Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
20. máj 2013
simonceli
20. máj 2013

Hezký den všem,
mohla bych vás zkušené poprosit o radu a recept?
Mám na sobotu péct 3 mini dortíky na oslavu a pak jeden velký. Chci si udělat potahovou hmotu. Dřív jsem kupovala, ale to mi moc nejede. Dobrá je prý ze sušeného mléka. Mohla bych poprosit nemáte někdo recept ? A nebo na nějakou jinou potahovou hmotu, ale jednoduchou a dobrou. A teď hlavní věc, jak docílím toho, aby ta potahová hmota byla bílá? Chtěla bych pak udělal babičce k 80. narozeninám bílý a nějak nazdobený. Ale teda nevím jak docílit té bílé barvy.

A budu dělat krém ze šlehačky a mascarpone a můžu to dát i pod tu potahovku? Slyšela jsem někde, už nevím kde, že se ta potahovka rozteče, že je lepší to pod ní potřít marmeládou.

Děkuji moc......

simonceli
20. máj 2013

Ježíííš holky, to jsou nádhérné dorty. Úplně mi padá čelist. Všechna čest Vám všem......

aduskatt
20. máj 2013

@simonceli aj pod marmeladou sa roztecie, hlavne takou kupovanou, pod potah je najistejsie maslo vyslahane s praskovym cukrom a drobečky alebo lyžica nutely🙂

simonceli
20. máj 2013

@evicaka prosím tě, můžu se zeptat, ty kytičky na dortu máš na obyčejných drátcích nebo na čem je máš připevněné? Dort je nádherný

A když jsem u tech rad, ještě se zeptám. Barvivo do potahovky zapracovávám hned jak ji vyrábím, že?

simonceli
20. máj 2013

@aduskatt nutelu mám a těmi drobečky myslíš jako odřezky z korpusu nebo? Já dělám jen doma pro dcerku, takže jsem takový extra hoby tvořič dortů 😀

aduskatt
20. máj 2013

@simonceli presne, ked vyklopis korpus tak na forme obvykle ostane nalepena vrstvicka tak tu zoskrabkam do toho masla🙂

simonceli
20. máj 2013

@aduskatt perfektní děkuju moc za radu

aduskatt
20. máj 2013

@simonceli za malicko🙂

pristela
20. máj 2013

Holky tu su fotošky z nočného tvorenia u mna , prva je moja ,v strede Evkina / @mysiatko / a toto urobila hmota Danke @dm1 keď po pár razoch odmietla pokračovať , dokončiť ju a zgulala si to zas do gulky a šla od znova , robene su z mmf 😉

jakelina
20. máj 2013

@pristela krásné jsou všechny tři, ta zamračená je náhodou boží 😉

viera6
20. máj 2013

@luciahromadkova vau tak u nas stoji 0,89centa...

vecernicci
20. máj 2013

@florentina díky, jj ta je krásná ;

mysiatkoo
20. máj 2013

@pristela to si kedy stihla fotit??? :D spala si ty vlastne vobec? :D

mrka2
20. máj 2013

@artepf nádhera! úplne všetky! 😵

evicaka
20. máj 2013

@simonceli jasné, kvetinky mám na drôtikoch zviazané a zapichnuté do torty a farba sa zapracuje do poťahovky podľa potreby , rozvaľká sa a klasicky poťahuje. Dúfam že sa ti vydarí 🙂

pipka
20. máj 2013

@luciahromadkova ty si poklaaad 😉 ale kedy ides? bo ja mam zajtra doobeda s hankou logopediu 😒 ale o deviatej, najneskor pol desiatej som doma 😉 prezvon pripadne 😉

evicaka
20. máj 2013

@zz134 no nie sú to presne také, ale ide to v pohode aj s týmito

viera6
20. máj 2013

cukraročky prosím vás hodi sa parížsky krem z bielej čokolády a mascarpone do kakaového korpusu alebo spraviť radšej krem z tmavej čokolady 😖 🙂

bambula1307
20. máj 2013

@viera6
http://www.iprimissimo.sk/obchod/action/product...
http://www.iprimissimo.sk/obchod/action/product...

ale striktne sa toho nemusis drzat, pekne si porataj maeteial a tak aby sa ti to oplatilo.
Len sleduj vahu..tuto su kremese 100g a veternik 120g. Ja som robila obycajny kremes za 70 cent a veternik za 80 cent...ale mozes ist avj vyssie, bo materail podrazel..odkedy som to ja robila.. nesla by som nad 1e.

bambula1307
20. máj 2013

@pipka Janka teba som dnes videla okolo 11 v tescku. Si maleho supla do vozika a sup na nakup. Som bola daleko a vravim si este sa malo pozname aby som na teba kricala 😀 😉 ..ale uz som ta potom nestretla medzi regalmi 😉

bambula1307
20. máj 2013

@viera6 isto hodi 😉

viera6
20. máj 2013

@bambula1307 dakujem 🙂 budem musiet sa tak nejak tej vahy držat 😝 idem tento víkend robit pre mamu veterníky na stretnutie tak si ich skúsim urobit a považit tak ako budem robit tých 50.. 😉

mamcas
20. máj 2013

@maya30 jej to vyzera dokonca jednoducho 🙂 inak ano,tu myslim. Skusim pozriet ten postup len ako to mam hladat? Ako to pomenovat? Dakujem moc za odpoved 🙂

pristela
20. máj 2013

@jakelina no jasne , ze mne sa paci tá zamračena najviac 😀 😀

@mysiatkoo prosim ťa , som dospávala vcera od 19hodky az dnes do 10 😀 😀 😀 uz musim zapnut a makat 😀

dm1
20. máj 2013

@jakelina no je bozska len ja som ju nerobilaaa. ja som to vzdala stale som robila buldoga a gulala to naspat do gulky tak to urobila pristelka za mna 😝

jakelina
20. máj 2013

@dm1 jo tak, no však udělat pěknou kuličku je taky umění 😀 😀 😀

dm1
20. máj 2013

@jakelina nooo tak v tom som macher to mi ide 😀

dm1
20. máj 2013

@pristela ja som akosi nestihla dospat ledva som dosoferovala k nasim pre chlapov a vecer som sa zase prebrala a sla spat az o polnoci a rano do prace 😝

luciahromadkova
20. máj 2013

@pipka janka chodime rano o po 8,00 ale okolo 10,00 hod. uz ideme domov, takzepostupne si zvykame a zatial sme tam spolu, takze ciernu vkladam do tasky a zavolam, ked pojdeme spat 😉