Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
23. apr 2013

@kobrtko
@muffinka8 dievčence ďakujem, vyskúšam to 😅 😅 😅

dm1
23. apr 2013

@viera6 presne ako adka pise urobia sa 2 polovice srdiecka a potom sa to lepi spolu

dm1
23. apr 2013

@mima595 ked budem doma poslem ti to tam sa zada obvod lopty a vyrata ti to aky uholnik si mas vytlacit

mirka_aa
23. apr 2013

ahojte ,prave zacinam piect svoju prvu tortu..prosim vas,cim je lepsie potret tortu pod marcipan? maslom s cukrom,alebo maslom s nutelou? a ak tak v akom pomere? dalej ak do torty davam mrazenu lesnu zmes,treba ju pred tym rozmrazovat,ci mozem dat priamo mrazenu?dalej,ak idem robit cokoladovy korpus,mozem dat miesto kakaa do cesta granko?a kolko? dalej,preco ked som piekla korpus sa mi nafukol taky kopcek ze po krajoch je korpus nizky a v strede pretrca cez formu..je na to nejaka finta ci to preco sa tak stalo?DAKUJEM ZA RYCHLE ODPOVEDEE 🙂

jakelina
23. apr 2013

@mirka_aa pekla jsi na víc než 150 a proto máš kopec.

mirka_aa
23. apr 2013

@jakelina ANO PIEKLA,DAKUJEM PRI COKOLADOVOM UZ BUDEM VEDIET 🙂 A OSTATNE NAHODOU NEVIES ODPOVEDAT PROSIM? 🙂

ajka82
23. apr 2013

@viera6 nasklad na polystirenove srdce, nechat vyschnut a dve polky potom k sebe zlepis 😉

dada2007
23. apr 2013

@dm1 poprosím aj mne to pošli micka......asi má čaká futbalka 😝 teda ešte to nemám potvrdené......ale radšej si to uložím....

jenie123
23. apr 2013

@mirka_aa mozes dat aj mrazene.. pomer masla s cukrom neviem.. robim to od oka..

ajka82
23. apr 2013

baby ja som nejak mimo dnes...do akej farby by ste sa pustili na dvojoslavu pre 50 a 70 rocnu zenu? spolocna torta obdlznkova...fialova asi nie ze? zlta? 😕
a este otazocka ako sa robia tie malinke biele kvety na drotik, chcela som ich skusit, len neviem ako na ne 😅
dakujem

dajna11
23. apr 2013

@aduskatt a bola taká staroružová????tá sa mi zdá skor ako ružová so sivou nie?bože budem farbiť kusočky asi inak to nevidím🙂

ajka82
23. apr 2013

@aduskatt kukaaam, ntu som nerobila, ale vecer uz som nezvladala odpisovat, ale vidim ze majitelka sa uz nasla 🙂

pristela
23. apr 2013

@pipka žena moja, tak dnes peciem , ale poviem vam zeny to je lahodaaa mat dve rury 😀 , no a robim vsetko do 28cm formy, co sme sa bavili o tej vahe , do 28cm robim zo 6vajec /z 8 mi uz pretekalo/ korpus mi narastie po upecení na 8cm , aale dosla som na to že ja davam menej oleja aj cukru tak o to musi byt lahsi, no ale keby dam do 24cm 6vajec a presne cukru aj oleja ako kážu tak by som mala surove cesto az po vrch tortovnice 😕 😕 ale zas ak mas tie vyssie rafiky to je o inom 😉 ja len , aby si vedela , že na teba myslíííím 😵 😵 😵 😵 😵 😵 <3

pristela
23. apr 2013

Holky prosim vas , ked chcu poliat rumom koprus, ako davate ? robite cierny caj a do toho rum , alebo čistym rumom ? Vopred dakujem za raduuu 😵

evala777
23. apr 2013

@mojmacik nááádhernééééé

pristela
23. apr 2013

@ajka82 http://tortyodmamy.sme.sk/content/zlta-kyticka

@dajna11 ako pise Aduška , ruzova+hneda, aaalebo ruzova a malilinko fialovej
@mirka_aa pod potah mozes dat cisto len maslo+cukor - kolko cukru si tam das to je len na tebe ako sladke to chces , alebo mozes dat maslo+cukor+rozmixovaný korpus+kakao, pripadne este roztopena coko do toho , alebo len maslo +nutela, vsetko toto je vhodne pod potah, zalezi len chutovo co si vyberies.
Mrazene ovocie netreba rozmrazovat len ho nasypes na natretu plnku a mozes pozatlačať este do nej , granko menej farbí je sladke tak na to treba mysliet a horsie sa rozpusta v ceste budes musiet dlhsie mixovat a dat ho ovela viac nez obycajneho kakaa na pecenie
Ked nalejes cesto do formy , este ho jemne lyzicou/vareškou premiesaj a peč na 150-160 stupnoch

wera.g
23. apr 2013

ja som poliala čislým rumom, keď rum, tak rum 😀 @pristela

jakelina
23. apr 2013

@mirka_aa potři máslo s cukrem a třeba pro chuť kakao nebo nugetu, udělej míň sladké, ten potah na tom je sladký až dost. Ovoce nemusíš rozmrazovat, granko už je sladké a nezabarví ti na tmavě hnědo, to bych nedávala.

wera.g
23. apr 2013

ja dávam pod poťah maslo, cukor kakao a ovocie dávam mrazené 😉 kakao ti spraví korpus kakaovejší, granko ho podľa mňa len viac zosladí ale nebude až tak kakaové, ale nerobila som tak ešte, tak neviem poradiť, len hútam 😀 @mirka_aa

ajka82
23. apr 2013

@pristela super, dakujem 🙂

kobrtko
23. apr 2013

@dajna11 k ružovej pridaj sivú (alebo čiernu máličko), ale asi aj s tou hnedou to bude mať niečo do seba... vyskúšaj obe varianty, uvidíš...

dajna11
23. apr 2013

@pristela velké ď 😀 😀

artepf
23. apr 2013

jé zrovna jsem chtěla odpovědět @mirka_aa, ale koukám, že bych se opakovala 😀
@pristela já jsem polívala buď čistým rumem a nebo rumovým aroma, když to měli jíst i děti 🙂
a já taky potřebuju holky POMOOOC - měla jsem dělat na pátek volejbalové hriště se sítí a míčem, tak síť už od včerejška hotová, aby vytvrdla a dneska mi píše zákaznice, že chce raději dort jako volejbalový míč, máte nějaký návod, jak na to? Já jsem moc 3D dortů zatím nezkoušela a mám z toho fakt vítr 😒 😒 😖 , navíc míč, už jste některá dělala? A nevím teda, co z tou sítí na špejlích, asi ji zapíchnu do toho míče, jinak ji můžu hodit do koše 😠 , MOC DÍK 😵

pipka
23. apr 2013

@pristela ozik a tie farby ti dosli v poraadku? 😕

pipka
23. apr 2013

@pristela ak rum, tak cistym, v najhorsom sirup + rum..ale viac rumu, sirup len ako na dosladenie 😉

ajka82
23. apr 2013

@pipka vy mate akeho cinana v dubravke 😵 som sa tam jen zastavila, kupila babam siltovky, no aje mala som problem cosi neprihodit do kosika...aj silikonky zlta-detska party a ruzova-folk boli tusim za 6,25 este im vraj prisli nejakych 6ks dnes inych(len ja som mala jednu gombickovu a zistila som, ze sa mi s originalom robi lepsie ako s tymito, silikonka na perly ta ruzova 3 velkosti a podobne veci ...tak davm tip

pipka
23. apr 2013

@ajka82 no noveho, teda novy tovar maju...ja som tam uz oplieskalaaaaaaa 😅 😅 😅 😀
a hrozim sa toho, ked zacnem robit, sak tade denne budem okolo chodit...pomoooooc 😝 😀 😅

dada2007
23. apr 2013

@pristela a ty máš odkedy 2 rury? 😕

dada2007
23. apr 2013

@pristela ja robím sirup+ rum

pipka
23. apr 2013

@ajka82 a medzi handry som tam s deckami radsej ani nesla...to uz presne vidim ako by tam skuvinali, co vsetko potrebuju 😅 😅 😀
a to nehovorim, ze aj tak ma tam nakup stale dve svietiace lopticky a svihadlo a auticko...lebo sak malo raroh mame doma 😝 😠 😀