Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nicolka21
3. máj 2013

@patrikmisko super.....

79zuzana
3. máj 2013

@jakelina ta je mila ;) ako z rozpravky

lamps
3. máj 2013

že strana 5000 to by sme mali normálne osláviť 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
3. máj 2013

@lamps otevírám šampus, dáš si taky?? 😀 😀 😀

mariann2
3. máj 2013

ááááá 5000 😲

@jakelina aj ja si chystám pohárik 😉

jakelina
3. máj 2013

@mariann2 😀 😀

zuzanam80
3. máj 2013

Zienky prosim Vas poradte mi. Idem robit mramorak ale chcela by som do cesta pridat trochu orechov. Mam preto upravit pomer surovin alebo mozem dodrzat recept plus prihodit trochu orechov? Ak treba nieco upravit, prosim napiste co, napr. muku. Dakujem

lamps
3. máj 2013

@mariann2
@jakelina dievčence ja si musím pripiť čistou vodou, nič iné doma nemáme a vlastne bazový sirup ešte 😀 😀 😀 😀 😀

lamps
3. máj 2013

@zuzanam80 ja neuberám nič, len dám orechy a ak treba pridám trochu vody

zuzanam80
3. máj 2013

@lamps super, dakujem velmi pekne 🙂

jakelina
3. máj 2013

@lamps 😀 tak to u nás je pořád něco, ne že bychom každý den pili, ale když přijde nějaká návštěva tak tu pořád něco máme.

levandulka3
3. máj 2013

@lawli no teda ale si sa s ňou vyhrala premakaná je a ten nápis, a tú zelenú podložku si ako robila snád si neukladala tie cuplíčky ručnee 😕 😕 😕

lifinka
3. máj 2013

ahojky, přidávám mé dnešní dva dorty 🙂

jakelina
3. máj 2013

@lifinka krásné jsou 😉

lifinka
3. máj 2013

@jakelina Maruš, děkuji, zrovna jsem se dívala na tvůj s tou trávou, moc povedený a ten rákosníček je hezoučký to ti drží ten domeček na špejli?Ukládám pokud můžu 🙂

jakelina
3. máj 2013

@lifinka určitě můžeš. Domeček drží, teda zatím a tvrdnul mi tři dny a jednou jsem ho předělávala, protože se mi pořád překlápěl. No moje nervy. 😒

lifinka
3. máj 2013

@jakelina no právě je tam suprový a teda mě mi kleplo, chodila bych ceou noc do ednice zda drží 😀 😀 😀 , pokud to klapne a paní se ozve, mám dělat posed na louce???

jakelina
3. máj 2013

@lifinka tak to si taky užiješ. Já tady ty věci nemám ráda. V lednici další dva dorty a pokaždé jak tam něco beru a nebo vracím, tak trnu, že něco ulomím. 😀

lifinka
3. máj 2013

@jakelina to ti věřím, když jsem začínala, chodila jsem se i v noci dívat na dort, zda je celý 😀. Tak letím koupat, pěkný víkend

lamps
3. máj 2013

@jakelina tak to asi behnem ku vám 😀 😀 😀 😀

jakelina
3. máj 2013

@lamps aby jsi to do půlnoci stihla, ale já ne Tebe počkám i zítra. Holky já jsem tak utahaná, že jsem si udělala kávu a sedím tu a nic nedělám.
Navíc mám den blbec, dělala jsem podruhé krém. No to se mi ještě nestalo. Udělala jsem pribináčkový krém, já tam často dám místo jednoho tvarohu mascarpone a už to mám ve šlehači a sypu tam Ole pudink. Pak to vyndávám z mísy a říkám si, že to nějak divně voní a dala jsem tam Ole kokos místo vanilky. Nejvíc jsem naštvaná na sebe, protože jsem se nepodívala pořádně. 😒 Tak celé do lednice do misky a dělala jsem znova, naštěstí jsem měla doma suroviny. Tak jsem musela ještě upéct jeden korpus a udělat něco pro nás, aby se to snědlo. Tak máme takový dobrý dort i my doma. A to mám před sebou ještě jeden dort na zítra a piplu se tu s jedním dortem navíc jenom abych spotřebovala ten krém.
Teď mám delší dobu volno a zůstaly mi zbytky marcipánu, něco i MMF. Tak nevím jestli mi to vydrží víc jak měsíc, asi to pak budu muset vyhodit. Něco už teď mám obarvené od minulého týdne a už to nespotřebuju. 😝

vecernicci
3. máj 2013

taky koukám na 5000 😉 se přidávám k oslavám 😵
holk, já teď fakt nic nestíhám, asi na mně leze stáří, furt jsem unavená a nic mě nebaví,možná tobde tím počasím 😝
a tady jsou moje víkendovky, ještě naplním 20 větrníků a 30 věnečků a mám na pár dní pohov 😉

mia1111
3. máj 2013

babulky moje marcipánové, symbolicky si s Vami pripíjam čistou vodičkou 😉 . 5000 je úžasné číslo 😵 😵 😵 😵 . Tak nazdravie do ďalšej 5000-ky 😉 😉 😉

jakelina
3. máj 2013

@vecernicci máš toho pořád hodně, tak se nediv. Já se taky těším na pauzu, už jsem odmítla na květen asi 25 dortů, fakt. Nechápu, věčně mi někdo volá nebo píše. Tak potom až budu mít kuchyň hotovou, tak se zase neozve asi nikdo. 😀 😀

79zuzana
3. máj 2013

@vecernicci krasne torticky 😉

karmenta
3. máj 2013

Nemáte náhodou někdo zbytečnou likérovou špičku 14/20? odkoupím 🙂

karmenta
3. máj 2013

Pro kamaráda k narozeninám 🙂

lamps
3. máj 2013

@jakelina Majka, tak ja vyrážam 😀 😀 😀 😀 ty zatiaľ oddychuj po náročnom dni, aby si sa mi potom vládala venovať 😀 😀 😀 😀 ak bude treba s niečím pomôcť, rada ti pomôžem

jakelina
3. máj 2013

@lamps 😀 😀 já myslím, že se budeš věnovat ty mě ne??? 😀 😀 😀

lamps
3. máj 2013

@jakelina jáááj, to máte u vás iné móresy ako u nás 😀 😀 😀, ale prispôsobím sa