježiška" tak som v tom spavala aj cely januar este 😅 😅 😅 😀 😀 mama hovorila, ze som ako mala spavala asi mesiac v rukavickach a ona mi ich vzdy v noci davala dole 😅 😀

pralinka25
16. apr 2013

@pipka ja si pamatam ze som spavala jednu dobu s loptou takou velkou 😀

aduskatt
16. apr 2013

@pipka ja tak v cizmach🙂)))

pipka
16. apr 2013

@pralinka25 tak pokial si ju nemala pod nocnou kosielkou a mama sa rano nezlakla, ze si v noci otehotnela, tak je dobre 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pralinka25
16. apr 2013

@pipka 😀

mariann2
16. apr 2013

@bzucinka2 ja by som vystužila, ja aj 3-poschodové vystužujem stredovou palicou

lokalistin
16. apr 2013

@mamina1978
@blcha mne sa klietky strasne pacia,raz som ju chcela urobit jednemu moslimovi pre zenu k narodkam,mala som volnu ruku,ale potom som si to predsa len rozmyslela,aby si to nahodou nevysvetlili zle,ze je doma zamknuta ako v klietke,takze take nieco si naozaj musis dat odobrit,podla mna

lokalistin
16. apr 2013

@jakelina iba sa chcem spytat ten link na ten obchod http://cukrarske-pomucky.cz/ byvate niektora niekde v blizkosti?cista zvedavost 😀
@florentina

florentina
17. apr 2013

@lokalistin ne, nechávám si posílat. Ale určitě dám vědět @jakelina, jak můj nákup tentokrát dopadl....

mima595
17. apr 2013

ahojte...nemate nahodou niektora link na fitbalove kopacky?? to sa robi skrz sablonu, ci??? nemam doma net, pisem len na cierno z prace, tak nemam priestor to hladat...
keby ste nieco mali velmi by som vam bola vdaacna 😎 😎 😎 .....

viera6
17. apr 2013

Ahojte,prosim vas aka plnka okrem pribinačkovej,mascarpone a jogurtovej je vhodna do mramorového korpusu aby nebola taka sládka,dakujem

sticker
17. apr 2013

Baby tak ja som len tak skúšala malú tortičku včera. Nemám misku 12cm, ale 16, tak som robila z jedného vajka, ale teda neviem... moc sa to nedvihlo, šlo to hlavne v strede. Pečiem pri 150, neotváram... Ale možno som fakt zle suroviny vyrátala. Podľa mňa kľudne z 2 vajec by to šlo. A teda skúšala som kvietok, celú noc bol na alobale, "v priehlbinke", aby to držalo aspoň trochu tvar a nejako nedržalo 😅 😝 Veď vidíte aký je. Ale tak neva. Beriem to teraz kamarátke ku káve, radosť urobí. A inak hmotu som robila zo 100g cukríkov Haribo bielo-ružových a cca 200g cukru. Ale to je asi veľa, neviem. Aj sa mi to zle vykrajovalo, musela som to aspoň trochu čistiť, lebo neboli pekné obrysy....

jakelina
17. apr 2013

@lucula73 ano dělám podle toho návodu.

jakelina
17. apr 2013

@pipka ten co je nafocený, tak to je mramorák. Jinak klasický piškot dělám z 6 celých vajec, špetka soli a 250 g cukru krupice, vyšleháme do tuha v robotu a pak už jenom přidám 220 g mouky, napůl hladká a polohrubá a 1/3 KP. Můžou se přidat 2 lžíce oleje.

pipka
17. apr 2013

@jakelina pisem si 😉

jakelina
17. apr 2013

@lokalistin ne nebydlím blízko. 😒

aduskatt
17. apr 2013

@jakelina na ten piskot zo 6 vajec nerobis zvlast sneh?

jakelina
17. apr 2013

@pipka on je takový sušší, ale dobře se zvedá a já ho hodně dávám k pribináčku, ten je takový štavnatý ten krém. Jinak klasicky nahradíš trochu mouky a máš kakaovou verzi a nebo s ořechy. 😉

jakelina
17. apr 2013

@aduskatt ne, všechny vajíčka s cukrem dám do robotu a nechám šlehat spolu.

pipka
17. apr 2013

som odovzdala tortu, dosiel chlap...reakcia absolut nula bodov, ze hm, dakujeme, zobral , polozil peniaze a odisiel 😅 😝 🙄
ale tak chlap...nic ine som necakala 😝 😀
a po polhodine vola manzelka, ze jeeeeeej, ta je kraaasna, dakujemeee a uuurcite dame vediet ako chutila 😀 😀 😀

uz je mi jasne, ze chlapi su z Marsu...bo na Venusi by sme ich museli zabit 😠 😀 😀 😀

aduskatt
17. apr 2013

@jakelina skusim🙂 ja som sa vzdy bala, ze bez snehu to neporastie pekne🙂