Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
29. máj 2013

@nanna11 maslo, klasicke normalne poctive tucne 82% maslo🙂

aduskatt
29. máj 2013
dada2007
29. máj 2013

@jakelina a ako teraz fungujete bez kuchyne? varíš kde?

lussy23
29. máj 2013

@stankapk
@makinka2
krásne tortičky

lussy23
29. máj 2013
dada2007
29. máj 2013

@nanna11 tak tak, 82% maslo

@makda ja robím tiež zajtra, v piatok si tortu berú, v sobotu bude na svadbe a predpokladám že pondelok/utorok ho ešte budú jesť(ak zostane)......ale ako to chceš tortu na pondelok, tak plniť v sobotu/nedelu....

@gumidekmomo cca 10kg

79zuzana
29. máj 2013

@nanna11 stale ciste maslo 🙂

jakelina
29. máj 2013

@dada2007 vařím všelijak, mezi dělníky, na zemi nebo někde na stole, ale to zase pořád hlídám, aby k tomu nepřišel malý a nestrhl na sebe plný hrnec. První týden jsem vařila takhle. 😀 😀 😀

lokalistin
29. máj 2013

@jakelina uz sa tesim na fotecky novej kuchyne

nanna11
29. máj 2013

@aduskatt @dada2007 @79zuzana DAKUJEM 🙂 😉

sisix
30. máj 2013

@cwilinge77 Ahoj, misa ne na nic. Uprostred je vystoupla a zustava na ni mouka a nepromicha se dobre. Pak to musis zastavit lzici sundat a zase pustit. Delala jsem vzdy jeden korpus a tak s vetsim mnozstvim nemam zkusenost.
Pak struhadla jsou moc hruba, takze kdyz jsem chtela stouhat brambory na bramboraky, tak to bylo hrube nastrouhane a to jsem si vzala nejjemnejsi stuhadlo. Uz ho nemam. Ja bych si pridala a koupila neco lepsiho.

dada2007
30. máj 2013

@lokalistin jéééééj......áno, moje 😵

dada2007
30. máj 2013

@jakelina aaaaa.........chleba vo vajci? ten som aj ja robila ked sme prerpábali kuchynu a tiež som to cvakla....sranda teda, variť pre tolko ludí v ,,takých" podmienkach......držím palce nech sa to rýchlo spravíííí 😵

mizulienka
30. máj 2013

@jakelina korpus super 😉
Majka, aku to mate farbu na stenach, tu oranzovu, vyzera super 😉
a to varenie na plotynke, no nezavidim ti 😉 ale zasa ti tak v dobrom zavidim tvoju buducu kuchynku 😉

cwilinge77
30. máj 2013

@sisix vdaka za radu 🙂

enula222
30. máj 2013

@zarabono môžeš ale asi neskorosom odpovedala 🙂 🙂

dadulka271
30. máj 2013

Ako tu v školke su už asi všetci postaveni na hlavu chcela som urobit detom radost a upiec im tortu na MDD husenicu no vcera mi ucitelka povedala ze sa nato pytala veducej a vraj nemozem im ju upiect ze to sa nemoze ze kupovane hej ale doma pecene nie z higienickych dovodov ako ale ked chceli v zime na besiedku kolace to im nevadilo ze boli domace asi si myslia že žijeme v špine alebo ja už neviem aj to dcera mala kiahne uz chodi do školky no oni potrebuju vraj potvrdenie že je zdrava a schopna chodit do školky tak som včera musela bežat ku dr.pre potvrdenie že dcera je zdrava no nerviiii 😒

dm1
30. máj 2013

@jakelina neboj ani sa nenazdas a budes vypekat v novom 🙂. ja si uz ani nespominam na ten bordel len sa vytesujem z novej kuchyne a hlavne mycky

p69majka
30. máj 2013

@stankapk krásne muffiny. ako si lepila k cestu marcipán?

jakelina
30. máj 2013

@mizulienka to je kukuřičný klas, ta žlutá. To je barva co jsme měli původně, teď jsme to přemalovali na takovou světle béžovou. Něco jako bílá káva.

jakelina
30. máj 2013

@dada2007 😀 😀 ano chleba ve vajíčku. Co chceš vymyslet v těch podmínkách, že jo 😀 😀 😀

gumidekmomo
30. máj 2013

@dada2007 dakujem🙂

gumidekmomo
30. máj 2013

@aduskatt dakujem 🙂)to mi pomohlo 🙂 😉

makda
30. máj 2013

@dada2007 dakujem 🙂. nie, nechcem robit tortu na pondelok. bude to torta na sobotu, len si pre nu chcu prist uz v piatok. a kedze robievam torty den vopred (v ten den nestiham kvoli malej dcerke), preto som sa pytala,ci mozem plnit pribinacikom uz vo stvrtok. lebo mi hovorila kocka, ze ju chcu nechat este aj na pondelok. a kedze to nie je varena plnka, mam troska obavy ...

zarabono
30. máj 2013

@enula222 dakujem,su vymiesane,idem zarobit krem🙂 som dva roky nepiekla tortu,tak som vysla z cviku🙂

stankapk
30. máj 2013

@p69majka Ďakujem 🙂 Nutelou.

marianabila
30. máj 2013

@glee to ide asi podla vahy,ale asi tych 120-150€

glee
30. máj 2013

Zienky, ake plnky su vhodne do svadobnej torty? Resp. ziadane?

sisix
30. máj 2013

@cwilinge77 nemas zac, snad ti to pomohlo v rozhodovani.