Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
18. apr 2013

@wera.g este ma napadlo, ze ak nechces modelovat jelena, tak by si mohla urobit pnik a polovnicky klobuk na nom. Tak robili tu na MK aj niektore kocky 😉

mamina1978
18. apr 2013

Babyyyyy, mne sa taaaaak nechce ist robit s ciernou a cervenou hmotou z MMF, no Micky volaaaa 😝 😝 😝 😝 😝 🙄 🙄 Ja by som radsej robila krtka, sice je tiez cierny , ale nema taky poohybany ksichtik ako Micky 😝 No moj syn o krtkovi ani pocut 😅

jenie123
18. apr 2013

@wera.g srnku nemam.. :( ale mozno pomozu..

jenie123
18. apr 2013

@mamina1978 ja tiez robim s mmf a ak potrebujem ciernu a cervenu mam z toho hrozu.. uz by bolo nacase aspon na tieto farby vyskusat smarflex..

mamina1978
18. apr 2013

@jenie123 presne nad tym som uz tolko krat uvazovala. Asi si SMF objednam , ked pridem na SK, aby som ho aspon vyskusala 😉 No a teraz tam bud miesam moooooc cery , alebo coko. Tak sa da , no vzdy mam hrozu, lebo mi uz zaschnute casti mnohokrat praskli 😝 🙄

aduskatt
18. apr 2013

@jakelina to ma mrzi....☹ chjo.....ludia nemaju rozum......predpokladam, ze zalohu si nebrala...

aduskatt
18. apr 2013

@luciahromadkova pekna je ta teal, neviem, ci si aj ja jednu nezaobstaram🙂

jenie123
18. apr 2013

@mamina1978 presne ako ja.. 🙂)) ja pridavam coko, len tu hmotu mam makksiu a horsie mi schne.. smf by bolo asi naozaj idealne.. 🙂))
@aduskatt ani som ti neodpisala.. dakujem moc, si zlata.. vcera mi prisla silikonka na babatko, tak ju dnes vyskusam.. dufam, ze sa mi podari take krasne ako tebe..

aduskatt
18. apr 2013

@jenie123 urcite ano🙂)) ak by neslo, popiseme v IP, urobim ti instruktaz na dialku🙂)))

jenie123
18. apr 2013

@aduskatt dakujem.. 🙂)) vyskusam a ked nepojde, urcite sa ti ozvem.. 🙂))

jakelina
18. apr 2013

@aduskatt nebrala jsem nic, napsala jsem paní, jestli si vyzvedne alespoň postavičky, když to zrušila a žádná reakce. 😝 Naštěstí mám jenom dvě, ale už i podložky nabalené a nakoupené šlehačky a vajíčka. Tak to budu muset spotřebovat na omáčku pro nás. 😝
Podložky určitě někdy použiju.

aduskatt
18. apr 2013

@jakelina niektori ludia su skutocne neseriozny☹ jednej babe zrusili tak rano uz upecenu 5 kg tortu, ze si pre nu nepridu, lebo sa zrusila oslava

jakelina
18. apr 2013

@aduskatt no to je děs. Já mám ještě další dort, tak použiju na něj vajíčka jsem už měla v míse, když jsem to četla. 😝 😝 Jinak chtěla marcipán, tak ho mám obarvený na modro, tak pokud nebudu dělat nějaký modrý dort příští týden tak asi vyhodím celé kilo. Pak už nepeču, děláme novou kuchyň. 😝

aduskatt
18. apr 2013

@jakelina achjo☹

pristela
18. apr 2013

@jenie123 @mamina1978 holky presne pre toto som zacala kupovat smart , pre pohodlie pri sýtych farbach , a teda vrelo odporucam uz len pre klud, nestrachovanie sa , i ked stale mam naj mmf , menej sa s nim narobim /valkanie , potahovanie/ a aj na modelovanie ho mam radsej nez smart, smart totiz dllllho schne, ak je ho viac ☹ a to pak sadá, ked zabudnem do toho špajdlu aby postava stála, tak dnu je to jasne este makke a posuva sa mi to po tej spajdli dole 😠 / ako som naposledy robila trebars Karkulku/ pri mmf toto absolut nehrozi, vytvrdne oovela lepsie aj dnu a nemení tak tvar pri schnutí

pristela
18. apr 2013

Holky , ktore ste chceli robit doma, na vas včul myslím, ustata som ako kôň a to je len doobeda, musela som vstat rano ako normalny človek 🙂 s tym ze som sla spat o 5ráno ☹ , aby som aspon niečo stihla urobiť, bo ako je vonku teplo maly ma stale vola na bike, na trampolinu , na prechadzku... a ked nejdem stoji pri mne a píli mi uši, čo je ešte horšie, včera som s nim bola cely den po skole zaspal jasne az o 23hodke 🙄 a tak pekne krasne po unavnom športovom dni / chce ma na trampoline asi uštvať k smrti/ som nastúpila na nočnu a veruže to šlo ťažko a tri krat pomalsie ako ked som oddychnutá ☹ ☹ a dnes ma caka to isté. takze nie vo vsetkom a vždy je vyhoda robit doma

alexandrakocikova
18. apr 2013

Babulky kolko si pýtate za takú tú klasickú krémovú podkovu? ja neviem kolko si pýtať.je to bez fondánu, len krémom a kokosom ozdobená.krém je čokoládový s milkou

alexandrakocikova
18. apr 2013

@pristela zlatko mala by si spomaliť, takýmto tempom zachvílu veľmi zle dopadneš... 😝 😀

muffinka8
18. apr 2013

@jakelina ja som tak chcela piecť pre kamarátku, tiež nakúpené šľahačky a nakoniec nič z toho. Tak som spravila šľahačkovú bábovku 🙂 a je super, aj v orechovej verzii, kde som trochu múky nahradila orechmi.

4 vajíčka
2 poháre kryštál.cukru
3 poháre hladkej múky
1 PDP
1 šľahačka

pohár = 200ml .... celé vajíčka vyšľahať s cukrom do peny, pridať šľahačku a na koniec múku s PDP. Piekla som na 150-160°C necelú hodinu

muffinka8
18. apr 2013

@pristela a doobeda máš niekoho doma? Lebo ja keď som bola bez práce a doma tak najviac sa mi chcelo a aj som stihla doobeda. Úplne najlepšie bolo keď som skoro vstala okolo šiestej a hneď začala niečo robiť. A poobede trochu oddýchla a ešte aj večer sa dalo fungovať. Teraz aj keď nie som niekedy večer veľmi unavená, ale chcem spraviť niečo v noci tak mi to ide strašne pomaly.

jakelina
18. apr 2013

@muffinka8 děkuji, asi udělám zítra, přijede syn po dvou týdnech z koleje, tak ten pak sní všechno co najde 😀 😀 😀

aduskatt
18. apr 2013

@pristela ja standardne vstavam o siedmej rno s malym do skoly, hned zacinam makat a spat chodim okolo jednej rano........ale klasika cez spravy na jedno oko spim🙂

pristela
18. apr 2013

@muffinka8 no ja mozem najskor zacat makat az o 7:30 dovtedy su tu chalani , a pak musim isto aj varit kedze poobede ma malý taha von, domov chodia už ☹ o 13hodke, ja za 4hodky toho moc neurobim ☹ uz som skusala doobeda, ale to mam len 4hodiny, to len pokial rozložim material, premyslim ako to ma byt ubehne casuuuu, o 13pridu chalani a to sa najmensi nezastavíííí až do 22-23hodky- nechapem to , on stále behá, bicykluje, skace na tramposke aj hodinu v kuse a potom si kludne sadne na bike a robi si preteky po dvore 😨 😨 samozrejme ja musim byt pri vsetkom co robi 😠 a pak o 23ked konecne zaspi ja uz nemam ani kvapku sily ist do pracovne ☹ , aaale ono to prejde, cha, o chvilu pride puberta a uz ho nebude doma 😀 😀 😀

@alexandrakocikova sa spolieham na dochodok, penazi mat nebudem , tak jedine co mi zostane bude spať v posteli, vtedy nejes, ani elektriku nemíňaš 😀 😀 😀 😀

alexandrakocikova
18. apr 2013

@pristela tak to si zabila🙂 len aby si sa toho dôchodku dožila 😅

jakelina
18. apr 2013

@pristela však máš i manžela, může s malým být i on ne?? Jenom ho zapřáhni 😉

pristela
18. apr 2013

@alexandrakocikova neboj, ja netaham takto nonstop, to su len sem tam 😀 take nárazovky 😀 😀 ja su strasne lenivý tvor 😀
@jakelina joo , moj jasne ze pomaha, ale to vies maly je miláčik on musí vsetko s maminkouuu 🙂 moj pomaha hooodne , aj na prechadzky jasne ze chodia, len na nejake kratke, uz som ich na velku noc posielala polievat aj do Prahy starku , ale nejak nesli :D

jenie123
18. apr 2013

Kocky, idem robit orechovy krem s kavou.. je tusim aj v dvojke teme.. chceli by k nemu mandarinky.. myslite, ze to pojde k sebe?

aduskatt
18. apr 2013

@jenie123 ten krem je uzasny tak ako je🙂) osobne by mi tam ovocie prekazalo.a to mandarinky milujem🙂

muffinka8
18. apr 2013

@pristela to ty si čo za matku, že ti dieťa ešte o takom čase behá doma 😠 ty nevieš, že super mamy to robia tak, že o 20:00 dieťa musí ľahnúť do postele a spať 😎 žiadne reči.

😀 😀 😀 ale aspoň viem čo ma o pár rokov čaká 😀 😀 a ja som sa nádejala že sa to s vekom zlepší 😀

pristela
18. apr 2013

@muffinka8 😀 😀 😀 ja sa polepším , vážne 😕 naozaj , sahááám 😕 neboj nie kazde dieta je taketo , tvoje isto z toho vyrastie 😵 😵 😵