Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
18. apr 2013

@pristela moje z toho rastie tak, ze si vecierku predlzuje. no, co Ti poviem, des a hruza🙂 a pomaly ideme do puberty.... minuly tyzden zahlasil, ze on nechce byt pubertak, lebo pubisi su blbi🙂

muffinka8
18. apr 2013

@pristela len moj sa uz teraz velmi ponasa na tvojho 🙂 a to nema este ani dva roky. 8 hodin spanku v noci mu staci, cez den akoze zdriemne a inak nema cas sa ani najest 😀 tiez by len vonku skakal, deti a psov nahanal a aj doma sme ako siamske dvojcata 😅 a vecer desat hodin a on este cupita po byte. Obcas aj v noci dostane chut na rozpravku tak o tretej rano kukame Toy story a pod. Suedia mu dali indianske meno 😀 "ten co v noci nechce spat" 😀

jenie123
18. apr 2013

@aduskatt ved ani ja.. :( asi ich od ovocia odradim.. :( babatko je na svete a celkom sa mi podarilo.. teda, este ho treba vytienovat.. 🙂))

aduskatt
18. apr 2013

@muffinka8 no vidim, ze v tom nie sme sami..my sme den obvykle, ked sm bola na materskej zacinali ranajkami medzi druhou a tretou rano......ale to som pustila rozpravku, dala mu odrazadlo a odkvecla na gauci pri nom v obyvke🙂

aduskatt
18. apr 2013

@jenie123 aj ja mam nachystane babatko🙂)
a od ovocia ich odrad🙂)) teda skus

artepf
18. apr 2013

@jakelina holka, koukám, že jsme na tom stejně, taky mi včera ženská zrušila objednávku na dort, na který už mám hotové postavičky - mužskou a ženskou, ještě teda bez vlasů, tak přemýšlím, kam bych je mohla použít 😅 . A to jsem ještě měla k nim modelovat tenhle bagr, ještě že jsem ho ani nezačala, to bych jí asi nutila si pro to přijet a zaplatit ty hodiny na tom strávené. Naštěstí pro mě se mi do něj vůbec nechtělo a sáhodlouze jsem přemýšlela, jak ho vyrobím 🤐 . A její argument mě dostal nejvíc - prý jí nevyšly prachy, přitom jsme byly na ceně dopředu dohodnuté 🙄 , já nejedu podle váhy.

artepf
18. apr 2013

@zuzana92101 to je teda ale milý dortík, s tou Dorou a teda pořádně vymakaný, ten ti musel dát práce 😵 . Jinak moc díky za tip na pěknou pohádku pro děti, já vždycky přemýšlím, jakou bych jim na netu našla, aby pro ně byla trochu vhodná a tahle je i poučná, něco jako Mickeyho klubík 🙂 .
Nemáte holky tip na ještě další takové pěkné pohádky, když znám název, tak už si to potom vyhledám snadno, jenže já právě nevím, jak hledat 😀 .

jenie123
18. apr 2013

@aduskatt tak mandarinky tam musia byt.. tak rozmyslam nad inym orieskovym kremom bez kavy.. :(
Kocky, mate nejaky napad?

aduskatt
18. apr 2013

@artepf nejaka divna konstelacia hviezd asi...........ti ludia si neuvedomuju, ze torta sa neda urobit za hodinu a teda si uz asi zacala na nej robit?.........vrrrrrrr

jakelina
18. apr 2013

@artepf to je teda taky zákaznice, to ti řeknu 😝

mia114
18. apr 2013

ahojte, konecne mam hotove torty, toto bola des robota s nimi.

mia114
18. apr 2013
mia114
18. apr 2013

Sorry, ze som dala fotky na 2krat 😅

blcha
18. apr 2013

ahojte babulky tak uz mam aj ja hotovo torticku odovzdavam az zajtra rano tak by som vas chcela poprosit ak mate neaky napad ako ju vylepsiet alebo nieco dorobit tak sem s nim uz viackrat ste mi super poradili 😉

blcha
18. apr 2013

noo az teraz na fotke som si vsimla ze to horne srdce je otrasne takze ho idem prerobit dam mesie a hlavne rovne ze???

zklimekova
18. apr 2013

dnes jedna pre zdravotnú sestru 🙂

teodorie
18. apr 2013

@artepf Tak mé ratolesti koukají dopoledne na Nickelodeon a tam právě jde ta Dora průzkumnice, také Go Diego go (to je něco podobného jako Dora) a třeba Umizoomi (také podobné), Maličké království Bena a Holly a teď si na víc nevzpomenu. 🙂

blcha
18. apr 2013

@zklimekova ta je paradna a tie boky super napad 😉

zklimekova
18. apr 2013

@blcha ďakujem 🙂

rapunzel1
18. apr 2013

Baby prosím vás, ktoré robíte s čoko, mám objednávku na príjmanie, podkovu, mám použiť len čokoládu, maximálne nejaká postavička z marcipánu, ako na tie boky, obávam sa toho prenášania na tom papieri, ešte k tomu to má byť biela čokoláda a ozdoby ako, dá sa do silikonky dať čoko a nejak dať na bok torty, trebárs nejaká čipka na spodok, alebo robil niekto ganáž z bielej čoko, že by som to poliala nejak???? mám z toho dosť nervy, ani žiadne inšpierácie som nenašla na príjmanie v čokoládovej verzii. Ak mi niekto viete poradiť, poprosím vás a aj o nejaké inšpircie v tejto čoko verzii, ak máte. Ďakujem

dm1
18. apr 2013

@rapunzel1 krasnu coko podkovu robila @lamps tak sa skus mrknut k nej na FB tie boky by som riesila presne tak. Inak nemozes pouzit klasicku coko? lebo s bielou je horsia praca vseobecne 😝. A ozdoby - perlicky zo silikonky a tak idu isto aj z toho len sa s tym ovela horsie robi lame sa a podobne nemozes aspon na ozdoby pouzit cokohmotu? s tou to ide super

maya30
18. apr 2013

baby, da sa previezt 3poschodova svadobka s pivonkami na dlhsiu trasu bez ujmy ? Bojim sa ze na tych vytlkoch sa polamu lupienky, ci nedam aj nahradne kvety pre istotu...

jakelina
18. apr 2013

@blcha hezká je, jenom ti poradím, jak válíš ty válečky - jako tu mříž na kleci, tak udělej váleček a žehličkou po tom jezdi a rozvaluj jako bys to dělala rukama a to se ti krásně stejnoměrně podaří na stejnou šířku.

artepf
18. apr 2013

@aduskatt
@jakelina naštěstí jsem na dortu ještě nazačla, protože měl být na příští středu, tak kvůli složitosti toho bagru jsem si postavičky vymodelovala radši dopředu, navíc ještě teď na sobotu mám jeden větší dort, tak abych to stíhala. No každý by si měl rozhodně zkusit takový dort s postavičkama a se vším všudy vyrobit, pak by měl určitě jiný pohled na věc 😅
@teodorie jé díky moc jsi zlato, to jsou přesně pohádky, na které jsem chtěla někde narazit, jen jsem nevěděla názvy 😵 . Si právě říkám, když už těm prckům pustím pohádky, tak ať z toho aspoň něco mají a i se z nich něco naučí 🙂

maya30
18. apr 2013

a prosim vas ako dlho peciete mramorak v 30cm forme ? staci 1hod 15min ?

wera.g
18. apr 2013

@jenie123 jeeeeeeeej tie sú skvelééé 🙂)) asi spravím taký pník s tou puškou a klobúkom 🙂 ˇˇdakujem moc moc 😉

artepf
18. apr 2013

@mia114
@blcha
@zklimekova holky to jsou náádherné dorty, úplně se vždycky potěším, když si to tady prohlížím, super 😵 😵 😵 a na té klícce s ptáčky bych nic neměnila, určitě budou zákazníci nadšení 🙂

maya30
18. apr 2013

@artepf ty si robila min. vikend tu torticku s autickom, vsak ? Ja mam podobne zadanie bud. tyzden pre chlapceka na 1 rok, ma to byt torta navrchu s autickom...nebude ti vadit ak si poziciam tvoj namet ? 😉

aduskatt
18. apr 2013

@maya30 ja peciem tak hodinu a stvrt, po 45 minutach prikryvam vrch alobalom

artepf
18. apr 2013

@maya30 to víš, že mi to nebude vadit, naopak mě to těší 🙂 , vždyť já si sem chodím taky pro inspirace a většinu dortů si od vás všech ukládám, tady je to nejlepší, kam se hrabe dortománie nebo dorty od mámy 🙂