Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
15. máj 2013

jaaaj som sa nechala ukecat na dobosku a zas si vravim, ze uz robit nebudeeem 🙄 mne to nejde vobec dolu z tych pechov sa s nimi mordujem 😠

pristela
15. máj 2013

@ajka82 zlatinko a preco z plechov , nerob vzdy podla toho ako kážu 😝 ja vystrihnem papier na pecenie na cely plech nakreslim tam kruh aky potrebujem, takto si pripravim 4 a viac papierov no a ako mam ten kruh nakresleny tam namazem cesto supnem do rury, zatial namazem druhy papier atd, ked sa upecie z toho papieru ti to ide dolu same a ten papier mozes pouzit viackrat 😉

ajka82
15. máj 2013

@pristela do r*ti, ze ja to takt nerobim 🙄 😅 a stale sa mordujem s vyberanim 🤐

pristela
15. máj 2013

@mamcas torticka kraaasna aj v jednej farbe vobec to nevadi 😵 , co ale vadi je ta podlozkaaaa, alobal obaleny do hocicoho priesvitneho nerobí dobrotu pre oko ani pre žaludok / ma to cele pokrkvany vyzor akoby uz x krát pouzity, nečistý a niektorí ludia nemaju radi ani pohlad na alobal a noz na nom- som sa dozvedela 😕 nie moj problem 😅 / uplne jednoduche kupit hocaky baliaci papier obalit rovno, na to celofan a je to naadhera, totiz aj podlozka dá torte strasne vela ... dufam , ze som neurazila, myslim to leeeeen v dobrom 😵 😵 😵
@mamina1978 uuuzasnaa , a krasne jemnucka- vsetko najlepsieeee 😵 😵 😵

pristela
15. máj 2013

Baby ja som za stretko hocikedy a hocikde len mi treba dat vediet termín aby som mohla našetriť žožulky na cestu, takze mna sa netreba na nic pytat , dopredu suhlasím so vsetkym aj miestom aj miestnostou aj s cenou / @florentina/ 😀 😀 😀

ingak
15. máj 2013

dobrý deň,
prosim vas ako farbite marcipán na cierno ak nemáte farbu? nejak prírodne take vacsie mnozstvo lebo karbofit (cierne uhlie) tak toho by som tam musela dat vela
Ďakujem

aduskatt
15. máj 2013

@ingak ciernou extragelovkou, ale to je farba.....prirodne neviem ako to pekne na cierno zafarbit

pristela
15. máj 2013

a holky pridávam moju dnešnú a šups zase do postele ☹ ☹

jakelina
15. máj 2013

@pristela zlato ty jsi nemocná??? 😒 😲

mamina1978
15. máj 2013

@pristela Dakujeeeem krasne Pristelka , to fakt potesi, ze sa paci, ale teda fakt ta obdivujem za toooolko krivych ,co mas ty uz za sebou.... 😵 😵 😵 😵 😵 mne stacilo na dlhoooo 😝 😝 😝 😝 😝

mamina1978
15. máj 2013

@pristela milucka torticka 😵 , a prajem skore uzdravenie 😔

ajka82
15. máj 2013

@pristela dakujeeem, ja ta zacnem milovat viac ako pipka 😝 uz je hotovo, som myslela ze budem pri tom dalsich neviem kolko hodin 😵 a deti mi nerozbombardovali cely byt ale len ich detsku stihli 😅

aduskatt
15. máj 2013

baby, ja sa taaaak tesim🙂 volala mi teta, kedy si moze dojst pre tortu a medzi recou mi povedala, ze ta krstinova( ten bielomodry vankusik) ze bola neskutocna a sa nie ze zjedla, ale zozrala na posedenie🙂
a som ju odhovorila od jahodoveho dzemu k bananom.asi dobre, ze?

mamcas
15. máj 2013

@pristela Jezisi urcite si neurazila,ja som vdacna za kazdu kritiku od niekoho ako ste tu vy. Ja som proti Vam zaciatocnik a ucim sa 🙂 Cize dakujem moc a este otazka,celofan nie je potravinarska folia ze? Mozno sa pobavite na tomto dotaze ale ked ja to doma nepouzivam a ani neviem kde to kupit :P inak obdarovanej sa pacila 🙂

katarina51
15. máj 2013

Moje minulotýždňové na prijímanie

katarina51
15. máj 2013

zabudla som druhú. Chlapec chcel modré kvietky.

atinkaa
15. máj 2013

tak este raz - aktualne sme v kosiciach a logicky aj pani by mala byt z kosic...v prvom prispevku sa mi to stratilo...takze este raz:

ahojte kocky, najde sa tu sikovna mamina z kosic co by vyrobila tortu do 19.5 a potom 22.5 ?
...na krstiny si predstavujem spolocnu nejaku jemnu ruzovo-bielo-fialkovu s menami oboch deti, moze byt kvietkova ozdobka alebo nejaka dievcatkovska, celkom teraz chceme byt princezne a pozerame malu princeznu....narodeninkova bola jasna objednavka pri aide v meste ze torta princezna a zamok, myslite ze by ste to zvladla niektora?
nie nejaku megavelku a plnkovo lubime jahodkovu, cokoladovu smotanovu kremovu...bananovu nieco jemne detske

ak ano tak spravicku a dohodneme detaily...ak mate nejake fotecky tak aj tie...dikesko uprimne radsej od nejakej maminy ako aidovsku by som si priala

tak snad to teraz bude ok a zrozumitelne

jakelina
15. máj 2013

@mamcas celofán je něco jiného než potravinářská folie. Do celofánu se balí třeba dárkové koše, je takový hladký lesklý a buď je průhledný a nebo i barevný. Já mám doma modrý a červený. Je taky průhledný, ale zabarvený.
http://potreby-kancelarske.eu/celofan-role-ciry...
Mají to v každém papírnictví a i v každém marketu u balících papírů.

mamcas
15. máj 2013

@jakelina Dakujeeem pekne za vysvetlenie 🙂

bambula1307
15. máj 2013

@aduskatt ja davam dzem alebo lekvar aj k bananom..potriem spodnu vrstvu korpusu..nebije sa to..kludne ddaj.
A tesime sa s tebou za zozratu tortu 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
15. máj 2013

@mamcas není zač 😉

jakelina
15. máj 2013

@mamcas já obdivuju, že jsi vůbec něco upekla s takovým miminkem. Já jsem první dort pekla, když bylo synovi půl roku a teda nic moc. Buď mrčel a nebo když spal, tak jsem stihla něco malého udělat a už byl vzhůru a v noci jsem byla nemožná, byla jsem ráda, když jsem šla spát a ne tak ještě dělat dort. Jsi šikulka 😉

aduskatt
15. máj 2013

@bambula1307 zaujimavy postreh, mne ten jahodovy dzem nejak nesedi s bananmi🙂) nevadi, tak ci tak budem korpusy kropit, takze pohoda, a kedze mam urceny vahovy limit na tortu, tak dzem ozeliem🙂

sisix
15. máj 2013

@mirinecka vyborny

mamcas
15. máj 2013

@jakelina Nooo ja som zacala s tortami pri prvom synovi,s kamoskou sme to chceli vyskusat a par sme ICBC

bambula1307
15. máj 2013

@aduskatt sak jak povies..ja len , ze je to ok a chuti to fajne 😉

mamcas
15. máj 2013

@jakelina Nooo ja som zacala s tortami pri prvom synovi,s kamoskou sme to chceli vyskusat a par sme ich nakoniec urobili 🙂 Potom sme obe otehotneli a pred porodmi sme s tym prestali. No a mne to zacalo chybat,nasla som Vas tu a to bol moj koniec 🙂 Uz by som len piekla,skusala nove plnky,ozdoby,ajajaaaj 🙂 Len veru nie je velmi kedy. Najmensi je zlate babo,dost spi,ale aj tomu starsiemu sa musim venovat,takze sa do nicoho velkeho nepustam a iba take jednoduchsie veci robim a v zasade pre rodinu zatial. Inak ked uz sme pritom,muzovi na narodky by som nieco chcela, je maniak do pocasia,ale taku som mu uz robila. Mas nejaky napad na chlapsku narodeninovu? Alebo teda hocikto? Okrem pocasia este ma rad nasu zahradku :P a hadam mna a nase deti:P xixi

jaja555
15. máj 2013

@mamina1978 nádherná krivá tortička Zdeni, super ... fantastické, jemnulinké kvietky ... no proste úžasné 🙂 🙂 🙂

mia1111
15. máj 2013

@aduskatt - nestíham všetko čítať, dohodla si sa s tým pánom Burzákom, či ako sa to volá?

jakelina
15. máj 2013

@mamcas no nějak mě nic nenapadá, kromě zahrádky, jak se dělají dorty se záhonkama a zeleninou a nějaké chodníčky, zahradní domeček, bazén, lehátko u něj, stromečky, keříčky. Něco takového, podle toho jakou máte zahradu.
Na téma počasí to vůbec netuším, nějakou meteo stanici nebo takovou tu mapu, kde jsou teploty a ty směr větru a tak.