Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
31. máj 2013

@dm1 no nieco mi hovor dani...ja som tiez mala dost...a teda este mne najnovsie krpec vymysla vecer a zaspava asi tak o desiatej vecer 😠 🙄 poraza ma z neho..a milion krat z postele vyjde a dotrepe sa do kuchyne, no meine nerven 😀 😀

uz nech su pubertaci a nech mi nestoja za zadkom cele dni 😅 😅
este budem preklinat co som tu teraz napisala 😝 😝 🙄 😀 😅

dm1
31. máj 2013

@miciatko aj som chcela ale neda sa mi zaspat asi od unavy 😝. Ale sak zajtra nevstavam rano nikde tak si polenosim 🙂. Ako keby som potahovala s MMF tak ma tak ruky nebolia ale ten smart do je normalne miesto ciniek na ruky 🤐

dm1
31. máj 2013

@pipka to uz mi nastastie nemame spi dobre aj ked zrovna vcera sa za mnou dovalil k telke ked som postavicky dorabala o 3 rano 😝 ale chcel len na wecko

dm1
31. máj 2013

@pristela a ostatne kocky co mate krajky je nova hmota na ne o polovicu lacnejsia ako magic decor 😝 ale netusim ci je dobra http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sweet-lac... . len akurat pozeram ale dlhe susenie v trube tam pisu to je na figu ale ktovie je tam nizka teplota napisana. Ja som inak susila ovela dlsie jemne cez 20min. A sugarveil sa mi viac paci ma lepsiu konzistenciu da sa lepsie do vzora vtret

dm1
31. máj 2013

@pristela uz maju tu krajku co si chcela mam ti ju vziat? http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sablona-m...

79zuzana
31. máj 2013

@florentina krasotna torticka, ale nezamenila si si pismenka W a M? Nechce sa mi ist kuknut na tu abecedu teraz, ale zda sa mi , ze pismenko M si vlastne dala opacne W....no pisem jak tatar, ze 😀 Ale tortusa je krasna 😉

sticker
31. máj 2013

Baby, pls.... keď sa mi hmota stále lepí - rotopené cukríky... pridať ešte práškový, či už nie...bude sa to potom viac lepiť, alebo to pomôže.... Idem ju ešte zafarbiť... len teda takto sa mi ešte nelepila na ruky... 😒 Sa bojím, že to ani valčekom nerozvaľkám ☹

aduskatt
31. máj 2013

@sticker trosku cukru a Ceru

pipka
31. máj 2013

@dm1 no presne...ten smart to je jak posilka 😀 😀 skoda, ze ho bruchom nemozem rozpracovavat 😝 😅 😀 😀 😀

sticker
31. máj 2013

@aduskatt Adi tú ceru akože si mám dávať na ruky, teda potierať? 😅 skúsim...lebo čas tlačí 😒

aduskatt
31. máj 2013

@sticker ano a mozes trochu aj dosku potriet, na ktorej to miesis

dm1
31. máj 2013

@pipka no to by sa mi veru zislo na to bruchooo 😀

pristela
31. máj 2013

@dm1 inak ja som ju ssusila kratko , nejak do 10 min na 90tke tusin , uz nepamatam 😝 a tu druhu uz nechcem 😀 ked mi idu aj tie cinanky mam svoj chtic ulahodeny, aj tak sa na nu chodim len kukat a pouzijem zas az po dvoch rokoch 😝 😀

lenja01
31. máj 2013

cim by ste lepili marcipanove ozdoby na cokoladovu polevu? cokolada mi neostala ☹

iwulka23
31. máj 2013

Neviem či som ich tu dávala 😀 ale moje poslednéé za posledne 2-3t

iwulka23
31. máj 2013

som skoro poslala 😀

pralinka25
31. máj 2013

@karap 5110 strana

dm1
31. máj 2013

@pristela ja som na tej 80tke susila skusim nabuduce zvysit teplotu. ale neva aj tych 20 min. v pohode musim aj aj tu cinsku skusit na nejakej tortuche len ta je mala dokelu to ked budem chciet tocit okolo torty tak mi pojde truba cez hodinu 😀

rapunzel1
31. máj 2013

Moja prvá prsnatka 😀 je na svete, som si odskúšala aj krajku, tak sa z nej tešinkujem. A mám nové postrehy ohľadom MMF, farbenie na červeno je omnoho ľahšie, ak na farbu dáte aj trochu oleja a potom miesite, nebude sa tak vysušovať a poprípade premiesiť s trochou vody, som myslela , že to neuhrám, sa mi začala droliť a olej a voda to zachránili do pohody. A aj do normálneho MMF keď dáte namiesto cery olej, je omnoho vláčnejší, nevysušuje sa, na poťahovanie je omnoho lepší, ale neodporúčam na modelovanie, kde to má byť vytvrdnuté, s olejom zostáva aj neskôr hmota mierne vláčna, nelepší, nič, ale dájú sa dohladiť mierne problémy, ako keď si nechtom seknete poťahovku...ide to potom aj po pár hodinách v pohode zahladiť.Toť dnešné postrehy, možno niekomu pomôžu. A ešte niečo... červená je potom krásne lesklá, netreba ju ničím natierať, taká žiarivá, čo u MMF je dosť problém

rapunzel1
31. máj 2013

@dm1 Danka ja som robila teraz a 120 stupňov a presne sedem minút a pohoda a tá číňankovská, na tú som prišla systémom presušiť, potom sa až vyklopila dala som ju do chladničky, tam nabrala vlhkosť a už bola v pohode, len tú som nakoniec nepoužila

anibas
31. máj 2013

@dm1 Paráda !!! - keby ti tak horná torta spadla na spodnú 😨 😨 😨 😨 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

evuska32
31. máj 2013

@lenja01 ja som lepila potravinárskym lepidlom z cukrárskych potrieb 🙂

katkak23
1. jún 2013

a dalsia rybárska pre zmenu 😀

elamaslakova
1. jún 2013

pridávam ešte jednu , inšpirovala som sa na nete

mimcak
1. jún 2013

Pridávam moju bonbonieru.Bola k výročiu svadby,ale znama tam chcela ,len desiatku.

karap
1. jún 2013

@pralinka25 mojko,na upresnenie.....Teovu tvar si najprv potiahla bledo zelenym potahom a potom si ho celeho potiahla tmavozelenym?Neda mi to pokoja,musim vediet presny postup,aby som to neposrala 😀

lydik
1. jún 2013

moja dubacikova 🙂 orechovy mramorak, traseny krem s jahodami, trikrat plnena, forma priemer 28cm, vaha cez 5 kg

pristela
1. jún 2013

Holky , dobré ránko 😅
pridávam este jednu moju poslednú pre hasiča , aj mi doniesli origoš rozdelovač domov 😀 😀 😀 😀 že aby som to mala lahšie , tak to tu mám ako velkú, ťažkú, kovovú dekoráciu na chodbe 😀 😀

jakelina
1. jún 2013

@pristela to je úžasné, chvilku jsem nevěděla, jestli to je ten originál nebo dort 😉

pipka
1. jún 2013

@pristela ty brdoooo, super 😎 a to co maju..tortu k vyrociu? ci narodeniny maju spolu...ci 😕 😀 😀
ked na svadobnej babatka..mna uz nic dnes neprekvapi 😅 😀 😀 😀 😀