Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
20. apr 2013

pridávam svoje tohototýždňové 😉 trošku som precenila sily, ešte musím upratať zalepenú kuchyňu a už sa chystať na oslavu, otec má 60 - tá torta so súdkom je pre neho a tá okrúhla na 60 ku bola otcovi do práce ešte v pondelok 😝
ešte raz ďakujem za rady 😵

lucula73
20. apr 2013

@jakelina Majka a aký máč receptík na ten korpus?mne by bodol niekedy aj ľahší ako mramorák 😉

jakelina
20. apr 2013

@lucula73 6 vajíček celých dát do šlehače, špetka soli a 250 g cukru krupice. Ušlehat do pevné pěny, potom přidat dvě lžíce oleje, ale nemusí být a 220 gramů mouky, napůl hladká a polohrubá a 1/3 kypřícího prášku. Mouku už jenom ručně zamíchám takovou tou ruční metlou. Peču na 150 stupňů asi hodinu.

lawli
20. apr 2013

jaaaj kočky ,tortička čo som pridala pred 3-mi hodinami už takto nevyzerá 🙄 bola som ju opravovať a teda musela som jej prirobiť "zavoje" ....pri vyberaní z kufra ju naklonili a váhou vrchných poschodí praskol marcipán na spodnom pochodí. Viezol si ju sám ženích ,doniesol ju do sály a rozobral jednotlivé pochodia ,aby sa nepoškodila viac ,alebo aby nepadli vrchne úplne....došiel po mňa ,nech s tým idem niečo urobiť...no na nešťastie tety čašníčky ju poskladali naspäť na seba a tak neopatrne ,že porobili prstami diery do bokov torty 😢 tým poškodili aj vrchné poschodia ...ja som ju musela zase rozobrať ,opraviť ,naskladať na seba a dolatať ako sa dalo...nevyzerá najhoršie ,ale teda nie je taká aká bola predtým...zakryla som to závojmi , zo zadu neriešim a z predu vyzerá ako tak k svetu... 🙄

aduskatt
20. apr 2013

@lawli no potesi...

aduskatt
20. apr 2013

@jakelina ja som nedavala olej, muku polohrubu a nadrzovku mixerom🙂

jakelina
20. apr 2013

@aduskatt já ten olej taky většinou nedám, ale někdy si vzpomenu 😀 😀 😀

ikula2
20. apr 2013

@sticker vies co ja som uz viackrat mala taky problem a zda sa mi ze ked je hmota nahriata v mikrovlnke taka tepla vtedy rychlo zafarbit a ovela krajsia a tuhsia farba je, zoparkrat som si aj prsty popalila ale naozaj je tuhsia farba

pristela
20. apr 2013

@lawli ☹ ☹ ☹ no to je des ☹ prave preto ja ponukam dovoz svadobnych ked je velka svadobka nepýtam ani peniaze za cestu / a z tych vsetkych napadlo len jedným zaplatit cestu 🙄 / no stacilo mi raz ked vtedy čašnici roztopili jednu 😠 za to mi tych par € na cestu nestojí, svadba je predsa len nieco ine ako "obycajne" narodeniny , je tam viac ludi, vacsia reklama , a hlavnu svadobku si predsa len fotia najviac a na foto a videu je uchavanaaa roky, cize reklama na rokyyy 😅
Teraz budem robit krivu svadobku a teda mam velkee obavy ako ju dovezuuu 😕
este ze si ju zachranila, sikulkaaaa, i ked robota uz len to citat a nieto este ten stres zazit ☹

sticker
20. apr 2013

@ikula2 No ja som farbu dala ešte do cukríkov ako som ich šla dávať do mw..... 😒

maya30
20. apr 2013

ahojte, tento tyzden len tato svadobna 10kilova a na zajtra jedna pre mojho drobca k narodeninam ... Svadobku som robila podla predlohy, vyzera jednoducho ale pot mi tiekol cicerkom kym som ju potiahla, jednak to bol velky priemer a potahovala som s mmf, takze si viete predstavit a aj tak nie je uplne dokonala...davala som dokonca mantinely aj orezana a omaslovana bola uplne dohladucka ale aj tak po potiahnuti nebola vsade 100% rovna 😠 tak neviem ci prilis tlacim zehlickou alebo co...uz len dufam ze pivonky preziju prevoz kedze cestuje cca 70km, pre istotu som dala aj nahradne kvety

maya30
20. apr 2013

@lawli to mi ani nehovor 😲 ja prave stresujem ako dovezu tu moju po tych vytlkoch 70km 🤐

lokalistin
20. apr 2013

@mysiatkoo
@aduskatt ja pouzivam WI a torta sa mi orosi len v lete ked je totalne horko a to je normalne ked vytiahnes z chladu do tepla a to sa orosi aj smartflex robila som aj s marcipanom a aj ten sa mi orosil,ale v momentalnych teplotach sa mi WI nerosi

jakelina
20. apr 2013

@maya30 je úžasná a mně se zdá krásně rovná, můžeš na sebe být pyšná 😉

lokalistin
20. apr 2013

@maya30 krasna je

lawli
20. apr 2013

@pristela to áno moja...keď si po ňu sám došiel ,tak som sa mu aj ponúkla ,že mu ju teda pôjdem preniesť a v aute že ju podržím, predsa len tie naše cesty sú ako tankodrom....ale ubezpečoval ,ma že už nie jednu previezol v kufri a pohoda je vyučený kuchár - časník a má to aj ako povolanie...tak teda som sa nestarala...inak ja nemám ako robiť odvoz...nemám auto ,ani vodičák a manžel je väčšinou na služobkách 😔 ale tak už inak nebude a bol spokojný ,si myslel ,že keď ju medzi tým ako bol pre mňa tak dovrzali ,že už ju nedám dokopy...ale konečný výsledok mu vykúzlil úsmev na tvári ,tak hádam som to nejak ukočírovala 🙂 ...hlavne aby im chutila 🙂 a čo sa reklamy týka...nepotrpím si na ňu 😀 😀 😀

pipka
20. apr 2013

@lawli moja no nezavidim vobec 😒 ale teda vezmi si, ze este stastie, ze im napadlo ta zavolat a ze si to dokazala zachranit 😉 ...bo keby to tam sami nejako packali a potom to take dali na stol ako hlavnu svadobku...no amen tma 😝 😅
drzim palce, nech sa to uz ani tebe ani nikomu z nas nikdy nestane 😎

jakelina
20. apr 2013

@lawli to je mi líto, už jednou se ti něco takového stalo pokud se pamatuju. Já mám taky nějaké svatební objednávky a taky uvažuju, že jim ji raději zavezu až na místo 😝

pristela
20. apr 2013

@maya30 nááááádhernáááááááááá, taketo krasne jemne, hladučke milujem 😵 😵 😵

lawli
20. apr 2013

@maya30 neboj ty nie si ja 😀 😀 😀

svetlo55
20. apr 2013

Notbook na objednávku a kytica pre manželovu babičku. Mašľa nič moc, ale tak niečo som dala 😀

lawli
20. apr 2013

@pipka ďakujem no aj tak to nebude nijaka sláva...ale tak už sa to nedá vrátiť späť...to že ich napadlo ma zavolať bolo fajn ,ale to ako to dovrzali čašníčky 😠 ☹ tak si ženích už myslel ,že skončí v krabičkách ako výslužka 🙄
@jakelina no stalo sa mi už niečo podobné ,predtým to tiež bola svadobka ,3 poschodová ,ale tam bol problém ten, že si ju predavali z rúk do rúk a jeden pustil a ten druhý ešte nedržal...ta padla na zem...to už bolo amen tma s ňou...

Inak kočky keď som bola priamo v sále ,tak tam boli ešte 4 ďalšie torty a dve vyzerali tiež ako po boji...jedna bola tiež 3 poschodová a taky tak dopadla ako moja no tu nikto nenaprával...

eliska22
20. apr 2013

@maya30 nádherná je 😵

pipka
20. apr 2013

@lawli no to potesi 😖 ☹
to co boli za svadobcanov, ze takto zaobchadzaju s tortami 😅 sak nemale peniaze za to museli dat...a oni s tym jak s hnojom 😝 🙄

lokalistin
20. apr 2013

pridam moju dnesnu.A este vam porozpravam pribeh.Volala mi jedna pani,ze dostala cislo od kolegyninej dcery.Hovorila mi na odkazovac lebo som bola v mekaci,vychvalila ma tam do nebies a ci by som aj jej mohla nieco upiect. Tak som jej volala(podotykam kolegynina dcera u nej upratuje neviem kolko jej plati,ale ratam minimalne 15€ na hodinu)a ona hned,ake krasne tortule robim a bla bla bla a ze ci by som jej urobila " malicku" knihu pre dceru,uz to sa mi nezdalo ako povedala malicku a ja neni problem a ona hned kolko by stala? a ja reku zacina od 40€ a ona co? nie to je drahe ona myslela tak do 25€ 😀 😀 😀 a to zijem v nemecku,kde ludia zarabaju ine prachy,plati si upratovacku niekolko krat do tyzdna,ale pre dceru chce tortu za 25€ tak som jej povedala,ze nie. Ale aspom mi povedala,ze to chape,ze vlastne na malej je tolko isto roboty ako na väcsej 😉
A na druhy den mi volala dalsia,tiez mala cislo od tej istej kolegyne a objednala motyla, ovocnu, ovocie podla sezony a ze na sobotu,kedy si ju moze vyzdvihnut a hovorim jej,ze ale najskor sa porozpravajme o cene( podotykam ona sama chodi upratovat,popri robote)a ona aha no ozaj ja reku zacinam od 40€ a ona super no tak do 60€ mozte.
To ma potesilo,chcela som ju urobit tak na 50€ no ale vazila 6,2 kg tak som jej povedala 60€ akurat bola pre nu a poviem vam na komplimentoch nesetrila,hykala dakovala, no uzasna bola.
A tu tortula bola s malinami a cucoriedkami a tvarohovy krem.

Sorry za litanie

lokalistin
20. apr 2013

@lawli do prdele oni su jak dilinovci nechapem co s tym robia ja ked som mala tu trojposchodovu som mu nakazala nech pridi pre nu dvaja,aby jeden drzal a oni debili prisli dvaja hodili ju do kufra a obidvaja sedeli v predu no a potom sa cuduj

cat
20. apr 2013

@maya30 tá svadobná je prekrásna 😎

jakelina
20. apr 2013

@lokalistin asi umí ocenit ruční práci 😉

lawli
20. apr 2013

@pipka neviem kto a ako s tými tortami manipuloval ,ale des a hrôza...raz som tu mala zákazničku ,čo s tortou tiež zaobchádzala ako s kameňom (hodim ,dvihnem a idem ďalej) ,napomenula som ju ,že jej teda môže prasknúť marcipán ,alebo sa jej zvezie (lebo ju dosť nakláňala ,bola to 2 poschodovká) ...tak len podotkla ,že sa nemusím báť...máš pravdu robia s tým ako so skalou ,ale na tanieriku chcú pavučinku...aby sa im to doslova rozplývalo na jazyku... 😔

nika1985
20. apr 2013

ahojte babule ja vas tu vobec nestiham cez den bezne prace cele dni sme s malou vonku akurat zaciname sadit mm chodi domov uz iba spavat tak som ako asi vsetky na to sama vecer padnem ako kabela este hackujem a modelujem co mi treba uz anineviem ci vas stihnem vsetky docitat. Toto je jedina vyhoda zimy ☹ Dufam,ze sa mate super a urcite vam to skvele pecie.